Zdravím ľudkovia. Problém so spomínanou vidlou je v tom, že bola v servise po ročnej údržbe (šlapala bez problémov celý rok) vyčistila sa, pomenili krúžky, doplnil olej atď. čo je v pohode ale chlap ju tam dofúkol strašne moc, čiže bola tvrdá ako "betón" a tak som ju mierne sfúkol a tu nastal mne nevysvetliteľný jav: Počas vyfučania cez vzduchový ventil vyfrkol olej. Vidlica šlape pekne ale keď ju uzamknem a zatlačím, ide dolu o čosi viac ako predtým. Kde je chyba a ako je možné, že cez vzduchový ventil mi vyfrkol von olej??? Ďakujem za info.
19.11.2012 - 12:08:54
00
Tam je vždy ždibeček oleja...
Ja som mal Recon XC solo air.
19.11.2012 - 12:24:19
00
podtlakom ti vytiahlo trochu mazacieho oleja vzduchovej komory.
19.11.2012 - 12:26:14
00
neboj nic to je mazaci olej z piestu, nic sa nedej
a to zatlacenie pri zamknuti je male neries.. ak velke , je tam nizka hladina oleja v tlmeni
19.11.2012 - 14:19:48
00
Mám takú istú. Keď bola nová tiež spravila to iste. a čo ťa to stálo?
19.11.2012 - 15:13:15
00
mierne zatlačenie pri uzamknutí: do .1,cm, keď sa do toho opriem: 1,5 max. 2 cm... vyčistenie vidlice+olej ma vyšlo na 40€ (malý servis to pomenovali) ale robené to bolo v neautorizovanom servise Rock Shocks.. chlap hovoril, že je v nej teraz veľa oleja a že cca prvých 5 jázd bude olej po troche pretláčať na nohy, od vtedy som dal na biku cca 70 km, týždeň stál doma v kľude a potom ju sfúkol a prskol spomínaný olej...dík za rady
19.11.2012 - 16:20:19
00
uf to si teda slusne zapytali za rozborku a ocistu... po roku staci len vymenit mazaci olej a vycistit
19.11.2012 - 16:36:21
00
40,- ečiek je naozaj dosť ...
Ohľadom toho vyfrknutého oleja - nič sa nedeje, toho oleja je tam ešte dosť a toto bola možno len kvapka ktorá bola pri ventile a ako sa otvoril tlak vzduchu ju vystrekol von. To, že ti vidlica aj v zamknutom stave trochu prepruží je normálne ... má to zabrániť úplne tvrdému locku. Ešte by ma zaujímalo či máš na nej možnosť nastavenia tvrdosti zamknutia - zlaté koliečko Gate. Ak áno tak ju treba trochu viac priškrtiť a nebude prepružovať.
20.11.2012 - 07:21:15
00
je to dosť až veľa vzhľadom na to, že vidla šlapala aj predtým v poriadku a išlo v podstate len o jej vyčistenie ale ten servis kde som bol je celkovo drahý vo všetkom ale zas kvalitný a je úplné spoľahnutie na nich (cez 20 r. praxe)... nie nemám nastavenie tvrdosti, len klasika lock out
20.11.2012 - 15:19:26
00
nazdarek ja ma skor otazku ako odpoved,ale predsa podobnu..Mam mesiac novu meridu s rockshox tora RL. vlastne je este v garancke aj s bikom..a makka je ako blato. tuhost mam na maxime. ak sa do Zamknutej vidle oprem ide dolu aj o 5cm. nejake rady???dik
22.11.2012 - 17:16:46
00
zanes to kdes si to kupil nech ti opravia lock... mas tocitko na tvrdost, takze je tam pruzina, riesenie len vymenou za tvrdsiu.
22.11.2012 - 17:36:53
00
zanes to kdes si to kupil nech ti opravia lock... mas tocitko na tvrdost, takze je tam pruzina, riesenie len vymenou za tvrdsiu.


Podľa čoho si prišiel na to že potrebuje tvrdšiu pružinu? On píše o tom, že ak zamkne vidlicu tak sa dá stlačiť o 5cm ... ak by potreboval tvrdšiu pružinu, tak by mu za jazdy v odomknutom stave chodila na doraz, alebo by sa zanárala moc do zdvihu.
S tým Lockom .. treba si uvedomiť, že vidlice majú buď možnosť nastaviť silu pri ktorej vidlica aj v zamknutom stave prepruží, alebo majú pevne nastavený Lockout tak, že majú tzv. ochranu pred tvrdým lockoutom a to znamená že pri určite sile vidlica prepruží aj keď je "zamknutá". Kedysi bol LockOut úplné zamknutie, do dnešnej doby zostalo označenie, ale systémy sú už trochu iné a vždy je tam nechaná určitá rezerva aby sa predišlo úplnému zamknutiu a tým prípadnému poškodeniu vidlice alebo pádu No a následne je tu na mieste otázka, asi akou silou si na tú zamknutú vidlicu pôsobil? ... pokiaľ si sa na ňu zvalil celou váhou a vážiš 80-90kg tak sa nečuduj ... Pokiaľ za jazdy zamkneš vidlicu a ona stvrdne natoľko, že sa prestane pohupovať nie je čo riešiť ... funguje normálne. pokiaľ chceš vidlicu z tvrdým lockom kúp si nejakú starú RST alebo Suntour.
22.11.2012 - 19:05:19
00
Podľa čoho si prišiel na to že potrebuje tvrdšiu pružinu?

a makka je ako blato
22.11.2012 - 19:09:37
00
viem ze vidla sa musi trochu pretlacit aj zamknuta, ale ja mam pocit ze aj pri strmsich stupaniach ked idem zo sedla ju pretlacam.potom ked ju dam na najvolnejsie a je odomknuta ide takmer nadoraz.. a to valim na nu len rukami pri mojich 80kg.
neviem mozno je to len o zvyku ..nakolko som doteraz odpruzenu vidlu nemal..dikes za porady:)
22.11.2012 - 23:15:41
00
"blato" to som prehliadol :-)
Tak potom treba vidlicu otvoriť a pozrieť aká je tam pružina a naozaj dať tvrdšiu, ale sila "uzamknutia" sa tým nezmení ... tá je v tomto prípade proste daná výrobcom.
A máš pravdu ... treba si zvyknúť.
23.11.2012 - 06:43:54
00
keyboard_arrow_up