ja som vo stvrtok pri presune zo zarnovice cez stiavnicu a krupinu do krtisa k babke striedavo chytal sprsky dazda uz od zarnovice.. :D nejako mi to nevadilo aspon mi nebolo teplo....

ale od senohradu mi o prislo ako keby z oblohy jazero padalo naraz komplet cele.. :lol: premoceny ako hovado..vojdem do krtisa...a oproti vidim auto..v meste isiel daleko rychlejsie ako 50km/h...stale prsalo ako blbe a on jeeb prva jama sprcha vody ako hovado druha jama zase sprcha....to bol nastastie este dalej predomnou..a tesne ako sme sa minali trafil tretiu MEGA JAMU a ja uz som len videl ako stupa ten objem vody...a oblukom zacina padat a dostal som ale ze uplne plny zasah :( pritom keby isiel debil viac ku kraju svojho pruhu tak ide len po mokrej ceste a nie po potoku co siel stredom a kde boli jamy....velmi pekne mu dakujem za taku sprchu asi sa mu zdalo ze som velmi suchy... :/


keby to bolo ze trafil jamu tak to pochopim, ale toto bolo 10-15 metrov dlha vlna na ktorej by sa mozno dalo aj surfovat a normalne som citil ako ma to tlaci prec
10.08.2014 - 18:33:07
00
kto pisal ze status ohladne LUBKY DADOVEJ bol zmazany? NIC NIE JE ZMAZANE: je to tam stale....
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10203167763007957&id=1024050741&_rdr#10203179071530663


Naposledy upravil canopus dňa 10.08.2014 - 18:48:23, celkovo upravené 1 krát.

10.08.2014 - 18:44:57
00
v mojo pripade to ale nebola mala jama...on do vzduchu dostal asi polovicku mlaky...ta vlna bola siroka na celu sirku pruhu co sa zdvihla do vzduchu :(
10.08.2014 - 18:45:10
00
Ja jazdím 5 rok, ale zatiaľ okrem pár blízko jazdiacich aut a pár dávok z odstrekovača som nemal vážnejší problém...
10.08.2014 - 19:35:03
01
Tak po týchto vašich skúsenostiach začínam pochybovať o správnosti mojej " investície"...
10.08.2014 - 19:39:27
00
neboj sa, investicia to bola spravna ;)
10.08.2014 - 19:44:23
02

Jazdím cca od 1991 (teda vtedy som sa len vozil na jednoprevodovej herke). Cyklistov na cestách práveže výrazne ubudlo od 90tych rokov.


To je myslené ako vtip, alebo nie :o ??? Ja jazdím v drvivej väčšine po asfalte už 18 rokov a tých cyklistov je z roka na rok na našich (podtatranských) cestách ako maku. Cez pracovné dni sú to poväčšinou dochádzači do práce ( z jedného mesta do druhého, alebo z okolitých dedín "schádzajú" do mesta ) a cez weekendy zasa rekreanti miešajúci sa so športovcami. No a miesta priamo pod Tatrami, pod Kriváňom, Podbanské, Štrbské Pleso, Vyšné Hágy,.....atď. tiež nezaostávajú, tam je zasa kopec zahraničných turistov na bicykloch a samozrejme kopec športovcov na cesťákoch (však včera som tam stretal nejaký cyklo-klub na tréningu v počte cca 60 cyklistov, až som mal pocit že stretám pelotón z Tour okolo Poľska ).

Len na jeseň to poriadne ubudne, vtedy brázdim podtatranské asfaltky väčšinou sám a stane sa že aj pri 130km okruhu nestretnem žiadneho cyklistu.
10.08.2014 - 19:48:12
01
No uvidíme , akí sú tolerantní vodiči na východe...Budem referovať.

Winter78- súhlasím , v našich končinách zaznamenávam nárast počtu cyklistov.
10.08.2014 - 19:51:14
00
winter78, smrteľne vážne. Cesťákov na cestách v ZA a okolí stretávam podstatne menej. Všetci sa asi dali na MTB. :-)

Keď si uvedomíme ako stúpol počet áut a nepribudla tu žiadna paralelná cesta vo všetkých viac menej piatich hlavných smeroch, tak sa vôbec nečudujem. Jedine pribudla diaľnica za Strážovom smerom do Bytče a BA s nelogickým, nebezpečným napojením. Keď chceš pokračovať po starej ceste a nie na diaľnicu, musíš prejsť popred autá do ľavého pruhu a cestou späť z tretieho (ľavého) prejsť oficiálne do stredného, lebo pravý je v dĺžke 300 metrov oddelený plnou čiarou (a len posledných 50 metrov má prerušovanú a končí ako pripájací), ktorú kvôli vlastnej bezpečnosti ignorujem (policajti mi tam zatiaľ na to nič nepovedali). Všetky ostatné cesty sú preťažené a paralelné nepribudli. Boli by veľmi drahé, stavať cestu v doline, kde treba kopec mostov a vyvlastňovanie plus úpravy terénu. Tu nieje rovina, kde by mohla byť doslova pavučina cestičiek z každej dedinky do dedinky ako v okolí spomínanej Nitry. Tam sa okrem hlavnej cesty dá kombinovať paralelných ciest veľmi veľa.
10.08.2014 - 20:24:00
00
keby to bolo ze trafil jamu tak to pochopim, ale toto bolo 10-15 metrov dlha vlna na ktorej by sa mozno dalo aj surfovat a normalne som citil ako ma to tlaci prec

