kedy planujete ist SMER smolenice?
rad by som sa pridall :)
najlepsie Certov Zlab,,alebo Hawranicaa :)

to neviem povedať lebo je strašne málo času a momentálne je naplánovaná trasa ktorú som uviedol vyššie.
Ešte ale neviem nič upresniť lebo malému sa nechce na svet a neviem kedy budem mať tu dovolenku.
18.06.2007 - 13:16:00
00
owka,,tak ked pojdete male karpatyy mohli by sme sa strenut v smoleniciach v nejakom bariku.. :D..
ale dohodnut sa treba aspom 3 dni vpred pred vyjazdom,, 8)
18.06.2007 - 23:28:16
00
Takže upresňujem dátum, bude to nedeľa 22.7. podrobnosti ešte popíšem, od 3 do 17 júla nebudem na fore ale potom sa ozvem všetkým čo sme sa dohodli.
28.06.2007 - 14:54:44
00
no dost daleko to esce ani neviem co bude v ten datum..ale vychadza to na nedelu tak to by som isol na zaruby 8)
28.06.2007 - 23:00:39
00
skoda ze prave ten termin ... na poodbnu trasu sa aj tak chystam .. tak reku zeby som konecne raz nesiel sam ale s niekym .. ale v tom case sa zaotavujem po jednej svadbe a vrcholia mi pripravy na moju vlastnu .. v bb

takze ja si to moje vlakom do pezinka stade na cerveny kamen a po hrebeni do ba absolvujem sam ;-] aj ked este neviem kedy
03.07.2007 - 12:48:34
00
ja sa odhlasujem, liecim zranenia..
ale drzim vam palce nech vam to vyjde
05.07.2007 - 02:55:03
00
Tak som znova tu, krpec už je doma aj s manželkou takže kto chce teda v tuto nedelu isť nech dá vedieť, ak by nas bolo málo alebo niektorý odrieknú tak pôjdem v sobotu.
16.07.2007 - 12:34:22
00
ludiaa..to ja by som siel hned...nic by nepranilo len moje schopnsoti v ktorych som si niet isty...bajk mam asi dva tyzdne na fore zatial len pozorujem co ako ale moc moc tuzim vybehnut z partickou prec...
17.07.2007 - 23:58:54
00
Caute, ja som pred dvomi rokmi isiel po cervenej z Blavy cez Babu, Taricove skaly a na Vapennu. Odtial som chcel pokracovat po zelenej, ale nevedel som to najst, tak som sa vratil domov cez Záhorie. Je to dost makacka, hlavne za Babou zacinaju strme stupaky, Taricove skaly odporucam obist po cestach a zvazniciach, a takisto aj Vapennu. Na Vapennu som to skoro cele tlacil, fakt strmy kopec. Odvtedy sa chystam, ze prejdem cervenu az do Brezovej pod Bradlom, resp naopak, vlakom do Brezovej, a po cervenej domov. Zial minuly mesiac mi praskol ram :o(
19.07.2007 - 13:37:38
00
Caute, ja som pred dvomi rokmi isiel po cervenej z Blavy cez Babu, Taricove skaly a na Vapennu. Odtial som chcel pokracovat po zelenej, ale nevedel som to najst, tak som sa vratil domov cez Záhorie. Je to dost makacka, hlavne za Babou zacinaju strme stupaky, Taricove skaly odporucam obist po cestach a zvazniciach, a takisto aj Vapennu. Na Vapennu som to skoro cele tlacil, fakt strmy kopec. Odvtedy sa chystam, ze prejdem cervenu az do Brezovej pod Bradlom, resp naopak, vlakom do Brezovej, a po cervenej domov. Zial minuly mesiac mi praskol ram :o(


