4 kila ziva vaha aj s tlmicom? uuuh
a vravis skor zjazdove :) urcite to chce poriadne kolajnice ako rafy.
a preco nie rovno platformove pedale a 5-10 papuce?
poviem ti, ze ked som staval moj, tak som si myslel vela veci, co si uz teraz nemyslim. toto pisem akoby sebe pred 2 rokmi :)
potrebujes siroke rafy, aj preto lebo budes jazdit bez duse a tucne gumy
340 gramovy raf je fajn(co mam ja), ale bude trpiet a je uzky.
daj rovno tucnejsiu vidlicu ako si myslis ze potrebujes, pruzina tiez nie je zly napad. predsatvec co najkratsi, 90 mm patri k tym 340gram rafom.
bez dusi jazdit hned.
chranice na kolena je lepsie mat uz pred tym, ako na ne 5 krat drbnes.
vsetko jedno, aj tak bude stale co menit :)
07.12.2012 - 17:04:40
00
S tym zjazdom som sa asi zle vyjadril, nemyslel som tym ze chcem downhill bike ale skor nieco na com si vyslapem chopok a nasledne sa na tom spustim nadol s tym ze sa uz nebudem musiet az tak miernit. Zvladol som to na xc takze nevidim dovod preco by som to nemal zvladnut na tomto biku plus si ten zjazd nadol mohol uzit viac. To co popisujes je uz pomaly bike urceny do bikeparku. Predstava je max 15 kg bike (aktualne to ma cele asi 14kg) preto rozmyslam nad pre mna lahkymi rafikmi co je cast kde ma nizsia hmotnost vyznam. Beriem to ale a nastudujem co ako, nerad by som neskor zistil ze to co chcem mi nevyhovuje. Preto to zatial necham v tom stave ako to je a casom si snad uvedomim co z toho bude.
07.12.2012 - 18:05:55
00
Vidis, tiez uvazujes podobne ako som uvazoval ja. Je mi jasne ze z toho nechces robit dowhill bike, zvladol si to vsetko na XC (pamatam ako si siel z chaty pod suchym) budes jazdit to iste aj na AMku ale Budes na tom viac nakladat. Skor to stavaj ako freeride stroj, aj ked sa ti to teraz nezda, lebo sa podla mna posunies tak, ze to ocenis.(ze je komponent odolnejsi) Aj ked sa ti to teraz z "xc" pozicie nezda. Aspon ja mam taku skusenost posledne 2 roky na fulle po prechode z Ht.
07.12.2012 - 19:42:47
00
Uz som menil povodny tlmic Float RL za RP2, ten mozno este bude potrebovat zmenit compression tune na strednu hodnotu (aktualne je to nastavene na najvyssiu hodnotu), zatial to po prechode z ht neviem moc rozoznat a pride mi to citlive dost. Riadidla mam zatial od vlada, povodne tam boli o nieco vyssie. Tieto su fajn, lenze este stale mam pocit ze by som to chcel dat vpredu este malinko nizsie. Je to mozne viacerymi sposobmi, bud zmenou predstavca, rovnymi riadidlami ci vymenou casti (ten vysoky kuzel) ci celeho hlavoveho. Neviem ktorou cestou ist. Tie strieborne rajdy tam myslim sedia uplne tuti fruti takze ak chcem menit rajdy tak nieco v podobnej farbe.
Bizuteriu zatial neriesim i ked X5 + X7 neradi tak dobre ako X9. Vidla zatial zostava, s kolesami neviem ako, myslim ze tiez zatial postacia. Teleskopicka sedlovka by bola fajn no na moje jazdenie myslim postaci raz za cas zosadnut a nastavit si to rucne.

Takze jedine nad cim aktualne rozmyslam je ten predok a pedale. Pedale by boli fajn i tie co tam su, no uz su dost dokatovane a nedrzia dobre na tretrach takze bunny hop a proste akekolvek tahanie biku k sebe s nimi neriesim. Urcite chcem naslapy a pritom drziaky kedze s nimi nemozem tahat nohou ako na platformach. Pritom by mali umoznovat trochu pohybu. Neviem ako su na tom Time Z, no podla foto to vyzera na podobny mechanizmus ako na quarzoch co mam. A tam sa to casom poohybalo. Tak neviem, ma niekto s nimi skusenosti ?


Naposledy upravil a.ndrejko dňa 08.12.2012 - 13:51:37, celkovo upravené 2 krát.

