Veru, niečo ako Rychleby na Inovci by bolo super :) Aj keď slovíčko bikepark mi evokuje skôr niečo viac DH. Nemá niekto viac info?
25.05.2013 - 18:08:50
00
dnes rano smo bol pozriet inovec, sice len po ceste cez jastrabie a zltou skratkou, vcerajsi plan hrebena stroskotal na pocasi... :(
o5 sa tam slusne tazi a pod vrchom pekne rozflakane, zjazd zelenou k zeleznice cely zavalany po tazbe, nastastie to turisti trochu odhadzali ... a dalo sa opatrne prejst
2h32 min TN-kota -TN

Prílohy:

DSCN2367.JPG
DSCN2367.JPG 380.25 KiB thumb_up0thumb_down

DSCN2370.JPG
DSCN2370.JPG 399.9 KiB thumb_up0thumb_down

DSCN2372.JPG
DSCN2372.JPG 304.84 KiB thumb_up0thumb_down

26.05.2013 - 21:10:17
00
Silva ak neratam Ihelnik resp Brvniste tak na Inovci ziadne singlace mimo TZ nie su, ale tras mimo TZ je viac ako dost, bohuzial su to vsetko lesne cesty.

Mozno sa ale nieco zmeni, Laco Findl pisal v poslednom Bikerovi ze na Inovci sa pripravuje bikepark, dufam ze tym nemyslel ze sa existujuce lesne cesty a TZ single vyznacia ako cyklotrasy ale ze vnikne nieco typu Rychleby resp. Singletrek pod Smrkem, to by ma moc potesil :-)


No nechcem ta sklamat, ale kym sa dostaneme na uroven Rychlebou, tak este nas caka dlha cesta. Hlavnym problemom je, ze kym v CR tieto veci podporuju priamo Lesy CR, tak u nas je problem s majitelmi. Je tazke vobec ziskat povolenie na lesnu cestu. Ale pracuje sa na tom a verim, ze casom i v Inovci zacnu postupne vznikat podobne trasy.
Samozrejme, ze sa budu znacit aj lesne cesty a niektore TZT.

Co sa tyka tazby dreva, tak je to fakt. Majitelia lesov bohuzial nepoznaju iny sposob vyuzitia ich lesnych pozemkov. Pokial sa nenaucia, ze cestou moze byt aj podpora rozvoku turizmu, tak sa nic moc nezmeni.

Ja ako najvacsi problem vidim, ze Slovaci maju problem s toleranciu a pochopenim. Cyklista si mysli, ze les je jeho, polovnik si to mysli, lesnik si to mysli, hubar si to mysli, atd, atd...pesieho turistu stve cyklista na chodniku. Cyklistu stve majitel pozemku. Atd.
Je smutne, ze tieto skupiny sa nevedia dohodnut a fungovat spolu. No pokial nebudeme respektovat jeden druheho, tak sa to tazko zmeni. Respektovanie pravidiel nam zjavne robi problemy a bohuzial i mnohi "disciplinovani" cyklisti sa podielaju na tom, ze budovanie tras je problem.

Trosku som sa rozpisal, no myslim si, ze sa musime naucit byt troska pokorni a disciplinovani. Ked si kazdy bude robit, co chce, tak to zachvilku bude ovela horsie.
26.05.2013 - 23:32:16
00
Misto zhrnul si to velmi vystizne. V casti Inovca okolo obci Mnichova Lehota, Tr. Turna, Tr. Stankovce a Selec sla niekedy okolo roku 1930 lesna zeleznica. Samozrejme kolajnice tam uz nie su, ale samotne teleso ostalo zachovane vratane betonovych pilierov mostov. (myslim ze zo vsetkych mostov len 2 piliere su poskodene resp ich zvalila povoden tak pred 50 rokmi) Existuje urcite zaujmove zdruzenie ktore vyvija aktivity smerujuce k tomu aby doslo k obnoveniu tejto zeleznice vo forme cyklotrasy resp aspon turistickej trasy s naucnym chodnikom, prakticky by sa jednalo vycistenie pilierov, premostenie mostov drevenym premostenim so zabradlim, informacne tabule (kazdy most ma svoj nazov atd.) a nejake dalsie drobnosti. Daju sa na to cerpat eurofondy ale projekt stroskotava na tom ze tato trasa ide cez x pozemkov s roznymi majitelmi... a sme zasa pritom co si napisal ze ochota niektorych ludi podporit nieco nekomercne vo verejnom zaujme sa blizi nule.