Taricové skaly som išiel ale smerom od Plav.Podhradia, je pravda že to je makačka a že máš bicykel na chrbte ale to miesto má niečo do seba, je tam prekrásne :!: a na Vápennú som chodil dosť často ale od Sološnice, toto sú miesta skôr na turistiku ale mne nerobí problém tlačiť bicykel lebo viem že to stojí za to aj Vysoká je krásna, jediné miesto kde som ešte nebol sú Záruby ale ževraj absolútne nevhodné aj na tlačenie bicykla. celkovo v Karpatoch je veľmi veľa pekných miest kde cyklisti vôbec nechodia lebo tam treba napr. tlačiť a podobne. Ja osobne mám veľa obľubených miest, len problém mám s časom, teraz ked su 2 deti som rád ak sa dostanem za sezonu aspoň 5 krat na poriadný výjazd.
19.07.2007 - 13:47:26
00
Odvtedy sa chystam, ze prejdem cervenu az do Brezovej pod Bradlom, resp naopak, vlakom do Brezovej, a po cervenej domov. Zial minuly mesiac mi praskol ram :o(


mame par veci spolocnych, moj ram sa uz zvara... :D

odporucam z Brezovej do BA (pozor vlak do Brezovej uz neexistuje), je to lepsi smer, kazdorocne jazdim, Taricove a zopar blbosti obchadzam po zvazniciach, (napr. cez staru oboru) cele je to zjazdne...
19.07.2007 - 14:45:36
00
Kedže sme sa zúčastnili až dvaja dopadlo to takto. Vyrazili sme vlakom o 05:34 s Ba-stanice, v Malackách sme boli po 45 minútach v smradľavom osobáku, väčšie obavy sme však mali s toho vetriska čo sa spustil nad ránom. Cesta do Plaveckého Podhradia ubehla celkom rýchlo lebo nebolo ešte teplo a v podstate sa išlo popri lese. V Plaveckom sa brat posilnil v miestnych potrvinách jednou paštekou a rožkami aby sme mohli vyraziť na zrúcaninu, brat dostával " závrate" ked to zbadal, šliapať sa nedalo takže sme asi 30 min. tlačili lesom až na sami hrad kde sa naskytla nádherná scenéria a nebyť cementárky v Rohožníku bol by dojem ešte väčší. zdržali sme sa tam asi 10 min, brat mi stihol vypiť jeden energy drink. Pokračovali sme lesom v podstate miernou rovinkou až kým sme neprišli pod Báborskú, daľší šok pre môjho nevyspatého brata, snažil som sa ho utešiť že to nie je až také strmé a dlhé, lenže pre každého to znamená niečo iné. Po asi troch prestávkach v kopci sme sa vyštverali konečne hore kde sa nam rozprestrela pekná lúka s výhľadom na už spomínanú cementárku ale aj na Plavecký Hrad ktorý bol veľmi pekne vidieť s tejto časti. Chvíľu sme posedeli aby brat načerpal sily a pobrali sme sa dalej. cesta pokračovala lesom zo striedavými úsekmi, raz hore, raz dole, pekné výhľadi sa striedali s lesom a tak to pokračovalo až na Klokoč. Je to daľšie s prekrásnych miest v M.Karpatoch, nadherný výhľad na karpaty z pezinskej strany, pred nami Geldek, kopec s dvoma vrcholmi a na pravo Vápenná . Zaujímave na Klokoči je že tu rastie pekna rastlina s žltými kvetmi, nikde inde som ju nevidel a dodáva celému miestu kúzlo, dalej sme pokračovali po značke menej zaujímavým úsekom až na Sklenu hutu kde bola križovatka a tam sme sa vlastne rozhodovali ktorú variantu zvolímé. Vzhľadom na to že brat bol na tom zo silou v pr.... zvolili sme cestu častianskou dolinou a budeme pokračovať na Červený kameň. Osud však naše plány zmenil, bratovi volali že mu vykradli auto, znamenalo to pre neho koniec. Musel som sa rozhodnúť či budem pokračovať dalej alebo ukončím aj ja. Nakoniec som sa rozhodol že budem pokračovať sám, v Častej sme sa rozlúčili a ja som cez Červený kameň a Papierničku pokračoval sám na Zochovú chatu. Po príchode som si doplnil vodu zjedol fitky a hurá na najtažší úsek. Stúpaním po značke som sa dostal na Čermák odkiaľ to bolo na Skalnatu len 45 min, podľa tur.značky, začiatok bol pohodový až som bol prekvapený, záver ma však dostal, vyšiel som na kraj lesa a tam som to pochopil, posledný úsek asi 300 m bola " stena" musel som začať tlačiť, tretry sa mi šmýkali a bicykel ma ťahal dole, všetko bolo tak suche že nájsť pevný podklad by bol zázrak. Po štyroch odychovačkach som sa vyštveral na vrchol a stálo to zato, panoráma neskutočná :!: kto tam bolvie o čom rozprávam, porobil som pár fotiek a tešil som sa na zjazdík do sedla. Užil som si to za odmenu, nasledoval Čmelok, kopec ktorí asi nemá nikto rád, ani ja ale zvládol som ho a zjazdom som sa dostal na Pezinskú Babu kde sa naš starý ujo s podobnými degešmi prehánaľ na autach. Na chate som lupol jedno nealko pivo, tri tousti a uhánal som zjazdíkom do Pezinku, cestou do Ba som sa ešte stihol opáliť. Doma som zaspal ešte skôr ako dcérka dopila mlieko.
Celkovo to bolo 7,35 hod čistej jazdi, 108 km, priemer 14 a nejaké drobné, túto sobotu to opakujem ale s neikým iným.


