Uz mas kandidata ? Lebo ja som dost znechuteny zo vsetkeho. Jedine slusne riesenie z hladiska SW je nejaky smartfon, ale z hladiska HW je to zase uplne nanic. Len ako nudzovka.
Inak externa baterka je fajn .. da sa aj na tuzkace zohnat, ak by bolo potrebne.
11.02.2013 - 13:18:52
00
zdravim vas, tiez som sa rozhodol pre etrex30, slusne zariadenie, kopec funkcii, skvela vydrz na baterie. ma vsak jednu (pre mna nepochopitelnu) vlastnost. neda sa pozastavit zaznamenavanie trasy, ani jednoducho zacat a ukoncit. mate s tym niekto skusenosti? zacat nove meranie znamena, ze musim vymazat staru jazdu a statistiky (rychlosti, vzdialenost, cas), a ked chcem ukoncit meranie, musim meranu cestu rozno archivovat. da sa to aj nejako jendoduchsie? neverim, ze taketo nieco ludia z garminu nenaprogramovali.
02.04.2013 - 07:57:16
00
ja mam pocit ze aj ked to nahrava do jedneho gpxka tak v tom softe v kompe je to potom rozseka, akurat neviem presne podla coho, ci podla toho ako som mal zapnute/vypnute gpsko alebo co, nejak somto nezistoval
02.04.2013 - 08:07:32
00
Nemám eTrex30, ale predpokladám, že to bude podobné, ako v Oregone.

- Setup ---- Tracks ---- Track Log .... tu sa zapína a vypína nahrávanie
- Track Manager ---- Current Track ---- tu sa dá uložiť current (zaznamenávaný) track do súboru a potom sa môže vymazať, aby sa mohol nahrávať nový

Ja ako pohodlný človek mám nastavený automaticky denný záznam tracku a vyššie uvedeným sa nezapodievam.
- Setup ---- Tracks ---- Auto Archive ---- Daily
Denný záznam si potom jednoducho upravím v PC.

... to rozsekanie, čo spomína Capulo, neznamená, že záznam sa rozdelí na viac trackov. Vzniká to už pri zázname v prístroji. Trasa sa skladá zo segmentov, čo je zaznamenané do GPX súboru.
02.04.2013 - 09:23:16
00
Oregony maju este ficuru, ze pri zapnuti stopiek rovno nahravaju samostatny gpx track, nie?
Stare etrexy nahravali kazdy den jedno GPX, vnutri suboru boli samostatne tracky nahravane pri kazdom zapnuti-vypnuti masinky.
02.04.2013 - 09:28:00
00
Oregony maju este ficuru, ze pri zapnuti stopiek rovno nahravaju samostatny gpx track, nie?

Nie, minimálne v mojom Oregone 450 s posledným firmvérom to tak nie je.

Stare etrexy nahravali kazdy den jedno GPX, vnutri suboru boli samostatne tracky nahravane pri kazdom zapnuti-vypnuti masinky.

Tak isto je to aj v Oregone a predpokladám, že aj v nových eTrexoch. Nie sú to však samostatné tracky, ale segmenty jedného tracku. Oregon (asi aj nový eTrex) umožňuje aj osobitné uloženie takého segmentu trasy ako samostatnú trasu do osobitného GPX súboru. V menu je to takto:
- Track Manager ---- Current Track ---- Save Portion ... tu sa dá vybrať segment tracku, ktorý chceme uložiť (samozrejme iba vtedy, ak sú segmenty vytvorené)
02.04.2013 - 09:57:09
00
no tak nejak som to myslel, gpx subor je jeden, ale v tom softe ho vidno ako keby bolo tych trackov viac
02.04.2013 - 13:02:43
00
super, dakujem vam za odpovede, skusim sa s tym este pohrat
03.04.2013 - 08:35:59
00
keyboard_arrow_up