preto sa v PD neoplatí moc jazdiť je tu strašne veľa netolerantných vodičov ktorý by si zaslúžili....
10.08.2014 - 21:18:53
00
ako toto čítam,som rád,že som z Tn...
10.08.2014 - 22:30:15
00
Len sa chytím prvej vety. ;-) "Ktovie, kde sa tých cyklistov v poslednom čase toľko nakotilo."

Jazdím cca od 1991 (teda vtedy som sa len vozil na jednoprevodovej herke). Cyklistov na cestách práveže výrazne ubudlo od 90tych rokov.

Pre pochopenie Lasicu treba v tomto pripade uviest, ze pise o centre BA, kde zije. A tu sa teda pocet cyklistov za posledne 3 roky snad zdesatnasobil, ak nie viac. Ale nie cestnych, ale mestskych. V podstate sa meni zivotny styl a je to vidno aj na tom pocte ludi presuvajucich sa po meste na bicykloch. Takze preto to nemusi korespondovat s Tvojim pocitom z okolia ZA a nijak ta Lasicova uvaha nesuvisi s cestnou cyklistikou.
10.08.2014 - 23:02:09
01
No uvidíme , akí sú tolerantní vodiči na východe...Budem referovať.

Ja to poviem takto pred dvoma rokmi (trasa NO-Čierne nad Topľou cez Huty, LM popod Tatry) , prvých asi 9 hodín jazdy sa na ceste nič nedialo, ale ako som prešiel za Prešov, tak som chytal už na motoristov nervy. Ale možno mi už len bolo v sedle dlho a mal som nízky prah vytočenia :lol: ale pamätám si, že najviac ma vytáčali autá (aj dodávka), ktorý obiehali aj keď som bol v protismere. Dokonca, keď som začal chodiť na východné slovensko cez Poľsko, tak na to akú majú Poliaci povesť boli naozaj veľmi disciplinovaný :) Tým nechcem nič zovšeobecniť a povedať, mňa už vytočili aj na Orave, Turci, Rajci a pod...

Lubik Luki.11 Mňa minulý rok zrazila vo Veľkom Uherci jedna žena. Ale došiel som našťastie trochu odretý a vyklepaný do Nitry a aj nasledujúce dni som odjazdil okolie ako bolo v pláne :)
10.08.2014 - 23:18:15
00
treba nosit roxorovu tyc pripevnenu na hornej trubke, a vzdy byt pripraveny ju pouzit :)
vhodna je aj na odhananie besnych psov a ciganov :)
vaha je priblizne len 0,61 kg/m, cize pohoda
11.08.2014 - 00:14:49
00
S tými vodičmi v BA a okolí je to rôzne. Niekedy za 2 týždne žiadny problém okrem nejakého paka s ostrekovačmi a tesným obiehaním. Ale napr. pred 2 týždňami sme šli skupina šiestich cyklistov a na 15 km úseku sme mali tri konflikty. Jeden s bratislavským taxikárom, ktorý nevie, že prednosť sa dáva aj cyklistom navyše idúcim na zelenú, druhý na začiatku Stupavy, kde nám vošlo do cesty od obrubníku rozbiehajúce sa auto a tretím konfliktom tiež v Stupave, to úplne zaklincoval starší pánko, ktorý nás úplne odignoroval a skrížil nám cestu, keď nás obehom a odbočil rovno pred nami doprava. Keďže sme šli vláčik 6tich cyklistov za sebou, tak sme sa pri prudkom brzdení skoro do seba naskladali. Našťastie sme sa ako tam navzájom pouhýbali, že si to odnieslo iba jedno lýtko s vypálenou kerkou od predného kolesa za ním idúceho borca. Toľko som sa už dávno nenadával ako v ten deň. A to sa ešte taxikár rozčuľoval a nadával nám do *****, za čo dostal odo mňa slovnú spŕšku čo si o ňom myslím a pako čo nám skrížil cestu v Stupave ostal v takom šoku po tom čo sme naňho s kolegom nakričali, že z toho miesta, kde odbočil radšej vycúval a zmizol, lebo sa bál vystúpiť aj z auta.
Proste raz za čas sa objaví úplne kreténsky deň, či idete na bicykli samy alebo v skupine.
11.08.2014 - 00:28:32
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up