Nerve AL 6, poznamka k zadnej oske

zaujimave, ze cez Chrome tam vidim iny text, obrazok je vzaty cez Internet Explorer.

cez Chrome vidim text:
Canyon Thru Axle
Stiffness is the greatest asset. This doesn't just apply to the frame, but also to the axles. By using an X12 thru-axle the stiffness is increased and bike handling is significantly improved.


ale cez IE:
Canyon Through Axle
The new Canyon through-axle system delivers maximum rigidity to the rear wheel with its 12 mm through-axle. Compared to other through-axle systems, the rear wheel is mounted fully on the dropout which means that the wheel can be fitted and removed more easily and faster.
Please note: The Nerve AL 6.0 is equipped with a standard quick release at the rear contrary to what appears in the photo.


O tej oske som si to vsimol az ked teraz nedavno vysla recenzia AL 6 '2014 na Bikeradar a tam to spominaju.

Prílohy:

Nerve_frame_note.jpg
Nerve_frame_note.jpg 141 KiB thumb_up0thumb_down

08.09.2014 - 20:40:22
00
v popise to sice treba hladat, ale rozdiely v oskach vidis aj v uvodnej foto bicykla, ktora sa da nazoomovat, presne ako pisal kolega vyssie, obe pevne osi ma az 8ka
08.09.2014 - 21:32:10
00
ahojte canyonaci:-)tak som sa rozhodol pre yelowstone. al 4.9 2014 starsi model lebo ma lepsiu vybavu a o kilo lahsi aj ked som neni grammar,beriem nakoniec M,jazdi niekto velkost M?ak ano bol by som velmi vdacny keby sa niekto vyjadril vzhladom namoju vysku 180cm ked odpocitam stojuce vlasy 179cm sa nazory lisia niekto tvrdi M niekto L ,moja skusenost je taka ze teraz jazdim 19" ctm a sedlo mam tak na stvrt vysunute a citim ze aj keby som bol o par centakoch vyssi tak sa na tem bike v pohode naskladam zo sedlovku do polovice,stoho som usudil ze M-ko by mohlo stacit co je 18.5",pozeral som aj dlzku toho canyonu ako radil bruco a porovnal so svojim a ten canyon je o par mm dokonca dlhsi,co je asi v norme koli vetsim kolesam,tak som v pomikove ci ten bike nebude maly:-(radsej by som dal daky predstavec keby nahodou ako mat velky ram a sedlo zasunute a ktomu 29 kolesa aby sa my to nezdala velka kráva:-( poradite niekto?sorry uz som sa tu nato trochu pytal ale cim dalej mam steho vetsi gulas a musim to poriesit cim skor kym mam moznost,pretoze ked ho zoberem uz nebude moznost vymeny za inu velkost pretoze 2014 uz nebudu...neviete ci by sa dal bike vratit keby nesadol?ak ano co to obnasa riesili ste to niekto?velke Dik zakazdu pomoc
09.09.2014 - 06:39:41
00
edit:inak som si vsimol ze ak sme tu rozoberali hmotnosti 2014 a 2015 yelowstone tak pani z canyonu mierne upravili hmotnost 2015-tky:-)sikovne aspon vidno ze si prezeraju vlakna o ich bike alebo proste nahoda,ale tiez zaujmavy fakt ze ked este nemali 2015 model yelowstone tak som sa ich nanho pytal (cakal som ze bude.na.urovni 2014)a povedali my ze do nejakeho tyzdna budu v ponuke na.ich stranke a na druhy den tam uz boli ,vtedy boli 2014 vypredane ,kedze sa. my 2015 model nelubil pytal.som.sa ci je niaka moznost 2014-tky odpoved prisla ze su uz nadobro vypredane a na druhy den mrkam len tak nahaluz ako kazdy den a buch mali zrazu vsetky velkosti okrem xs,tak som pytal ako je to mozne....
09.09.2014 - 06:56:43
00
Engello ja mam 173cm jazdim mko, je to super,ale keby som vyssi, tak si to neviem predstaviť. Takže skôr L, predtým som jazdil L,tiež v pohode, ale m mi vyhovuje viac.
09.09.2014 - 07:38:40
00
chistos:diky,takze vravis skor L,no uz naozaj neviem:-)lebo kazdy vravy inac:-)podla tabulky 18,5 ram by mohol byt vstavany do nejakych 180cm,zalezi asi aj od geometrie comu sa moc nerozumiem,a to L-ko 20,5 by mohlo byt nad 180cm cize ak sa nemylim a som to spravne pochopil mohli by sadnut obidve velkosti,teda isto nie rovnako a aspon podla tych tabuliek,tak isto som zistil ze niekto jazdi v podobnej vyske M,niekto L,ale z coho mam este vetsi gulas kedze nemam ako vyskusat ako sadnu tie ramy z vetsimy kolesamy,a ako sa nane naskladam ale cisto teoreticky ked si porovnam terajsi 19'ram s 27,5'kolesamy,vetsi ram by som uz asi nechcel ,ta velkost my vyhovuje akurat tak,ze som mal sedanku trosku povysunutu a bol som na spickach a citil som ze by som kludne mohol mat a aj o par cm viac ,a by som sa nan rozumne naskladal,vrchnu tycku mam natesno co ma odradza od vetsieho ramu aj ked mozno zalezi od geometrie,Aa dlzky nôh ...kazdopadne to uz musim uzavriet a doriesit toto dilema,tak by som sa priklonil asi k mensiemu ramu o pol palca ako vetsiemu o jeden a pol palca aj ked neviem porovnat aky je to vskutocnosti rozdiel,no mam pocit ze by som sa mohol naskladnit na ten bike o pol palca mensim ramom sedankou niekde v polovici sirsimy rajdamy ako mam teraz,ktore tam su a pri najhorsiom s vetsim predstavcom,alebo risknut vetsi ram ako mam teraz a dufat ze aj s vetsimy kolesamy to uz nebude pre mna privelke a Dlhé Monstrum co by ma isto nebavilo?alebo to bude v pohode?a L-ko bude aj s vetsim ramom ako mam teraz priatelne?kazdopadne si myslim ze by sa. dalojazdit na obidvoch velkostiach ale kedze to nemam ako vyskusat a podla dlzky je ten mensi ram canonu malinko dlhsi ako terajsi 19'ale ako sa natom vozi s 29"namy to je zas druha vec,takze asi zeberem M,dufam ze chybu nespravim aj ked tu bolo asi viac radene L ako M.porovnaval som to ako laik na zaklade tabuliek a skusenosti s 19'palcovym ramom aj ked mam vtom hodne nejasno,kazdopadne dam vediet ako som dopadol:-)mozno by aj to L slo:-)
09.09.2014 - 17:49:59
00
Trochu od témy budem -
myslíte že na Nerve 7.9 mi postačia 160-180 kotúče alebo tu už siahnuť po 180-180?
09.09.2014 - 18:00:31
00
Laro22 Nerve má vzadu primárne návarky PM na 180mm kotúč menší tam nedáš. teda aspoň nie na mojom 6.0

