dobry den.
pred par dnami sa mi zacala deformovat retaz, pri volnobehu. retaz sa mi pri volnobeznom pretacani "krci", previsa, skace po kazete ako chce. proste robi problemy nezlucitelne s bezpecnou ani normalnou jazdou.
ked ale zaberam, nemam ziadny problem a aj prehadzovanie funguje standardne, tak ako predtym.

jedna vec je, ze ked som ju dnes zmeral, mala 133.5 mm, co je samozrejme uz fakt privela a treba ju menit.
ibaze sa mi akosi nezda, ze by aj vytahana retaz robila vyssie popisane problemy.

rozmyslal som, ci nebude problem v orechu, prehadzovacke, pripadne dokonca len v nedostatocnom vycisteni kazety. ale tam moje rel. chabe cyklisticke skusenosti a znalosti danej problematiky nesiahaju.

tak by som poprosil miestnych odbornikov, aby skusili odhadnut, v com moze byt s najvacsou pravdepodobnostou
chyba. a ked by to slo bez zbytocnej ironie - lebo aky pozicaj, taky vrat.

diky moc.
12.09.2013 - 13:11:06
00
tak prve je skontrolovat a vycistit kladky na prehadzovacke , musia ist hladko a lahko, ak to nepomoze je na rade orech idealne pouzit technicky benzín a kefku, rozobrat precistit a namazat
12.09.2013 - 13:17:04
00
ok. dik
12.09.2013 - 13:27:03
00
Niečo podobné robilo kamošovi. Zhodil som orech a pod ním kopa bordelu, lebo od kúpy v 2010 ho nikdy nečistil (moc týmto veciam nerozumie, tak ho to ani nenapadlo). To by možno až tak nevadilo, ale dorazil ho na tohtoročnom blatovom Kráľovi Šumavy. Po vyčistení bordelu a namazaní funguje ako nový.
12.09.2013 - 13:44:55
00
ibaze ja si na to zhodenie netrufam, aj ked mam pred sebou podrobne popisy ako na to.
okrem ineho aj preto, aby ma naradie + cas tomu venovany, nevyslo pomalicky viac, ako vymena daneho komponentu. takze asi servis.
12.09.2013 - 16:35:18
00
tu mas nejaky navod
http://www.ivelo.cz/servis-tipy-rady/domaci-servis-kol/oprava-volnobezneho-orechu/

aj ja by som to potreboval spravit, ale nejak si na to netrufam. asi nemam ani naradie na to
12.09.2013 - 19:44:10
00
Ked ti krci retaz a je cista, staci aby si ju mal mierne zahrdzavenu alebo nepremazanu, namazat, ak je vsak zasvinena tak ti ju lepi.
15.09.2013 - 13:52:52
00
keyboard_arrow_up