zdaleka nejde len o konzumaciu diviny, ide o samotne zabijanie a lov
clovek to ma jednoducho v genoch. to ze akurat nemusi zabijat, neznamena, ze o ten pud prisiel
20.11.2012 - 07:41:08
00
No ja to v genoch rozhodne nemam .. ani netusim preco by som ho mal mat.
20.11.2012 - 07:47:00
00
mne sa zabijat tiez hnusi,ale nerobim preto zo seba nieco "lepsie" ,som taka ista sucast retazca a zabija sa aj kvoli mne aj vam a som "rad" ze niekto to je schopny robit ,ak by bola nejaka plnohodnotna,dostupna atd.nahrada masa siahnem ponej...myslite ze na bitunkoch je smrt "rychla"?!

ked chalan zastreli kocura na vine su polovnici? no bud si nieco zas vytrhol z kontextu,alebo...zas sme pri jednotlivom cloveku...niekto sa v tom "vyziva",ale nie vsetci

zabitie je zabitie ,je jedno z akeho dovodu ,neexistuje "dobre" a "zle" nasledok je vzdy smrt a tou sa ci v zivocisnej ,alebo rastlinnej forme ,ci v inych suvislostiach ,zivime...a bohuzial ,mozno este dlho budeme...
20.11.2012 - 08:37:59
00
ilto ,ale mas,len bud rad ze tie "geny" vdaka "civilizacii" nemusis pouzivat...
20.11.2012 - 08:44:29
00
kvakob: ospravedlnovat nezmyselne a krute nasilie vo zvieratam genmi je smiesne, absurdne a uplne zcestne. Ziaden taky gen neexistuje :) /podobne ako neexistuje dalsich N genov, ktorymi je moderne ospravedlnovat kdejake spravanie, len aby ludia nemuseli pripustit vlastnu zodpovednost/ .. ovsem neodpovedal si mi na otazku, ci povazujes za sucast potravinoveho retazca zabijanie vlkov .. teda pytam sa este raz, je zabijanie vlkov, medvedov, rysov, orlov vec potravinoveho retazca ? Pretoze sa mi zda, ze vobec nechapes co zdoraznil andrej25, a rovnako si nepocopil moju myslienkovu odbocku ohladom utyraneho kocura.


Naposledy upravil lto dňa 20.11.2012 - 08:55:22, celkovo upravené 1 krát.

20.11.2012 - 08:54:33
00
osobne vidím celkom rozdiel v tom, keď zviera zabije, lebo sa bráni (alebo kvôli potrave) a človek zabije "len tak" - kvôli zážitku, adrenalínu, trofeji, alebo čo ja viem čomu...

