11biker11 ...frajerina :).......takze vydrzi aj nieco viac ako asfalt :)...len co si myslel s tou kvalitou?

jozkovicz...ano pozeral som aj ten a ked si precitas vlakno tak mi to vacsinou neodporucaju..ze vraj zly ram alebo material ramu....a pravdupovediac som myslel na trocha inu vybavu...aspon sora....ale som zvedavy aj na tvoj nazor
18.08.2014 - 20:17:33
00
il34 ... prepac, necital som vsetky prispevky .. videl som tie kenzely nazivo .. nevyzeraju zle .. a to ze su to stare ramy ma trosku prekvapuje .. ten vyssi model je nieco cez 800 eur, co som tak zbezne svojho casu pozeral, tak som nenasiel cestak v takej cene s takou vybavou ..
18.08.2014 - 20:28:38
00
Väčšinou ti radi niekto, kto o tých ramoch vlastne nič konkrétne nevie. Sú normálne lacné bicykle, na začiatok by som sa ich nebál. Skôr si daj pozor na prípadný servis, v predajniach nebývajú nadšený ak im prinesú inde kúpený bike.
Časom zistis na vlastnej koži čo ti na bicykli nevyhovuje, čo by si chcel inak, čo prispôsobiť.... Na to musíš iba jazdiť :)
18.08.2014 - 20:30:46
00
Tou kvalitou som myslel to že ten Pán čo bol vo videu určite nemal kenzel na 3xx eur :D ... ale tak isto aj tí čo robia downhill majú drahé bicykle. Tým sa snažim povedať to že riešim presne to isté čo ty zháňam nový cesťák a tiež občas asi budem musieť prejsť po polnej ceste. samozrejme že je to nepohodlné pretože máš tam tvrdé sedlo, tenké tvrdé plášte neodpruženú vidlicu atd atd. Pri lepšom bicykli by som sa poškodenia nebál pretože tie naše cesty I II a III triedy miestami pripomínajú lepšiu poľnú cestu :). V časti má aj andrej25 pravdu, na začiatok by stačil ten kenzel a časom budeš chcieť možno niečo lepšie aby si povedzme za rok dva nemusel kupovať niečo drahšie
18.08.2014 - 20:51:23
00
jozkovicz ..preco ta prekvapuje ze by mohli byt tie ramy stare?.....a otej vybave si myslim ze mne by uplne stacilo nieco na Sore.Nizsie velmi ist nechcem lebo neviem ze ako je to so spolahlivostou napr u rady A070 alebo claris,ktoru vobec nepoznam a vacsinou su tieto vstupne rady skor na ozdobu...ale to je iba moj nazor.. proste len nechcem aby som musel vymienat opravovat nastavovat povedzme po mesiacoch ako som to robil na mojom starom favorite :)

andrej25 ...uplne s tebou sushlasim ze nemozem vediet kto mi vlastne radi a ver ze to beriem s istou rezervou :)

11biker11 ....suhlasim s tebou ze casom mozno budem chciet nieco lepsie....ale kto vie?... len sa mi zdaju ceny niektorych vyrobcov celkom nerealne a prehnane...a ty uz mas nieco vyhliadnute?
18.08.2014 - 22:17:31
00
il34 neviem do toho kenzlu by som nešiel, celkovo pod soru by som nešiel.pretože aj ak to budeš mať záujem neskôr predať tak dostaneš za to almužnu.Viem podla seba kolko stratil môj bike na cene a pri tom som sa oň veľmi dobre staral :) Pôvodne som chcel niečo od cannodale alebo specialized ale tam dá človek 200-300 eur iba za nápis na kostre. Začali sa mi páčiť bicykle CUBE napríklad tento :
http://bicykle.heureka.sk/cube-peloton-pro-2014/#utm_content=zakladni&ppcbee-adtext-variant=zakladni&gclid=CLmvwszWncACFYXJtAodHDUAIQ
alebo
http://bicykle.heureka.sk/cube-peloton-race-2014/#utm_content=zakladni&ppcbee-adtext-variant=zakladni&gclid=CMDwm_HWncACFfMZtAodvnUA3A
Zatial som nenašiel nič lepšie, ani krajšie za tie peniaze. Ale ešte mám pláne tento rok dobehať na MTB.. aj ked 90% jazdím len po ceste. Toto budem kupovať niekedy v zime, možno sa pritrafí nejaký výpredaj
18.08.2014 - 22:45:33
00
il34 .. tak napr tu som nasiel kenzel pri ktorom je uvedeny rok 2013, takze keby sme z toho vychadzali, tak tie kenzely na ich domovskej stranke su nove modely pre rok 2014 . . http://www.rajbicyklov.sk/raj-bicyklov-sk/eshop/12-1-Cestne-bicykle-Road/0/5/188-Kenzel-Calibre-500-2013

ale jasne, ak chces nieco so sorou, tak potom ten novy kenzel nie je vhodny kandidat ..
18.08.2014 - 23:24:50
00
11biker11...vdaka za linky. aj mne sa uz dlhsi cas pozdavaju tie Cube ale su nad moj rozpocet takze asi nie...ale kto vie :).......a podobne ako ty aj ja mam v plane kupovat bike az trocha neskor ked sa uvedu nove modelove rady na rok 2015...hadam vtedy by som skor mohol natrafit na nieco zaujiave. A tu je jeden pre teba mozno zaujimavy link.....

