Ale to posuvanie rychloupinakov sa mi nezda. Nikdy sa mi nic podobne nestalo. Ani pri DH! Ale skus pozret, ci ti moc netrci zavit na oske. Moze sa stat, ze rychloupinak nedotahujes o ram, ale o osku.
Ked tocis oskou na lavej strane rukou, prava strana osky opisuje kruznicu, alebo je stale na tom istom mieste?
12.06.2007 - 09:06:18
00
len som chcel viediet ci je na vsetkych bikoch oska zadneho kolesa uplne rovna, proste ked ju chytis za lavu cast a s nou potocis, ci je pekne rovna ako vrtak na vrtacke
12.06.2007 - 09:21:21
00
Ale to posuvanie rychloupinakov sa mi nezda. Nikdy sa mi nic podobne nestalo. Ani pri DH! Ale skus pozret, ci ti moc netrci zavit na oske. Moze sa stat, ze rychloupinak nedotahujes o ram, ale o osku.
Ked tocis oskou na lavej strane rukou, prava strana osky opisuje kruznicu, alebo je stale na tom istom mieste?


ano ked otocim na zadnom kolese osku na lavej strane, prava strana opisuje kruznicu, inac koleso samotne sa toci normalne rovno a hladko...
12.06.2007 - 09:23:18
00
Tak mas krivu osku. Vymen. Co to je za naboj? Lebo osku v kazetovom naboji je problem ohnut. Cize mas asi jednoduchy naboj na srobovacie koliecko a kotucovu brzdu (?). Co to je za bike? Tesco?
12.06.2007 - 16:41:49
00
neni to zrovna tesco, mozno nieco podobne :lol:
http://www.dynamic-bike.cz/czech/hurricane_cross.php
zajtra na nom idem, to uz nestihnem dat vymenit lebo som v praci, takze uvidim ci sa to pohne, koleso mam zatial uplne rovno...
viem ze prv na horakoch sme tie osky stale davali menit, niektore sa ohli a tie kalene sa rozlomili...
13.06.2007 - 08:10:16
00
Zdravim.
takze som pekne podotahoval tie 2 rychloupinaky, osku zadnu som este nedal vymenit, iba som pred zatiahnutim zadneho kolesa pomocou klucu pootocil osku, aby bolo koleso pekne vycentrovane v strede a pod uhlom 90 stupnov na zem, a zatiahol rychloupinak.
Zatial sa to nepohlo ani o pol milimetra, proste to drzi uplne rovnako.
Poznal som to hned na tom, ked som pomocou mierok na sviecky auta napravil medzeru medzi platnickami a kotucom na 0,3 mm a riadne som dotiahol strmene kotucoviek. Vzdy po takomto nastaveni mi po jazde uz dosticky pomaly dreli o kotuc, pretoze sa koleso pohlo /a tym padom uz nebola zase brzda dobre nastavena/.
Teraz je tam stale pekna medzera na obidvoch stranach a po zatoceni to nesuchne ani v jednom bode.
Takze diky za rady a zdar vyletom na bicykloch.
prikladam este obrazok :twisted: :shock:

Prílohy:

CIMG1767.JPG
CIMG1767.JPG 68.53 KiB thumb_up0thumb_down

19.06.2007 - 12:54:37
00
nechcem rypat, ale ten rychloupinak by mal byt blizsie pootoceny k prasatu, nahodou sa ti medzi to dostane nejaky konar a ....... je na svete
19.06.2007 - 13:03:16
00
co je to prasa? to je to co beha v hore? :shock: :D :D
-akoze by mal smerovat viac dozadu k brzdovemu strmenu??
-kludne mi mozete napisat pretoze sa tomu moc nerozumiem :wink:
19.06.2007 - 13:39:46
00
Prasa je ta vec, kde su piestiky brzdy, cize ako vravis ty, brzdovy strmen. Inak ja by som dal ten upinak skor dohora, tesne ku vidle. Mam to tak odjakziva a nemam problem.
19.06.2007 - 14:19:52
00
mne sa stalo nieco podobne, ked som zacal jazdit s kotucovkou ..... ale len raz ... predne koleso sa zahadne povolilo /aj ked som ho dotahoval pred jazdou/ a skoro mi pri brzdeni vyletelo z vidlice .... potom som ho dotiahol a odvtedy to nespravilo .... ale ostalo "nakrivo" nedosada na zem v 90stupnovom uhle .... co s tym? .... podla mna to bude vo vyplete .... osku som pozeral, ta je rovna ....
02.07.2007 - 20:03:33
00
keyboard_arrow_up