Nazdar vsetci, tym ktori si mali moznost precitat tento prispevok pridam jednu dolezitu informaciu ohladom zmeny zdvihu na modeloch RS. Zdvih nejde zmenit jednoduchym a lacnym servisnym ukonom ci uz dole alebo hore na montaznych vidliciach. Montazna vidlica je seriova vidla, ktora je vo fabrike namontovana na novy bike a nie je predavana ako originalny nahradny diel, ktory sa kupuje zvlast. Pri uprave takejto vidlce sa musi menit piestnica ... a stoji to cca 100 eur, co uz nie je velakrat pre kupujuceho starsej vidlice zaujimave. Problem je , ze v 99% pripadoch to predavajuci nepovie, nevie, zataji / stalo sa aj mne na Recone Gold 100 mm a Tore SL 100 mm/. Odporucam teda preverit alebo kupit novu a nie je problem. Staste a vesele Vianoce. Janog
23.12.2012 - 13:48:10
00
To, o com pises, su OEM(Original equipment manufacturer) vidlice, a aj tam neni vzdy iste, ze to nepojde. Rozoberal som uz 4 vidlice, ktore boli na biku ako seriovka a na vsetkych to zatial islo. Neda sa povedat, ze to urcite nepojde. A "odporucam kupit novu a nie je problem" je teda fakt vyhodne a cenovo pre vacsinu nenarocne...
23.12.2012 - 17:19:32
00
Nazdar vsetci, tym ktori si mali moznost precitat tento prispevok pridam jednu dolezitu informaciu ohladom zmeny zdvihu na modeloch RS. Zdvih nejde zmenit jednoduchym a lacnym servisnym ukonom ci uz dole alebo hore na montaznych vidliciach. Montazna vidlica je seriova vidla, ktora je vo fabrike namontovana na novy bike a nie je predavana ako originalny nahradny diel, ktory sa kupuje zvlast. Pri uprave takejto vidlce sa musi menit piestnica ... a stoji to cca 100 eur, co uz nie je velakrat pre kupujuceho starsej vidlice zaujimave. Problem je , ze v 99% pripadoch to predavajuci nepovie, nevie, zataji / stalo sa aj mne na Recone Gold 100 mm a Tore SL 100 mm/. Odporucam teda preverit alebo kupit novu a nie je problem. Staste a vesele Vianoce. Janog


... blbosť !
23.12.2012 - 17:33:15
00
Mam osobnu skusenost za posledny mesiac s dvoma spominanymi novymi vidlami. Bol som s nimi v kaktuse a po rozobrati mi chalan povedal, ze pozna ten jednoduchy standardny sposob, ktorym to ide, ale pri montaznych vidlach a konkretne pri tych, co som priniesol je to problem. Ide to len z viac penazi, vymenou piestnice a max 1,5 cm.
Pokial poznate niekoho, kto to vie spravit dajte mi pls. odporucanie.
Peppito, ty sa nestartuj tak mohutne, nejde o zivot. Sprostredkoval som to co sa mi stalo a mozno to niekomu pomoze aby sa vyhol kupovaniu, behaniu, posielaniu , predavaniu ...
23.12.2012 - 17:53:30
00
Nazdar vsetci, tym ktori si mali moznost precitat tento prispevok pridam jednu dolezitu informaciu ohladom zmeny zdvihu na modeloch RS. Zdvih nejde zmenit jednoduchym a lacnym servisnym ukonom ci uz dole alebo hore na montaznych vidliciach. Montazna vidlica je seriova vidla, ktora je vo fabrike namontovana na novy bike a nie je predavana ako originalny nahradny diel, ktory sa kupuje zvlast. Pri uprave takejto vidlce sa musi menit piestnica ... a stoji to cca 100 eur, co uz nie je velakrat pre kupujuceho starsej vidlice zaujimave. Problem je , ze v 99% pripadoch to predavajuci nepovie, nevie, zataji / stalo sa aj mne na Recone Gold 100 mm a Tore SL 100 mm/. Odporucam teda preverit alebo kupit novu a nie je problem. Staste a vesele Vianoce. Janog

tiez som ich viac rozoberal upravoval a zatial to vzdy islo.... ;)
aj na lacnej OEM RS XC28 TK
23.12.2012 - 21:01:57
00
Vedel by mi niekto spravit novu Toru SL 100 na 120 ?
23.12.2012 - 23:38:43
00
Mne už tiež prešlo rukami dosť veľa vidlíc Rock Shox a zatiaľ sa na každej dal zmeniť zdvih. No a všetky boli kupované spolu s bicyklom, takže neboli samostatne objednávané.
Nechce a mi veriť že by RS robili dvojaké vidlice .. nikde to nie je uvedené. Ale rád by som sa na ňu pozrel.
24.12.2012 - 10:41:49
00
Lapierre, vyjadri sa pls, ako to byva, vies o tom urcite dost, celkom ma to zaujima.
24.12.2012 - 20:03:45
00
Zatiaľ som sa stretol len so Sidou ktorá bola pevne na 100mm (aj tam sa však dá o niečo zdvihnúť).
Reby, Recony a pod. by mali byť v tomto bez problémov.
Ako už spomínal Laco, tiež si myslím, že nebudú vyrábať dva druhy vidlíc. Jednoduchšie je použiť rovnaké vnútornosti a použiť spacer. Navyše na tých 2-3 cm piestnice by ušetrili len veľmi málo gramov.

Tlmenie rovnako nebude robiť problém (u niektorých vidlíc je práve toto obmedzujúci faktor).
24.12.2012 - 23:43:19
00
Skoda, spolahol som sa na jeden nazor. Nechce sa niekomu z Vas do toho zdvihnutia? Som z BA.
25.12.2012 - 00:03:13
00
Keby to aj nešlo spraviť "jednoduchým" spôsobom = cez spacer, dá sa vyrobiť vložka, ktorá piestnicu o potrebnú dĺžku predĺži. ;)
Samotná výroba vyjde pár €. Čo sa týka servisu koncom januára by som s tým vedel pomôcť, najskôr však musím dorobiť skúšky. ;)
25.12.2012 - 01:39:38
00
keyboard_arrow_up