http://www.rosebikes.hu/bike/rose-pro-sl-2000-2015/aid:745547

jozkovicz....podla mna sa ohladom vybavy toho kenzela da s nimi dohodnut a dali by my tam aj soru...otazka je uz len cena :)...ale aj tak sa tam chystam tak uvidime
19.08.2014 - 07:25:08
00
Neviem, ci je dobry napad cestak na polne cesty. Na take mozno nejaky cyklokrosovy, ale najlacnejsi bude asi tento http://www.merida.sk/prodej/CYCLO-CROSS-3-D
Inak to Pinarello, co predava ToPaS je krasne. Akurat, ze asi prilis pohodlne nebude a bude to nejaky starsi model. Ale ak by ti sadla velkost, tak za tu cenu s Chorusom, sice tiez starsim ?
19.08.2014 - 11:20:22
00
LaS ...ano na tu Meridu som uz pozeral ale asi zostanem pri cestaku......ale vedel by si mi vysvetlit (aspon v kratkosti) aky je rozdiel medzi cros a road ramom? A bazarove veci som uz asi vylucil pretoze sa v tom nevyznam a neviem posudit stav tych byciklov......a copvies na kenzel co som daval link trocha vyssie?
19.08.2014 - 12:30:45
00
Dneska som bol v kellyse a mali tam celkom delo, minuloročný model carbonova vydlica a aj zadok kostry.. komplet osadený 105 z 1399 na 950 :D ...
il34 teoretický žiaden rozdiel, teoreticky možno viac pružnejší ale nemáš šancu zbadať rodiel medzi cestakom a CK .. rozdiel môže byť v prevodoch, pláštoch a brzdách. Ale do cyklokrosu by som tiež asi nešiel. Inak ešte ma napadlo skúsiť sa opýtať cyklonemčika či by nevedel osadiť napríklad to ctm čo si sem dával sorou. Možno by si sa dostal na cenu toho kenzelu. Predsa tam priplatíš zbytočne len za to že je to model 2014
19.08.2014 - 17:45:43
00
uvidime co z toho bude :)...a co hovoris na ten Rose? ....mne sa to celkom pozdava :)
19.08.2014 - 18:57:15
00
Mam bike od Nemcika. Vysklada bike presne tak, ako mu napises - v ponuke ma tie biky so starymi komponentami, ale bez problemov spravi ponuku aj na nove veci. Preto ja mam ultegru 6800 na storocnom rame (ci kolko vlastne ten maxbike ma :D) :) Pre starter bike je to idealne a ak sa rozhodnes vymenit ram, tak ho vymenis za nieco drahsie. Ved ostatne bude nove, ne? :)
24.08.2014 - 21:24:12
00
A len pre uplnost. Bike som kupoval v maji. Najskor som chcel jazdenku okolo 1000, max 1200 eur. Nasiel som nejake no vsetci boli *****, ktori nechceli ani vek biku prezradit. A predavat za tie prachy nieco, co ma 10 rokov sa mi zda zvrhle. V Trek predajni v BB ma namotali na novy Haibike s elektrickou ultegrou, no zas mi tam vadilo to vyskladanie komponentov - ultegracke boli len paky a radenie. kluky, brzdy nejaky shimano no name a ten bateriovy batoztek - no za 1700 eur, ale bolo to mimo moj rozpocet ;) Potom som nasiel Nemcika - hned od zaciatku som pocital s novou ultegrou a stary karbonovy ram by nemal byt problem (ci?). Boli tam sice nejake drobne problemy s objednavkou, kedze som ju parkrat menil za jazdy + vsetko neprislo na cas (bral som ho osobne). Takze v podstate komplet cely bike je od nemcika, kola, sedlo a pedale z kaktusu a som spokojny. Jazdi to fajne a cez retardedy sa s tym tiez fajne skace :DD
24.08.2014 - 21:38:35
00
Vdaka za nazor......tiez si myslim ze pre mna ako rekreacneho jazdca uplne postacuje aj starsi ram a mozno aj komponenty starsieho data. Mne staci ak su tie komponenty nove a nie pouzite z bazaru (kde sa mi zda ze skoro kazdy chce az prilis vela eur za to co ponuka...ale to len osobny nazor).....ak este vies/viete poradit tak by ma zaujimaly tie kolesa co ma v ponuke Nemcik....Shimano WHR500..alebo radsej nieco ine?
25.08.2014 - 19:18:18
00
keyboard_arrow_up