1. Zimný MTB maratón na Slovensku

19.01.2013 - 20.01.2013
MTB maratón
Cestný beh
Bratislava, Železná Studienka, (Slovensko)

Propozície, Súťaž, Výsledky, Reportáže, Foto
Neviem triki, ty by si bol schopný zorganizovať veľký maratón a ešte k tomu v zime bez "komercie"?
22.01.2013 - 20:45:44
00
no vidíš a možno sa vrátite k pôvodnému mariatálskemu preteku kde vás miestny elektrikár pripájal na obecný rozvod.
tá kríza bude na niečo dobrá.


Do Bratislavy sme z Mariansky isli z kapacitnych dovodov. Stan na namesti v Marianke bol nedostatocny. Ludia sa v stane a v okoli stanu tlacili, boli nervozny a frflali. Neviem si predstavit ako by sme vtesnali stan zo Sniezienky na namestie do Marianky :D

Ale u Teba vidim, ze cim viac sa niekto snazi nieco robit dobre, tym viac sa snazis mu to oplacat ;-)
22.01.2013 - 20:46:36
00
Hej v Bratislave bola kalamita najvyssieho stupna, ale nad MK nasnezilo postriedmo tak ako minuly rok cize do 10cm snehu. ;)

O trat sme sa starali tak ako na ZIMA 2009 a 2010, kedy bol tiez sneh. V roku 2009 bola suvisla snehova pokryvka cca 20cm snehu, v 2010 cca 15cm. V roku 2011 sneh nebol, len mrzlo. A minuly rok sme mali kombinaciu snehu a ladu do 5 az 10cm.

V 2009 sme dokonca tolkom snehu isli variantu "A" a tiez sa dost velmi tlacilo. Ak by bolo tolko snehu ako tento rok ako pises, tak by to ludia ani nedali. V 2010 sme preto prvy krat isli lahsiu variantu "B"

Trosku objektivity poprosim.
Vdaka


2009 som zimny jazdil /pamatam si -10 na starte :)/, tlacil som hore cervenou a potom kusok pri Vydrici. Vsetko ostatne bolo jazditelne. Snehu nebolo menej ako teraz, na hrebeni ho bolo dost, trat upravovana nebola vobec :). Len ten sneh bol iny, dalo sa v nom jazdit. V tomto co bolo teraz, to neslo .. bol inej konzistencie... nezalezi kolko cm, da sa ist aj v 30cm snehu v pohode.

Ale ja inak nekomentujem maraton, kazdy kto ide jazdit do snehu musi vediet do coho ide a kto nevie, nauci sa :D Takze to ber tak :)
22.01.2013 - 21:32:37
00
2009 som zimny jazdil /pamatam si -10 na starte :)/, tlacil som hore cervenou a potom kusok pri Vydrici. Vsetko ostatne bolo jazditelne. Snehu nebolo menej ako teraz, na hrebeni ho bolo dost, trat upravovana nebola vobec :). Len ten sneh bol iny, dalo sa v nom jazdit. V tomto co bolo teraz, to neslo .. bol inej konzistencie... nezalezi kolko cm, da sa ist aj v 30cm snehu v pohode.

Ale ja inak nekomentujem maraton, kazdy kto ide jazdit do snehu musi vediet do coho ide a kto nevie, nauci sa :D Takze to ber tak :)


Vsetko v pohode :-)
22.01.2013 - 21:47:45
00
Secko f klidze, ''tepelne dela'' mi zachranili zivot. Jedine co mi vadilo, ze v rizote som mal prilis vela syru!
22.01.2013 - 21:53:52
00
Secko f klidze, ''tepelne dela'' mi zachranili zivot. Jedine co mi vadilo, ze v rizote som mal prilis vela syru!


:D
22.01.2013 - 22:22:17
00
Ľutujeme, stránka sa nenašla.


Prepáč, mal som to zablokované.
Zopár foto zo spariska: 1.zimná MTB tlačenica

https://picasaweb.google.com/102055679945396644832/ZimnyMTBMaraton?authkey=Gv1sRgCPCyncuGrcX_2gE#
22.01.2013 - 22:27:29
00
[quote=""]Vyjadrenie Hlavneho organizatora...

... Za 5 rocnikov nasho zimneho MTB maratonu sme nikdy nemali takuto masivnu snehovu nadielku. A prave z tohoto dovodu nam na start neprislo cca 150 cyklistov, kt. sme ocakavali. Ak by nedoslo k snehovemu navalu, urcite by u nas startovalo viac cyklistov. Verim tomu ze tych cca 150 bajkerov sa rozhodovalo nestartovat na zaklade informacii ziskanych z diskusie(web MTBiker.sk a stupavskymaraton.sk), z nasich mailov a Facebooku, ci inych zdrojov ako napriklad predpoved pocasia pre nasu oblast, atd...


Som jeden z tych 150tich a rozhodol som sa presne podla toho, co som videl v piatok vecer pri registracii. A zaregistrovat sa musel prist kazdy, nie?! :-)
Nie som ovca, aby mi organizator musel hovorit ake to je ... mam vlastne oci a rozum aby som si trat 'osahal' (napr. vyjazd na asfaltku pred cielom, kde bola "upravena" ale aj tak nebajkovatelna). Organizator vzdy moze urobit este viac, ale myslim ze urobil toho dost. A ak niekto place na zle podmienky, vela snehu atd... v prvom rade nech sa pozrie na seba. Neopytal sa? = leniva huba hotove nestastie. Nevedel? = ovecka v kosiari? Co viac na to povedat...
22.01.2013 - 22:39:20
00
Škoda že sa to ráno dodatočne neodhrnulo. Som do tohto maratónu vkladal veľké nádeje lebo KONEČNE to bolo aspoň trocha medializované...
22.01.2013 - 23:35:24
00
Vyjadrenie Hlavneho organizatora...





