capulo: máš pravdu, občas sa nájde aj poctivec. Ale s tým bikeID to môže fungovať, znalý bude vedieť, o čo ide a vie si to preveriť hneď a neznalý sa aspoň spýta "čo je to" a keď nedostane uspokojivú odpoveď (alebo zapracuje zvedavosť), tak si preverí tiež... Obávam sa však, že počet krádeží to nejak neovplyvní, len to zníži atraktivitu bike-ov s bikeID. Čas ukáže...
21.10.2014 - 17:32:16
00
Jezus
Preco by ho nemohol uz nikto nikdy najst??bike ukradnu v bratislave a predaju v kosiciach manickovy, ktory bude rad ze ma paradny bike za par eur...avsak stane sa co sa urcite stane a to ze, raz sa nieco pokazi co si len tak doma neopravy alebo bude potrebovat original diel alebo bude chciet zoservisovat vidlu alebo tlmic...pride do servisu v servise samozrejme poznaju system BikeID a hned vedia ze bike je ukradnuty...a servisak co spravi??bike nezoservisuje a kontaktuje majitela a policiu...a bike mas naspät doma :)
Pietro_SK
jasne ze to znizi atraktivitu bikov s BikeID ale to znamena ze nikto ich nebude chciet ukradnut lebo budu nepredajnee :) no nie? :)
21.10.2014 - 21:29:41
00
Kokos, tie ypsilony tam hádžeš schválne? :tmi: (do svojich reklamných príspevkov...)
21.10.2014 - 21:35:12
00
astro jasne ze tomu robim reklamu pretoze cim to bude mat viac ludi a cim viac ludi to bude poznat tak tym to bude mat vacsi efekt! a som presvedceny o tom ze je tu konecne nieco co ma velky potencial na to aby sa aj s mojho biku stal bike "neukradnutelny" a mozno aj ked ukradnutelny tak dalej nepredajny!
21.10.2014 - 22:07:05
00
no sem tam aj motyka vystreli, to id moze zabrat v niektorych pripadoch. mne sa stalo ze som stratil penazenku a mal som tam orange kartu s cislom a tak mi na druhy den dakto volal ze ju nasiel :). keby som to tam nemal tak aj keby to dakto nasiel tak sa nemusi dopatrat ku mne. rovnako to bude aj s tym bikeid

A kolkokrat sa Ti uz stalo, ze si stratil bajk? ;) Bajk sa nestraca, bajk sa kradne. A zlodej nehlada kontakt na povodneho majitela...

raz sa nieco pokazi co si len tak doma neopravy alebo bude potrebovat original diel alebo bude chciet zoservisovat vidlu alebo tlmic...pride do servisu v servise samozrejme poznaju system BikeID a hned vedia ze bike je ukradnuty...a servisak co spravi??bike nezoservisuje a kontaktuje majitela a policiu...a bike mas naspät doma :)

1. Len idiot odnesie bajk do servisu s nejakym identifikacnym stitkom na rame. Bud stitok odstrani a ram prelakuje, alebo ten ram zahodi / odnesie do zberu a pod.
2. A ak aj taky idiot do servisu pride, na zaklade coho by mal servisak podozrievat danu osobu a zacat ten bajk lustrovat? Od toho nie je plateny, takze väcsina sa na to vykasle.

Takze trochu triezveho usudku by nezaskodilo pri tom obhajovani toho nikdy nie naozaj funkcneho systemu.
22.10.2014 - 10:52:19
00
BikeID by bolo riesenie, ak by ho mali povinne vsetky biky. Nasledne by kazdy bike bez BikeID mohol by povazovany za kradnuty a clovek iduci na takomto biku ako potencialny zlodej. Ten by mohol byt potom skontrolovany policiou. BikeID je dobry napad, avsak momentalne je to len sukromna databaza nejakej firmy kde si ludia zapisuju vsetky udaje o bikoch vratane ich osobnych udajov. Pokial nie je takato databaza zabezpecena je to hotovy raj pre zlodejov lebo vedia kde tie pekne bajky mozu najst...
22.10.2014 - 11:21:41
06
sojky: niečo na tom asi bude, ale zas: ktorá takáto databáza je bezpečná? Google, Yahoo, Sony a podobné veľké firmy - nehovoriac o úniku dát z VISA/Mastercard - nás presviedčajú, že žiadna absolútna bezpečnosť neexistuje, ani čo sa dát týka...

Zároveň, čím viac ľudí bude BikeID mať, tým skôr sa táto služba dostane do povedomia aj laickej verejnosti. A pokiaľ to chápem správne, je na tebe ako užívateľovi/vlastníkovi, aké údaje si do bikeID dáš. Vôbec tam nemusí byť adresa, ja by som tam dal kludne telefón/mail, čo pre prípadné kontaktovanie bohato stačí.
22.10.2014 - 11:32:40
00
..a aky je rozdiel medzi BikeID a nalepkou "Pozor, tento bicykel je mozno ukradnuty" ?

..lebo naozaj nevidim ziadny zmysel, nalepku si da kazdy dole...
22.10.2014 - 11:38:06
00
PhilJ: podľa toho, čo tu bolo prezentované (zatiaľ som sa s bikeID osobne nestretol) by nemalo byť možné odstránenie bikeID z bicykla bez toho, aby nebol viditeľne poškodený aj rám. Ale kto vie, na všetko sa dá nájsť "záplata"...
22.10.2014 - 11:41:56
00
zbrusit, prestriekat, a po nejakom BikeID nezostane ani stopa...
22.10.2014 - 11:49:20
00
uz som to raz pisal, ale tak znova: aj auta maju vyrazene cisla, evidencia na urovni, pravidelne kontroly + KO pri dovoze..... a predsa sa kradnu, ukradnute znova predavaju.... ukradnute sa malokedy vrati majitelovi
22.10.2014 - 12:08:18
01
tiez mam podobny nazor. na id stitok staci flexa a trocha laku. a ked sa zlodejovi bude tazit riesit id stitok bajk rozoberie a preda na diely.
22.10.2014 - 12:25:19
00
PhilJ: áno, ale povedzme si, aká časť zlodejov si s týmto dá prácu? podľa mňa mizivé percento.. typický lopkár to ukradne a (obrazne povedané) o pár kilometrov alebo vo vedľajšej dedine strelí prvému, koho zbadá.

Osobne som za akýkoľvek prostriedok, ktorý atraktivitu bicykla zníži - i keď sám dodržiavam pravidlo, že bike z očí nespúťam nikde.
22.10.2014 - 12:26:59
00
Kazdy zlodej, ktory nespada do kategorie "ozran, co sa mu nechce z krcmy peso domov" si s tym da tu pracu. Spravidla to rozpreda samostatne po komponentoch. Len par prvoplanovych idiotov predava cele bajky tak, ako ich ukradnu. A neviem v akom svete poniektori zijete, ale jeden taky "detail" - zlodej je väcsinou inteligentnejsi ako ten, ktoremu bol bajk ukradnuty. Ale ved lepte si na bajky co chcete a potom sem pokojne napiste vas pribeh ako vam nejaka nalepka ne/pomohla pri dohladani ukradnuteho bajku. :)
22.10.2014 - 12:34:02
01
Jezusi už to nechaj tak. Tvoj názor už chlapci poznajú, viac sa spraviť nedá. :)
P.S. Tiež si myslím že to je vecička čo nič nerieši ale zas taký hipsterský štítok na bicykli bude asi kúl. :)
22.10.2014 - 13:13:15
06

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up