07.12.2012 - 20:29:25
00
Krasne to je! Urctieto to bude jazdit jak dive :)
07.12.2012 - 20:36:51
00
Trosku OT. Ale jak sa mne nehorazne paci ta Meta AM. Dufam s nou prides do Varina narok, ze by sa dala aj opacit :D
07.12.2012 - 20:41:13
00
ja len k dvom bodom, ktore viem posudit:
teleskopka je idealna na teren, ktory sa casto meni, napriklad pri nasich kosickych xc trailoch je to u mna v niektorych usekoch pouzivanejsia packa, ako radenie...navyse to dost zrychluje a flow je s nou na nezaplatenie...takze by som sa nebal, ze ju nebudes vediet vyuzit, jedina vec,ktoru sa pri nej treba naucit je miera - ja som obcas trochu sklzaval do nadmerneho pouzivania a vtedy to zacalo byt kontraproduktivne
pedale mam time atac, system by mal byt rovnaky, ako na tych Z-kach - konstrukcia je festovna, jazdim ich cca 5 rokov, ziadne ohybanie mechanizmu sa nekona, problem je skor s loziskami, ale pri normalnej udrzbe by to malo byt ok(ja mam udrzbu na haku, tak to tak aj vyzera :P), plus teraz mi zacali odchadzat kufre, takze sa mi vyckavaju trochu viac, ako by som potreboval, ale vymena kufrov to vyriesi
07.12.2012 - 20:48:29
00
Ten teleskop zatial asi nie, viem ze je to super vec ale osobne nemam problem ani s vysunutou sedlovkou. Pri dlhsich zjazdoch to zatial nemam problem znizit.

Tie pedale som poohybal ked som vo vyssej rychlosti suchol o suter, ... ked sa mi to stalo raz za mesiac/dva tak po troch-styroch rokoch uz nemaju prirodzeny tvar tie droty. Preto predpokladam ze tu to bude asi podobne. Ten stred je celkom nizko takze sa toho trochu obavam a rozmyslam i nad nejakym shimanom. Pripadne egg beater no to bude asi nieco podobne.
07.12.2012 - 21:04:06
00
ja by som akorat dal nejake normalne plaste a nie RR a NN :) a predok by som nedaval nizsie uz teraz mas sedlovku vytiahnutu vysie ako je predok. toto neni xc bike takze natom predsa len mas iny posed..
07.12.2012 - 21:28:12
00
Tlmic byva zahadzany blatkom ci je to neako poriesene ?
07.12.2012 - 22:11:29
00
Plaste chcem vymenit, predok zatial vyhovuje no RR v zadu sa neostycha a smyka riadne. Uz ma i treslo vdaka nemu.

Tlmic porieseny nemaju a asi bude dostavat pravidelny bahenny kupel. Predavaju vsak neoprenovy chranic pred tlmic tak rozmyslam ze nieco zmajstrujem i sam bud z duse alebo vyradenej neoprenovej ochrany ramu. Nuz nevyhoda tohoto systemu i ked skor sa bojim ze sa mi blato do ramu dostane popri bowdenoch.
07.12.2012 - 22:45:29
00
andrej, ak sa ti zda, ze mas vysoko predok, tak mozes skusit nizsie hlavove (alebo skusit len najst nizsiu hornu krytku). Daj si tam normalne plaste aby si sa nezabil, pripadne netlacil domov s defektom vsakze :) a mozes to jazdit. uvidis, ktory komponent ti nebude vyhovovat a potom budes riesit vymenu (vidlica, kolesa, kratsi predstavec) pripadne, ci budes chciet vyskusat nastavitelnu sedlovku...
pedale mozes vyskusat tie nove xtr s klietkou
07.12.2012 - 23:04:10
00
Stacia max xtcka je to to iste ako xtr az na par gramov...
08.12.2012 - 07:57:20
00
Tie pedale som poohybal ked som vo vyssej rychlosti suchol o suter, ... ked sa mi to stalo raz za mesiac/dva tak po troch-styroch rokoch uz nemaju prirodzeny tvar tie droty. Preto predpokladam ze tu to bude asi podobne. Ten stred je celkom nizko takze sa toho trochu obavam a rozmyslam i nad nejakym shimanom. Pripadne egg beater no to bude asi nieco podobne.


pedalmi som sa naskrtal neurekom, a bez problemov, tie "droty" na timoch su drziaky...
08.12.2012 - 19:32:58
00
vladol pri tych xtr/xt pedaloch s klietkou treba brat do uvahy ake mas tretry. ta platforma sa pri normalnych tretrach aj tak nedotyka a keby si chcel na tom jazdit vypnuty tak to nejde lebo sa smykas po kove mechanizmu. Je to stavane na skateove boty s makkou podrazkou a naslapmi. Cize ak mas normalne tretry tak ta klietka je zbytocna vaha navyse, staci zobrat ten lahsi model.
08.12.2012 - 20:36:11
00
keyboard_arrow_up