ja by som to tak traicky nevidel..podla mna sa nic nezmeni.....
v parkoch nemozeme chodit mimo chodnikov ani peso tak to len rozsirili aj na bike po lesoch....

a aj keby som nasiel nejakeho zabludeneho straznika kdesi v prdeli v lese mam ho vidiet ako ma chyti[ak to nebude nejaky nadupany typek s krossou :) ]....

a zadalsie neplatim pokuty statnym tak preco by som mal platit nejaky usmrkany blocek nejakemu neviem komu.......

treba len jazdit jazdit a jazdit a samozrejme ta ohladuplnost a slusnost voci druhym navstevnikom lesa je spravna a namieste....
18.07.2007 - 23:11:21
00
samozrejme, ako bolo spomenute, dakovat, zdravit, a slusnost slusnost slusnost

na druhej strane: uz dlho som nevidel pesieho lesaka, to bolo niekedy ze chodili peso s puskou na ramene, teraz som ich videl len na autach....
19.07.2007 - 01:01:58
00
nechcem vám brať ilúzie, ale uz tri roky sa snažíme v Košiciach slušnými prostreidkami dosiahnuť niečo ohľadom ciest pre motorové vozidlá.

Pre osvetlenie situácie. Cesty prvej triedy boli preklasifikovane na cesty pre motorove vozidla hoci:

- nesplnaju prislusne normy
- nebolo o tom vydane riadne rozhodnutie, ktore je na to nutne
- nie su okolo nich obsluzne komunikacie

Tri roky sa chodi medzi magistratom, KSK, ministerstvom dopravy, ombudsmanom a spravou dialnic. Vsetci tvrdia mate pravdu, treba to zmenit....

a nic sa nemeni... :))) Ste mali pocut tie reci, pred komunalnymi volbami.

Preto som presvedceny, ze jedine krajne riesenia maju zmysel. Respektujem vas nazor, ale mam iny a mam nan aj dovod.
19.07.2007 - 05:56:53
00
a co tak spravit blokadu pred vsetkymi vyjazdmi z parkoviska parlamentu ? sak strielat do nas nebudu? (snad) samo ze megafony a kamery. ...
19.07.2007 - 07:24:04
00
co tak sa na to vysrat a neriesit to :) ja to mam v pazi, ked mi niekto xce zabranit v tom aby som siel do lesa, tak nech sa paci, ked sa mu podari tak dobre,ale neverim ze bude pacific blue, a lesnikov mozem osrat tiez!
19.07.2007 - 23:49:47
00
Norbi ty si asi nepochopil o co nam ide. Ten postoj mat vsetko vpazi je najhorsie co moze byt. To zo sebou nechas len tak zametat. Ak myslis ze na nas tento zakon nebude mat dopad lebo lesnici nas nechytia a pokutu nam nedaju tak mas mozno pravdu ale existuju aj horsie veci. Mozno si si este nevsimol tuto temu http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t=14316 tak si tam par postrehov precitaj. Mne sa nic take zatial nestalo ale kamarat uz na natiahnutom lane spadol a dostal lahsi otras mozgu(prilba a ram namaderu)
19.07.2007 - 23:59:36
00
hmha, tak toto uz vazne prekracuje limity :(
20.07.2007 - 00:20:47
00
http://www.sme.sk/c/3404353/jurena-zaka ... slavu.html

super... ten Jureňa je riadný imbecil
21.07.2007 - 01:25:19
00
co tak sa na to vysrat a neriesit to :) ja to mam v pazi, ked mi niekto xce zabranit v tom aby som siel do lesa, tak nech sa paci, ked sa mu podari tak dobre,ale neverim ze bude pacific blue, a lesnikov mozem osrat tiez!


Zmieriť sa s tým, že ťa niekto núti porušovať zákon???
21.07.2007 - 01:29:37
00
na druhej strane: uz dlho som nevidel pesieho lesaka, to bolo niekedy ze chodili peso s puskou na ramene, teraz som ich videl len na autach....


Ja vidam lesakov na motorkach (jawa) , ved predsa nebudu chudaci chodit po lese peso ...
21.07.2007 - 12:39:38
00
no ako? co budeme robit? je pravda ze nahanat nas asi nikto nebude ale ani nerobit nic nie je riesenie. ako teda? blokojeme dialnice? parlament? ma niekto nieco lepsie? trebalo by sa nad tym vazne zamysliet? a urobit nieco fakt velke
28.07.2007 - 17:28:04
00
no ako? co budeme robit? je pravda ze nahanat nas asi nikto nebude ale ani nerobit nic nie je riesenie. ako teda? blokojeme dialnice? parlament? ma niekto nieco lepsie? trebalo by sa nad tym vazne zamysliet? a urobit nieco fakt velke


Piratske akcie nic neriesia, dokonca davaju argumenty protivnikom. Riesenie je v http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t ... highlight=

BTW Napriklad ked stary ujo ukazal mapu okolia Bratislavy pretkanu lesnymi cestami, preco na druhy den nebola uverejnena ta ista mapa s oznacenymi rampami a zakazmi vjazdov? Preco nikto neziadal o oficialne zverejnenie tej mapy a podobnych map zbytku Slovenska? Ved to bola tak surova dogmaticka manipulacia aku by si politik v normalnom demokratickom state mohol dovolit len ako specificku formu politickej samovrazdy. K podobnym reakciam ale treba organizaciu, ktora sa vie prebit do medii.


Naposledy upravil pista dňa 28.07.2007 - 20:16:52, celkovo upravené 1 krát.

28.07.2007 - 18:10:12
00

BTW Napriklad ked stary ujo ukazal mapu okolia Bratislavy pretkanu lesnymi cestami, preco na druhy den nebola uverejnena ta ista mapa s oznacenymi rampami a zakazmi vjazdov? Preco nikto neziadal o oficialne zverejnenie tej mapy a podobnych map zbytku Slovenska?



Tiez ma to napadlo.
Teoreticky by taku mapu mali mat na oblastnej lesnej sprave.

Rozpravali sme sa s kamaratom, ze cyklisti-ignoranti koli ktorym problem vznikol, aj tak budu bicyklovat v zakazanych oblastiach a turisti tym padom budu na cyklistov nadavat este viac...........
28.07.2007 - 19:30:10
00

BTW Napriklad ked stary ujo ukazal mapu okolia Bratislavy pretkanu lesnymi cestami, preco na druhy den nebola uverejnena ta ista mapa s oznacenymi rampami a zakazmi vjazdov? Preco nikto neziadal o oficialne zverejnenie tej mapy a podobnych map zbytku Slovenska?



Tiez ma to napadlo.
Teoreticky by taku mapu mali mat na oblastnej lesnej sprave.

Rozpravali sme sa s kamaratom, ze cyklisti-ignoranti koli ktorym problem vznikol, aj tak budu bicyklovat v zakazanych oblastiach a turisti tym padom budu na cyklistov nadavat este viac...........

ta mapa bola postnuta na bikemagazine. sorry mods.
28.07.2007 - 19:55:43
00
Kedze som necital vsetky prispevky dozadu, tak neviem, ci to tu uz bolo. Ak nie, tak pripajam definiciu lesnej cesty podla STN 73 6108.

Prílohy:

Komentár súboru: Definicia lesnej cesty podla STN
Lesna cesta.jpg
Lesna cesta.jpg 293.77 KiB thumb_up0thumb_down

29.07.2007 - 20:51:54
00
keyboard_arrow_up