Koho by zaujimali najnovsie informacie o stave veci tak 1.6.2013 sa uskutocni znova turisticka akcia ktora ma dve trasy jedna ide z TN a druha zo Selca, obe koncia v Tr. Turnej na pasienkoch Patlikova v objekte byvalej Pajty kde bude nejaky program aj informacne materialy o projekte, takze kto nebude zrovna na Bikefeste moze tam zavitat :-)

dalsie info tu: http://www.kstdca.estranky.sk/clanky/aktuality/1.6.2013-pochod-priatelov-lesnej-zeleznice-trencin---selec.html
27.05.2013 - 09:24:02
00
[quote=""]Silva ak neratam Ihelnik resp Brvniste tak na Inovci ziadne singlace mimo TZ nie su, ale tras mimo TZ je viac ako dost, bohuzial su to vsetko lesne cesty.

Prosím mozes mi povedat kde to Brvniste je. Vsetko mám prejdené na invoci ale o nijakom brvnisti neviem. Rád by som si to prešiel
27.05.2013 - 16:36:24
00
Neviem, ci nemyslel lokalitu Brvenice. To je cast hrebena nad Kalnicou a ide tade modra TZT.
27.05.2013 - 16:52:23
00
Neviem, ci nemyslel lokalitu Brvenice. To je cast hrebena nad Kalnicou a ide tade modra TZT.

od utulne po modrej do kálnice? Cize kadial pojde maraton?
27.05.2013 - 21:48:10
00
Maraton pojde z lokality "Pod Ostrým Vrchom" viacmenej po modrej az do Kalnice. Len v niektorych usekoch pojde mimo. Prikladam aktualny gpx track.

Prílohy:

Bikefest maraton - velky okruh.GPX [336.55 KiB] Zobraziť na mape

27.05.2013 - 22:25:06
00
Prosím mozes mi povedat kde to Brvniste je.

To bude Boroviste jazykom Matusa Caka :)
27.05.2013 - 22:42:30
00
Aha :)
27.05.2013 - 22:51:48
00
Tak ako Palo vravi bud cez Ihelnik alebo Boroviste a si z Tematina v Luke.
28.05.2013 - 00:08:36
00
mozem potvrdit ze na znaceni cyklotras sa uz pracuje, dnes som objavil na stromoch nastriekane/natrete biele plochy vacsinou v tvare stvorca pripadne sipky, na ktore pride este zrejme farebne C. Vyzera to paradne, tak bielu bielu som este na stromoch nevidel :-) inak je to dostatocne nahusto takze podla toho trafi doslova aj slepy :-)

:y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y:

P.S. je to znacene obojsmerne takze koho to nebude bavit z Inovca po hrebeni moze si to dat aj naopak :D

PS.2 este ma napadlo ze by sa mohol vyznacit aj maly Selecky okruh ktory konci v Tr. Stankovciach na Cintorine pri legendarnom pohostinstve "Pod orechom"

PS.3 vacsi Kalnicky okruh hreben, Izba, modra, Bikepark, Kalnica, Selec, Tr.Stankovce cintorin

PS.4 najvacsi okruh Bezovec-Tematin, hreben, Izba, Medvedica, Bezovec, Tematin, Ihelnik, Hradocka dolina a dalej este neviem ale asfalt spat to by som nerad.

PS.5 popularny okruh Inovec-Kulhan

je toho dost co ma este napada, ale na uvod aj hreben bude super.
29.05.2013 - 23:10:26
00
Ano, pracuje, dobry postreh :) momentalne sa pracuje na 3 trasach, ktore sa aj znacia. A to:

1. Hrebenovka Inovca - momentalne usek Chata pod Inovcom - Razcestie pod Panskou Javorinou (planovane je Trencin - Piestany, bohuzial neviem doriesit momentalne nejake rozumne napojenie na Trencin, kto ma nejaky tip, sem s nim. Usek od razcestia pod Panskou Javorinou - Piestany budeme znacit asi az na rok)

2. Kalnica - Chata pod Inovcom (dalej sa planuje trasu predlzit az do Dubodiela)
3. Beckov - Kulhan

Ostatne trasy sa riesia a este momentalne nie su povolene. Zamer je cca. 25 - 30 tras v ramci pohoria. Davame dokopy aj slubenu mapu, ked ju budem mat, hodim ju sem.
03.06.2013 - 18:51:51
00
asi len ta zihadlova trasa TN cez lesopark a potom po byvalej zeleznicke k radaru, pozri stranu 5
03.06.2013 - 18:59:39
00
Jasne, dik, mrknem to.
03.06.2013 - 19:05:08
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up