Ahojte.
Chcem sa spýtať, či komponenty rôznych značiek na bicykle sú univerzálne.
Napr., keď si kúpim kotúčovky prípadne prehadzovačku, páčky, sedlo, či mi bude pasovať a nebudem musieť robiť do biku nejaké veľké zásahy ako napr. vŕtať, píliť a podobne :D
Moc sa ešte v bikoch nevyznám, ešte len začínam,...
ďakujem
03.05.2014 - 19:58:36
00
nie všetko je univerzálne - vlastne skoro nič ..
03.05.2014 - 20:16:03
00
Adino51 co to trepes?
mirinoxxl ziadne vrtanie ani pilenie preboha, toto neni tuning party na konci 90tych rokov... vacsina veci praveze je univerzalna a ked nie tak eistuju adaptery a redukcie.
Takze napr. brzdove packy, prehadzovacky, sedlo ako spominas budu pasovat celkom urcite.
03.05.2014 - 20:41:25
02
flyte nič netrepem ale tento problém som mal prv aj ja - Tektro brzdy + Shimano kotúč a nebrzdilo alebo kompatibilita Shimano, Sram a Avid - samozrejme existujú aj redukcie, to pílenie a vŕtanie a pod. som nemyslel ale nie všetko sa spolu kamarádi :-) urážky bokom ..
03.05.2014 - 21:16:50
00
Ahojte.
Chcem sa spýtať, či komponenty rôznych značiek na bicykle sú univerzálne.
Napr., keď si kúpim kotúčovky prípadne prehadzovačku, páčky, sedlo, či mi bude pasovať a nebudem musieť robiť do biku nejaké veľké zásahy ako napr. vŕtať, píliť a podobne :D
Moc sa ešte v bikoch nevyznám, ešte len začínam,...
ďakujem

pred tým ako budeš niečo chceť na biku meniť a nebudeš si istý , napíš sem, co konkretne máš + fotka a za čo to chceš nahradiť, odkaz na ten komponent.. je vela systemov, modelov ročníkov,prevodov,priemerov a pod.. čo inde funguje menusí na tvojom tiež...
03.05.2014 - 21:24:06
00
Adino51 Je uplne jedno ci si tam zavesim brzdy Tektro, Shimano alebo Avid, ale chodit to bude. Samozrejme ked pouzijes nejaky iny kotuc alebo platnicky, tak to chodit tiez bude, ale blbo.
Ale proste ked zoberiem brzdy z jednoho biku a prehodim na druhy, tak maximalne mi nebudu sediet uchyty a to poriesim adapterom.To iste radenie, saltre, kluky, kazeta...
Iste, su aj veci co mozu ale nemusia sediet - sedlovka, alebo vidla kvoli zlej dlzke krku.
03.05.2014 - 21:30:12
00
Nie je pravda ze ked pouzijes kotuc alebo platnicky od ineho vyrobcu ako su brzdy tak brzdy zhorsis , zhorsis ich len vtedy ked pouzijes menej kvalitne komponenty osobne som skusal shimano deore +platne superstar+kotuc hope a brzdilo to o dost lepsie ako original
03.05.2014 - 21:57:38
00
keyboard_arrow_up