Ahojte, mam tieto brzdy na biku, problem je, ze predna ma chod tak 1-1,5cm a zadna 2,5cm. Zadnu som uz odvzdusnoval na 7 sposobov... Pre formuly je typicky ten kratsi, alebo ten dlhsi chod? Mne osobne vyhovuje kratky a razny chod, predtym som mal Shimano XT, nastavene na najkratsi mozny chod. Uprimne som z tych brzd sklamany, brzdna sila nic moc, suchanie kotucov uz ani neriesim, ale ten rozdielny chod neprekusnem...
Dakuje, za kazdu radu, postreh. :-)
20.06.2014 - 00:08:44
00
toto by ma tiez zaujimalo, da sa povedat ze mam presne ten isty problem..len zrejme opacne..zadna brzdi dobre a predna ma ako keby mrtvu zonu, s tym trenim zas zadna kusok tre a predna uplne bez problemov :D predtym som ml XTR a boli podstatne lepsie
22.06.2014 - 18:39:02
00
Ja som mal XT a tiez boli lepsie :-)
Brzdy som troska polepsil.
1. Z. Paku som demontoval a dal do zvyslej polohy, aby odvzd. ventil smeroval hore
2. Paku som stlacil, zaistil gumkou
3. Odsroboval odvz ventil, tym ze brzda bola stlacena a piestiky nastavene na sirku kotuca, expan. komora uz nebola natlakovana.
4. Kvapalinu som dolisl po okraj odvzd. ventilu
5. Nasroboval odvzdus. striekacku
6. Prv som brzdu natlakoval striekackou
7. Potom som postupoval ako pri poslednom kroku pri odvzdusnovani brzd.

Vysledok ma potesil, brzdy maju plus minus rovnaky chod :-)
22.06.2014 - 21:39:35
01
parada, hned ako budem moct tiez sa s tym pohram, dakujem za radu :)
23.06.2014 - 14:11:22
00
Treba si davat pozor aby si to nezavzdusnil, reps. je to posedny krok odvzdusnovania - odvzds. paky. Postupujes rovnako, len mas piestiky roztiahnute a nastavene na sirku kotuca, tymto vlastne doplnis kvapalinu do expansky, aby bolo v systeme viac kvapaliny :-)
24.06.2014 - 08:31:05
00
keyboard_arrow_up