Keď že moje skúšobné "tretry" z LIDL-a :) ma opustili po dvoch mesiacoch nasadenia, som bol donútený sa začať zaoberať kúpou nových.

zatiaľ mám týchto favoritov (hlavne po možnosti si ich vyskúšať):

http://www.suncycle.sk/sk/produkt/shimano-sh-m088l/4755 (tu trochu váham kvôli spomenutému "kurvítku" tu na fóre)
http://www.suncycle.sk/sk/produkt/shimano-sh-mt44l-cierne/5574 (po doporučení milej kolegyne z fóra :y: )

ďakujem za skoré a fundované odpovede ;)


Ja som zo suncycle objednal 88-ky (biele a blato z nich pekne zišlo) najazdil som v nich zatial 200km a spokojnosť.
26.05.2014 - 11:47:01
00
mam xc50, na tych druhych sa mi paci ta "ochrana " zboku-malicek ,tam mam na mojich uz povoleny svik atd. ale davam im aj riadne zabrat pri chodeni -tlaceni aj jazdeni konare apod. ale obe su dobre...

Mne sa nezdá na malíčkovej strane poddimenzovaný žiaden šev. Ktorý ty myslíš?
26.05.2014 - 20:52:43
00
nie je slaby iba dostava zabrat na oder a pod. pri mne...koniec "kozenej" spicky pri malikovej strane...ale pisem ze to pouzivam nadramec urcenia..."AMEN tretry" :) na "bezne" jazdenie vydrzia viac...
27.05.2014 - 07:55:10
00
Ja potrebujem univerzalnost, poradte :) Mam trialovy bike a HT=cko, na oboch mam pedale s pinami. Potrebujem obuv (tretry) co maju podrazku na piny, mal som na skusku MTB tretry, ale tie stuple mi viac zavadzali ako pomohly a SPD na trial je nemyslitelny
30.05.2014 - 00:19:19
00
Shimano AM 41 ale 5.10 podľa toho ktoré sa ti páčia
30.05.2014 - 07:22:15
00
Ukončil som fázu váhania a kúpil svoje prvé tretry a SPD pedále. Zvolil som turistické Shimano MT31 (Ich príjemná výpredajová cena pomohla rozhodnutiu vyskúšať SPD) s pedálmi M520.

Mám však otázku na skúsených: Na čo je to čierne čudo prichytené gumičkami o jazyk? Odfotil som to s natiahnutými gumičkami. Vraj to môže byť na uchytenie šnúrok...

Prílohy:

SH_MT31.JPG
SH_MT31.JPG 428.98 KiB 1 thumb_up0thumb_down

30.05.2014 - 10:49:28
00
aby si nemal šnurky tak ako ich máš v tretre ale upevnil ich do tej gumky :D
30.05.2014 - 10:50:49
01
No šnúrky som do tretry vtrepal len pre fotku, aby bolo lepšie vidieť tie gumičky.
Ale srdečná vďaka za vysvetlenie.

Inak prvé dojmy zo SPD sú veľmi pozitívne.
30.05.2014 - 11:30:19
00
Páni, kúpil som si tretry Shimano Sh-M088 a celkom výrazne zmäkla špička tretry. Máte s nimi podobnú skúsenosť? Nedrží svoj tvar a chytiť nejaký fajn kameň, tak si asi dolámem prsty :-)
10.06.2014 - 15:17:40
00
Nikto nemá skúsenosť?
24.06.2014 - 14:26:56
00
Páni mam otazku.Je lepsie si kupit tretr s prackou,alebo len na suchy zips?Lebo tie prackove su zrejme umele a moze sa to casom alebo padom zlomit.Suchy zips by mal drzat furt.Co vy nato?
03.07.2014 - 22:35:50
00
RANDAL asi by som nejak extra neriesil ci pracku, alebo suchy zips. skor by som riesil ako ti ktore tretry sadnu, preto sa podla moznosti vyhni nakupu cez eshop. na horsky bajk mam ja lacne tretry, ktore maju len suche zipsy a na cestak mam zas o dve az tri tiredy vyssie tretry ktore maju BOA system. a poviem ti, ze z mojho pohladu je to viacmenej jedno aky maju system zapinania resp upinania. mne sa napriklad do tych cestnych tretier nepodarilo kupit doteraz take vlozky s ktorymi by ma neboleli spodky noh. povodne boli tvrde a skoro ziadna klenba (ja mam extremne vysoku klenbu), potom som kupil original Specializes vlozky za 35 eur z najvyssou klenou...tam uz som zaberal da sa povedat celym chodidlom, nie len predkom, ale su tak isto tvrde, tak som ich musel vymenit pre zatial za vlozky Z Deichmanu pre sportovcov a tie v kombinacii s gelovym vankusikom sa daju ako tak pouzivat no aj tak to nie je ono. este asi miniem dost penazi aby som kupil vlozky ktore budu presne pre moje nohy. a aby som ti odpovedal aj na inu cast otazky, mal som chvilu jedny tretry s prackou a bol to tiez dobry system, no ver mi ze to nezlomis...ak by si to zlomil tak len takym padom ktory by ti rozmliazdil nohu. hociaky slabsi pad im zarucene nijako neublizi
03.07.2014 - 23:19:10
01
Hack3r dakujem za odpoved.Necakal som ju tak rychlo,kedze je to tu dist dlho mtve.Ale ako vidim oplatilo sa na pisat.Rozhodujem sa medzi M030 a M088.To su tie asi zakladne a mne postaci.A ked ta pracka tolko vydrzi,tak uz mam vitaza.Dik .Skocim tu po okoli po obchodoch a skusim ak budu mat.
03.07.2014 - 23:41:52
00
Ja mam model SH-m087. Mam ich treti rok a nie je s nimi ziadny problem. Su dost pevne, niekedy mam az pocit ze mam obute topanky s ocelovou spickou. S prackou problem nie je, obujes dotiahnes a cely vyjazd nemusis nic riesit. Akurat presne ako pise Hack3r, treba si do nich kupit novu vlozku. Ta originalna nie je nic moc.
04.07.2014 - 09:37:42
00
ja mam M086 uz asi stvrtym rokom a v podstate bez poskodenia .... akurat sa mi zda, ze jedna pracka uz nedrzi dobre a treba ju pritiahnut zavse, tie zubky su uz asi vydrate (zacalo to tento rok)

druha pracka je este ok, ale to asi len preto, ze som ju menil, ked som ju pri jednom pade odpalil do vecnych lovist a nerozmliazdil som si pri tom nohu :)

tak asi je nacase vymenit aj tu druhu :)
04.07.2014 - 09:58:18
00
keyboard_arrow_up