engelloo síce to nieje až také porovnatelné ale pri mojom nervakovi(dĺžka sedlovej trubky pri M nerve 440 a pri Myellowstone 445) mám sedlovku zasunutú o 3cm nad minimálne zasunutie. a to mám 175cm. v tvojom prípade by som asi šiel do L.


Naposledy upravil matko055 dňa 09.09.2014 - 19:17:21, celkovo upravené 1 krát.

09.09.2014 - 19:08:03
00
aha :D , vidiš to som si nevšimol, díki za info
09.09.2014 - 19:11:50
00
chistos:diky,takze vravis skor L,no uz naozaj neviem:-)lebo kazdy vravy inac:-)podla tabulky 18,5 ram by mohol byt vstavany do nejakych 180cm,zalezi asi aj od geometrie comu sa moc nerozumiem,a to L-ko 20,5 by mohlo byt nad 180cm cize ak sa nemylim a som to spravne pochopil mohli by sadnut obidve velkosti,teda isto nie rovnako a aspon podla tych tabuliek,tak isto som zistil ze niekto jazdi v podobnej vyske M,niekto L,ale z coho mam este vetsi gulas kedze nemam ako vyskusat ako sadnu tie ramy z vetsimy kolesamy.


Tak ti to ešte viac pomiešam:
Mám Nerve 8.9 vo veľkosti L a meriam 184 cm. Sedlovku mám vytiahnutú asi 2cm a som na maxe. Žiletku mám XL-ko a nerobí mi to žiaden väčší problém ani pri dlhších jazdách, že by ma nejako bolel chrbát a podobne. Nerváka som jazdil aj keď som mal asi 176 a bol mi dobrý. Myslím, že L-ko je vhodnejšie aj keď M-kom nič nepokazíš :D
09.09.2014 - 19:44:34
00
no dakujem pekne vsetkym za rady-skusenosti s velkostamy,aj za gulas:-)canom objednany,ak by nesadla velkost da sa vratit aj ked uz nie vymenit za inu velkost,lebo nie su 2014 uz dostupne,ale myslim tiez ze by som sa teoreticky mal naskladat na obidve velkosti,a pri chvilkovom vyskusany by som asi nezistil ako ja lajk co my viac sedne,kebyze my tie velkosti zapasuju obidve ..nemate niekto nejaky zaručený "recept"ako najrychlejsie a najlepsie zistim ako my sadla velkost?jedna vec je sa pohodlne citit a druha aby som netrapil krize a chrbticu,totizto nepoznam uplne spravnu polohu,niekte vidim jazdcov zo sedlovkamy do tristvrte vysunutimy prehnutymi chrbticou k riadidlam,niekde zas do stvrt sedlovky a vzpriamenejsi posed
neviem.ci je to o tom ako sa clovek lepsie citi alebo otom aky ma byt vlastne clovek naskladany ..na mojom bike mam momentalne sedlovku vysunutu malo a citim.sa nanom v poho,ale citim ze by sa to dalo este doladit k lepsiemu,mozno aj sklon sedla robi svoje,ktory mam smerom dole a nadobuda my ztoho dojem ze my ta 19tka sedi akurat,ale kebyze to sedlo dam trosku dozadu a vyssie uz sa my zda zas ten posed natiahnuty a celkovy dojem ze bike je velky:-)takze gulas mam stoho jak sa patri:-)iste je ze beriem M radšej by som bol svelkostou na hrane co by som poriesil dakym predstavcom keby nahodou aj ked nemam stym skusenosti ako keby som mal mat pocit ze je velky na mna,kazdopadne je to test 29kolies ktore ak.sa.osvedcia by som.siel asi aj do fullu a bike sa mozna u mna dlho nezohreje ako terajsi ktory menim po troch mesiacoch:-)Canyon let'go:-)
09.09.2014 - 21:14:25
00