Mailom sme posielali pred maratonom fotografie z trate, na Facebook sme ukladali fotografie z trate pocas toho ako sme ju znacili. Co viac sme mali urobit.

Pavol Grujbar
Hlavny Organizator


no myslim, ze stacilo si prejst trat rano o 7,00 a poslat fotografie, odhrnut trat 18-ho, ked este do vecera cca 23,00 fukal silny vietor+snezenie, nebolo nic platne, ta trat sa mala odhrnut skoro nad ranom,alebo pred pretekom, netreba z toho robit tragediu, ale vediet si priznat chybu, nie stale tvrdit, ako ste sa postarali o trat, vsak tie fotky jasne ukazuju, ze tam nie je velmi po odhrnani snehu ani stopy...uz by mohla nastat doba, kedy, ked sa nieco nezvladne, tak organizator "sklopi usi" a prizna, ze podcenil poveternostne podmienky a ospravedlni sa za podmienky...je to naozaj take tazke?
22.01.2013 - 23:35:48
00
no myslim, ze stacilo si prejst trat rano o 7,00 a poslat fotografie, odhrnut trat 18-ho, ked este do vecera cca 23,00 fukal silny vietor+snezenie, nebolo nic platne, ta trat sa mala odhrnut skoro nad ranom,alebo pred pretekom, netreba z toho robit tragediu, ale vediet si priznat chybu, nie stale tvrdit, ako ste sa postarali o trat, vsak tie fotky jasne ukazuju, ze tam nie je velmi po odhrnani snehu ani stopy...uz by mohla nastat doba, kedy, ked sa nieco nezvladne, tak organizator "sklopi usi" a prizna, ze podcenil poveternostne podmienky a ospravedlni sa za podmienky...je to naozaj take tazke?


Neviem za co sa mame ospravedlnovat, co iny hodnotia ako idealne druhy oznaci za katastrofalne.

Ked si pozries komunikaciu pred maratonom na tomto fore alebo na fore nasho webu, ked sme odkomunikovali zmenu trate na lahsi variant "B" kde sa ide po asfaltke, boli sme zasypany kritikou, typu "konecne napadne sneh a vy to teraz davate na asfaltku, to mozeme ist rovno na hradzu"

Ked sme oznamili ze budeme tesne pred maratonom podla poveternostnych okolnosti uhrnat sneh zaznelo "co ste sa zblaznili uz to len rovno posypte solou a mozeme ist rovno jazdit na cestu prvej triedy"

Po maratone zaznieva: "Preco ste to neodhrnuli a neposypali"...
22.01.2013 - 23:58:44
00
Síce ja som nikdy takto nekritizoval ako píšeš a chápal vaše kroky a podriaďovanie sa počasiu, ale určite, ak by sa prebehlo aj ráno aspoň po BK, tak by to bolo asi lepšie :) Nič by to nestálo a bolo by to rýchle a jednoduché.
23.01.2013 - 00:03:15
00


:rofl: zdochnem z tych fotiek. Myslim ze vypovedaju o vsetkom. Toto nebol ziadny cyklomaraton :)
na druhej strane - obrovska smola bola v tom ze sa to konalo prave 19.1. Keby to bolo co len o tyzden skor, tak na trati by bol skor lad, tak ako v predchadzajuci rocnik.
23.01.2013 - 00:16:52
00
Síce ja som nikdy takto nekritizoval ako píšeš a chápal vaše kroky a podriaďovanie sa počasiu, ale určite, ak by sa prebehlo aj ráno aspoň po BK, tak by to bolo asi lepšie :) Nič by to nestálo a bolo by to rýchle a jednoduché.


Mohlo sa este raz uhrnut, bali sme sa co to s trasou urobi. V tomto pripade nejde o peniaze, jedno odhrnutie celeho okruhu, vsade kde sa dostane traktor s radlicou stoji niekolko desiatok EUR.

Taktiez chcem povedat ze v pripade takychto sneznych extremov zaradime este jednu mensiu obcerstvovacku, blizsie k cielu. Plus zabezpecime v mieste startu preteku teply caj pre ucastnikov aj pred startom preteku. Kedze doteraz bol caj pripraveny len na obcerstvovacke a v mieste a v case prijazdu do ciela. Tento rok si to prvy krat pretekari vypytali. Toto nas skoro nic nestoji a lahko sa to zabezpeci...
23.01.2013 - 00:27:59
00
Po maratone zaznieva: "Preco ste to neodhrnuli a neposypali"...

tak verim, ze to "neposypali" si myslel, len tak nadnesene, to som si nikde nevsimol a verim, ze kazdy normalny zimny biker, by taketo nieco ani nevyslovil..tu jen len problem, ze kvalifikovat trat ako odhrnutu, sa uplne nestotoznuje s realitou, ktora bola ina, nic viac, mozno by stacil len "balon" na dokumentovanie a nie vrtulnik a v pripade takychto podmienok, by boli financie na traktor rano pred pretekom...nic v zlom, ale tvrdohlavo tvrdit, ze trat bola odrhnuta a skutocnost bola ina je jemne povedane nelogicke...
23.01.2013 - 00:35:52
00
keyboard_arrow_up