Naposledy upravil tadeas dňa 23.07.2007 - 14:32:27, celkovo upravené 1 krát.

23.07.2007 - 14:28:43
00
Nechcete sa teda nikto pridať :?: ide sa teraz v sobotu ale menšia zmena je že sa nepojde zo Sklenej huty na Zochovú chatu ale vrchom cez Skalku a Taricové skaly na Čermák a dalej po pôvodnej trase.
25.07.2007 - 15:30:46
00
neodporucam ist zo skalky na taricove skaly. je to tam absolutne necyklisticky teren budete furt tlacit. odporucam v sedle skalka preliezt plot a ist peknym traverzom (stara cervena magistrala) stale po vrstevnici okolo stareho panskeho domu az na hubalovu a tam vyliezt z obory von na cervenu a dalej na cermak. tak isto sa da pekne obist skalnata( tesne pred stenou do lava a ked pridete na siroku lesnu cestu tak doprava hore. zas budete kopirovat cervenu a po peknom zjazde pridete na konec naucneho chodnika a na zltu znacku. odtial hore kusok do sedla javorina naspat na cervenu. a dalej na babu cez cmelok alebo po zltej dole cez stare bane do perneku (vrelo odporucam je to uplne najkrajsi zjazd v MK). prajem pekny vylet
25.07.2007 - 22:14:26
00
neodporucam ist zo skalky na taricove skaly. je to tam absolutne necyklisticky teren budete furt tlacit. odporucam v sedle skalka preliezt plot a ist peknym traverzom (stara cervena magistrala) stale po vrstevnici okolo stareho panskeho domu az na hubalovu a tam vyliezt z obory von na cervenu a dalej na cermak. tak isto sa da pekne obist skalnata( tesne pred stenou do lava a ked pridete na siroku lesnu cestu tak doprava hore. zas budete kopirovat cervenu a po peknom zjazde pridete na konec naucneho chodnika a na zltu znacku. odtial hore kusok do sedla javorina naspat na cervenu. a dalej na babu cez cmelok alebo po zltej dole cez stare bane do perneku (vrelo odporucam je to uplne najkrajsi zjazd v MK). prajem pekny vylet

A picture is worth a thousand words :D
Takze http://gps.awardspace.info/ trasy 20 a 36
25.07.2007 - 22:52:02
00
keyboard_arrow_up