Sedlovku nastavíš podľa dľžky nôh, sedlo nejakou olovnicou -koleno nad pedálom v rovnej polohe (http://www.ivelo.cz/domaci-servis-kol/vymena-sedla-nastaveni-posedu/ bod 7), jediné čo môžeš doladiť je predstavec ale to tiež len o kúsok. Neboj bude to pasovať akurát ;)
09.09.2014 - 21:40:09
00
dikes,dam vediet ako to zapasuje:-)snad ako vravis,aj tak to asi zistim to az ked pride a sadnem nan a dam jazdu,vtedy by som snad mal vediet posudit aj ako lajk do velkosti ramov ci sedi velkost ak by som mal náhodou pocit ze som na nom moc naskladany a pokrceny ,myslim ze by som uznal fail a radsej ho vratil ako namyslat si ze my je ok,je my jasne ze zaklon sedla a predstavec by situaciu zrejme nevyriesil,ale to ani v pripade ze by bola vetsia velkost priveľká takze musim uz len cakat a dufat ze sadne a hlavne ak nie priznat si to ze som vybral nespravne a bike vratit,to je ta jedna z veci ktore zrejme casto aj rozhoduju pri kupe nemoznost vyskusat,a ziadny aut.servis po ruke no a na tabulky sa tiez neda spoliehat a nazory a skusenosti ma s velkostami kazdy iné:-)ale zas na druhu stranu vybava za tu cenu je zas pri kupe viac nez dobra volba,takže risk sa mozno oplatí takze to beriem z rezervou a celkovo ste tu vsetci spokojný co citam s canyonom,aj ked este nikto nespominal ze by netrafil velkost:-)kebyze robia 19' rám mam ovela menej starosti s vyberom,ale to by clovek chcel uz moc vela za malo penazi:-)každopádne uz je vybraté a dakujem všetkým,ani som netusil kolko vymislania a starosti my navodia pismena M,L pri vybere velkosti,co som pri kupe pred tym v kamenakoch ani neriesil,kde jasne definovana 19'tka bola pre moju postavu proste jediné ci by som mal par cm + alebo - ziadne na hrane:-)takze snad sa pochvalim ako zapasoval,v blizkej dobe s foto ako dalsi spoko canyonak:-)
09.09.2014 - 23:26:53
00
tak zreferujem aj môj priebeh pri objednávke a doručení

25.8.14 objednané 25.8.14 v tento deň aj potvrdená objednávka (bicykel bol skladom -
"když je bicykel skladem znamená to, že jsou na skladě všechny díly potřebné k jeho sestavení, u nás se neskladují celé bicykly")

26.8.14 zaplatené SLSP prevodom

28.8.14 potvrdenie platby po urgovaní email-om (mám tú istú banku tak mi to bolo divné že kde sú € - "Vaše platba v pořádku dorazila, asi vám pouze nepřišlo potvrzení o přijetí platby.")

05.09.14 "Probíhá finální fáze... Momentálne pripravujeme vasi objednávku k odeslání a behem
prístích 48hodin ji budeme predávat prepravní spolecnosti UPS."

05.09.14 "Uz jsme skoro v cíli: dnes jsme vasi objednávku predali zásilkové spolecnosti UPS takze
behem nekolika dní bude u vás."

10.09.14 UPS sa ani neozvali, pred hodinou volal syn že bajk je doma :y: (ešte som ho nevidel som v zamestnaní :( )

potom neskôr v galérii
10.09.2014 - 10:58:14
00
aj mne dnes prišlo -
"Probíhá finální fáze... Momentálne pripravujeme vasi objednávku k odeslání a behem
prístích 48hodin ji budeme predávat prepravní spolecnosti UPS."
A objednával som v pondelok tak celkom zatial rýchlosť vzhladom na to že mi napísali vraj majú extrémne vela objednávok v tomto období...
10.09.2014 - 11:18:14
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up