S tým, že bitúnky sú svinstvo, súhlasím, ale to si musia riešiť hlavne ich zákazníci - nie všade na svete to takto funguje, sú aj kultúry, ktoré (kvôli potrave) zabíjajú zvieratá prijateľnejším spôsobom. Dôležité je to "kvôli potrave", z vlka (ako už lto napísal) asi nikto guláš variť nebude.
20.11.2012 - 08:54:53
00
bedo: presne tak :y: .. apropo, tito polovnici nech daju pusku tomu vlkovi a daju si ferovku 1:1, alebo s nozikom na medveda .. sice aj potom je to zabava mimo moj svet, ale aspon to bude ako tak prijatelnejsie :lol:
20.11.2012 - 08:55:52
00
inak neviem ako vy ale ja sa pri bajkovani v lese malokedy stretnem z aktivitou polovnika zeby budoval, opravoval, naplnal krmelec ci inak vychadzal v ustrety lesnej zvery. vo velkej vacsine ich vidim sediet na posede alebo prechadzat sa zo zbranou, popripade prevazat sa autom po reviry.
myslim ze pri prvej aktivite by ich malo byt vidno viac. potom by ich ludia vnimali trochu inac.
20.11.2012 - 09:39:33
00
Treba priznat, ze v zime su krmelce naplnene. Na druhej strane je asi pravdou, ze aj u polovnikov su plebejci co plnia krmalce a patricijovia o ktorych pises, matvej11. No a potom este existuje uplna spodina - pytliaci, co to rubu hlava nehlava a tam by som nezabudal na majitelov restauracii co to od nich kupuju.
20.11.2012 - 09:44:04
00
matvej11 ak je cas vhodny na bikovanie, asi ani velmi netreba plnit krmelce, to je nutne ak udru tvrde zimy a je kopa snehu
ono dnes to uz nie az taky problem naplnit krmelec, staci prist s terenakom + vlecka, ak je vela snehu maju skutre..., je to trocha ine ako ked sme nosili seno v plachtach :D
20.11.2012 - 09:49:21
00
krmelce su teraz plne. Najvisc jablcok a repy je ale vysypanych 20 metrov od posedu a asi preco ze? :/
20.11.2012 - 09:53:10
00
to je asi tak jedina namaha vychcaneho obezneho flintosa ako pise silva.
andrej mas pravdu ta zima je uz extrem ale podla mna zver treba na zimu aj pripravit aby ju co najlahsie prezila. hovorim o zvery vseobecne ako takej.
ja to vidim na mojich "balkonovych" :) sykorkach denne spotrebuju pol kila slnecnice. od svitania do zotmenia su tam nonstop. tukove zasoby na zimu im len prospeju. ako sa ochladi ta spotreba slnecnice klesne uz prilietaju sporadicky.

Prílohy:

Komentár súboru: radi sa chodievame so synom tulat po takychto "univerzalnych" krmelcoch v okoli Zalesia alebo Rovinky. su ukryte v strede pola v porastoch. Mlady sa tesi z obycajneho chvostoveho pera z bazanta ak najde.
Snimka_207.jpg
Snimka_207.jpg 235.66 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil matvej11 dňa 20.11.2012 - 10:16:05, celkovo upravené 1 krát.

20.11.2012 - 10:13:11
00
dufam ze ich nevyzierate :D
20.11.2012 - 10:15:21
00
silva odhalila si nas :D

Prílohy:

Snimka_208.jpg
Snimka_208.jpg 181.06 KiB thumb_up0thumb_down

20.11.2012 - 10:20:06
00
ja to neospravedlnujem ,to robite vy,zijem s tym a prijal som to...som ZAVISLY na zabijani inych foriem zivota,preto nemoralizujem a nehadzem do jedneho vreca ,kedze sa toho sam ucastnim...ked poviem "A" ,poviem aj "B"

svet a zivot nie je ciernobiely ,ano je zbytocne zabijanie a to by malo byt KAZDE zabijanie ,aj to pre potravu inak sa vam to nezda pokrytecke ?!,ale priroda a clovek(je iba jej sucastou) tu na zemi,zatial nic "lepsie" nema vsetko sa zivi cudzou smrtou alebo zivotom ako sa na to pozrieme, ale je to to iste,
vsetci sme tu na "dlh"
vidi niekto objektivne vsetky dosledky ,aby urcil co je dobre zabitie a co zle...?!

nieco zomrie aby ine mohlo zit dlhsie,ale kazdeho ten kolobeh ze bude potravou v takej ci onakej forme, caka...

a ked sme pri tom ospravedlnovani- zabitie pre jedlo- nutnost
pre "zabavu"a ine-ako to nazveme, nezabija len clovek,ale deje sa to aj v prirode
napr. ked sme pri vlkoch -boj o vodcovstvo,uzemie,samicu...cierna vdova atd. je to nutne?! ale deje sa to...

kazda smrt sa z urciteho subjektivneho pohladu,ci jednotlivca alebo skupiny javi ako "zbytocna" kruta, ale v prirode ma vsetko svoje miesto ,len clovek,ktoremu sa zakladne potreby zabezpecuju "sami", by to chcel mat "inde"... ;)
20.11.2012 - 10:45:01
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up