Zdravím, hľadal som tu na fore niečo ohľadom tohoto ale nikde som to nevedel nájsť tak sa pýtam. Chcel by som sa spýtať, mám problém s kotučovou. Problém je taký že mi zadná brzda nebrzdí až keď sa kotuč zohreje mi začne ako tak brzda brzdiť. Brzdy mám Tektro Draco-hydraulic F160/R160. Za každú radu som vďačný a ešte by som sa chcel spýtať niekto mi hovoril že som prehrial kotuč a preto mi nebrzdi a že kotuč mám vymeniť. Tak potom keby som vymieňal tak už nejaký lepši by som kúpil, tak sa chcem spýtať či kotuče sa vyrábajú len z ocele alebo aj iného materiálu a popripáde ktorý je lepší materiál a ešte aký má význam väčší priemer kotuča ako napr. 180mm a väčší.

Vďaka vo pred za každú radu alebo info. :)
03.04.2014 - 10:41:23
00
Platnicky su OK? nemas ich uz uplne zodrane? Pokial by Ti paka sla az po riadidlo, moze byt zavzdusnena
03.04.2014 - 12:12:17
00
Platničky nemám zodraté a páka mi nejde až po riaditká tak nemala by byť ani zavzdušnená...
03.04.2014 - 12:35:45
00
No SHIMANO vyrába aj sendvičové kotúče, kde medzi dvoma (vonkajšími) vrstvami ocele je hliník, pre lepší odvod tepla a chladenie kotúča - ICE TECH.
Ak sa vyžívaš v zjazdoch prípadne máš vyššiu hmotnosť, tak je namieste dať (aspoň) dopredu 180 mm rotor pre vyššiu účinnosť.
Príčin, prečo brzda nebrzdí, može byť niekoľko:
- zavzdušnená
- málo oleja v systéme
- zamastený kotúč alebo platničky
- zodraté platničky...
Vravíš, že niektoré si už preveril, tak skús aj tie ostatné, hádam niečo z toho by to mohlo byť.
03.04.2014 - 14:46:22
00
No bike som mal v servise a odvtedy som bol len 2x na ňom, tak platničky keď sa na ne pozriem vidno že sú ešte neni ošúchané a v servise mi hovoril že dolieval olej tak myslím že ani v tom to nebude a už som skúšal odmastiť to ma ako prve napadlo ale nepomohlo to, skúšal som to odmastiť technickým benzínom. Ono mi to začalo robiť keď som šiel celkom prudký zjazd a brzdil som stále tak brzdám a kotuču som dal v celku zabrať, domov som v poriadku prišiel brzda brzdila a keď sa ochladila na ďalší deň tak nebrzdila a keď som ju silnejšie stlačil tak začala pískať, po tom keď sa brzda zohriala tak už ako tak začala brzdiť ale keď sa ochladila tak znovu od začiatku... Tak myslíš že v kotuči nemôže byť chyba, nemám ho vymieňať? a stým rotorom, dáva sa iba dopredu väčší? do zadu sa nedá dať? ale kdesi som čítal že veľkosť rotora zaleží na tom aký druh vydlice mám...
03.04.2014 - 17:37:57
00
Zamastené môžu byť platničky a tie keď sa napijú olejom (mastnotou), tak je to v celku problém odstrániť. Ak máš nejaké záložné platničky skús nahodiť tie a vyskúšať pobrzdiť s nimi.

Väčší kotúč v predu má vyššiu účinnosť ako keby bol v zadu. Každá vidlica má výrobcom predpísaný najväčší priemer kotúča aký je tam možné dať, dá sa nájsť kde-kade na internete.
03.04.2014 - 20:38:31
00
Dneska som posielal email priamo výrobcovi a odpísali mi že 210 mm je max na moju Rock Shox vidlicu tak rozmýšľam že tam min 180 mm by som zmenil. No žiaľ náhradne platničky nemám, tak to nemám ako vyskúšať. Nejaké rady ako by sa dali tie platničky odmastiť?
03.04.2014 - 23:29:40
00
Určenie a riešenie problému treba zveriť niekomu, kto vie čo robí a nie striela jeden problém za druhým. matvej11 by vedel povedať čo znamená určiť problém a správne ho riešiť, namiesto nejakých polovičných "riešení" a pokusov.
Rada typu skús väčšie kotúče môže spôsobiť akurát to, že brzda nadobudne väčšiu silu, no dávkovateľnosť sa nezmení a môže prísť k úrazu. Väčšia páka, rýchlejšie pôjde koleso do šmyku alebo pri brzdení pôjde bajk na predné. Raz som sa tak dosť nepríjemne vysekal. Brzda zrazu zakusla a letel som ako batman.
04.04.2014 - 00:13:39
00
Však áno, preto sem píšem, myslel som si, že niekto mal rovnaký problém a vedel by mi presne poradiť v čom je chyba a ako to mám opraviť.
06.04.2014 - 12:35:23
00
vyber platne a tú sklovitú vrstvu osmyrgluj....lebo si ich zapiekol
06.04.2014 - 18:01:40
00
Nchcem zakladať novú tému, tak len nadviažem.
Neviete náhodou, aký uťahovací moment je potrebný na utiahnutie strmeňa hydraulickej brzdy do prednej vidlice? RS Recon + adaptér PM - PM + SH SLX
Používa sa rovnaký moment aj na zadnej vidlici IS - PM?
Ďakujem
23.05.2014 - 13:46:05
00
6-8 Nm.
23.05.2014 - 13:51:41
00
Neviem sice koľko Nm ruku som minule pri centrovaní strmeňa použil, ale z vidli FOX som vytrhol posledné 4 závity :) Takže hlavne s citom :)
23.05.2014 - 16:01:39
00
vyber platne a tú sklovitú vrstvu osmyrgluj....lebo si ich zapiekol

aj moj nazor je, ze si ich zapiekol. ma kotuc inu farbu?
23.05.2014 - 17:10:20
00
Caute. Potreboval by som pomoct. Prestala mi brzdut zadna brzda. Vlastne ona brzdi ale hrozne piska a nedokazem ju vypalit. Vedrli by ste mi povedat, ze v com je problem a ze ako by som ho mohol odstranit? Platnicky su este v 70% stave. Vdaka :-)
11.07.2014 - 23:04:54
00
keyboard_arrow_up