Prave dnes prisla odpoved na staznost zverejnenu v teme: post879294.html#p879294
Jasne, ze slovne vyjadrenia sa tazko dokazuju, vzdy to bude len argument proti argumentu. Ja som uz na celu zalezitost davno zabudol, ale vazim si, ze to neignorovali, ale presetrili a odpovedali...

"Vážený pán XY,


prešetrili sme Vašu sťažnosť na nevhodné, vulgárne správanie vodiča autobusu linky číslo 83.

Zistili sme, že išlo o spoj 83/5 – vozidlo s int. číslom 4926.

V zmysle zákonných ustanovení bol s obsahom Vašej sťažnosti oboznámený dotknutý vodič autobusu, ktorý vo svojom vyjadrení rezolútne poprel Vami uvedené vulgárne vyjadrenie v sťažnosti s tým, že v priestore predných dverí neustále stoja cestujúci, ktorí bránia zatváraniu dverí a opakovane je ich potrebné na to upozorňovať, ale určite nie vulgárne.

Keďže technicky nebolo možné spätne preveriť Vami uvedené skutočnosti v sťažnosti a vodič odmietol Vaše tvrdenie, nebolo možné mu vulgárne správanie voči Vašej osobe jednoznačne preukázať a uplatniť voči nemu sankčné opatrenia.
Napriek tomu neboli spochybnené Vami uvedené skutočnosti v sťažnosti. Vedením prevádzky autobusov bol dotknutý vodič poučený a dôrazne upozornený na povinnosť slušného a úctivého správania a vystupovania voči cestujúcim.

Podľa vyjadrenia vedúceho dopravnej prevádzky autobusov, výkonu práce dotknutého vodiča budú venovať zvýšenú pozornosť a v prípade preukázania obdobného priestupku v budúcnosti, budú voči nemu postupovať striktne v zmysle Zákonníka práce s tým, že pri ich riešení zohľadnia aj túto Vašu sťažnosť."
06.11.2014 - 16:29:21
09
Niesu nahodou busy MHD zvukovo monitorované?
06.11.2014 - 18:24:08
00
https://www.youtube.com/watch?v=BTJaoIk8LF0
07.11.2014 - 13:37:37
01
:rofl: :rofl: teraz by som rad vedel ci to je montaz alebo realne hentak pristal ...
07.11.2014 - 14:02:16
00
vtipné...

http://auto.sme.sk/c/7477785/cestari-by-mohli-pred-smrtou-a-tazkymi-zraneniami-zachranit-7500-ludi.html
07.11.2014 - 15:50:39
00
Diaľnica budúcnosti ...... má mať nízku prevádzkovú rýchlosť..... Chudáci Nemci - už im niekto oznámil, že sú s tou svojou neobmedzenou maximálkou sto rokov za opicami? :-)
07.11.2014 - 22:32:07
00
ReHMn ale podla vyjadrenia dostal sofer cierny bod a snad sa bude spravat trosku inak.
08.11.2014 - 19:51:53
00
Možno by tento príspevok zapadol aj do témy Legislatíva a cyklisti, ale keďže pôvodný zdroj sa vzťahuje aj na vodičov, hodí sa aj sem.
Ako písal Randy, niektorí vodiči by si zaslúžili čierny bod a prevychovať k lepšej kultúre dopravy, ale žiaľ, na Slovensku sa deje pravý opak. Už len fakt, že v rádiu sa bonzujú hliadky a radary navádza vodičov k tomu, aby na tých úsekoch zvýšili opatrnosť, no inde môžu jazdiť ako keby bez predpisov.

Z nemeckého sadzobníka pokút som vybral tie, ktoré sa vzťahujú na cyklistov. Môžte namietať, že pokuty nie sú správna cesta k výchove, ale na Slovensku je nadarmo zákon, keď nie je vynútiteľný štátnou mocou...

Sankcie cyklistov pri porušení predpisov. Sumy v EUR.

Chýbajúci zvonček: 15
Jazda bez držania riadítok: 5
Jazda dvoch cyklistov vedľa seba, obmedzovanie iných cyklistov: 20
Porušenie bezpečnostných predpisov pri prevoze dieťaťa: 5
Mobil v ruke počas jazdy: 25
Nasadené slúchadlá, počúvanie hudby: 10
Prejazd cez červenú: 60
Prejazd cez červenú, keď svietila už viac ako 1 sec: 100
Nedanie prednosti chodcom pri prechode pre chodcov: 40
Ohrozenie dieťaťa, zdravotne postyhnutej osoby alebo dôchodcu: 40
Nefunkčnosť alebo absencia predpísaného osvetlenia: 20
Nefunkčnosť alebo absencia predpísaných bŕzd: 10
Jazda mimo cyklistickej cesty (keď je k dispozícii): 20
Jazda v protismere na cyklistickej ceste: 20
Využívanie vozovky, krajnice inak, ako predpísaným spôsobom: 15
Jazda na chodníku: 15
Jazda v protismere na jednosmernej ceste: 20
Bezohľaduplná jazda na zdielanom chodníku/ceste pre cyklistov: 15
15.11.2014 - 19:21:08
00
K tomuto si dovolím len malý poznatok bez snahy o rozpútanie diskusie.... Po prvé: Ani bič, ani cukor, nezmenia nič, pokiaľ to v človeku jednoducho je, alebo nie je - vysvetlivka: Slušný a ohľaduplný vodič (cyklista) bude slušný a ohľaduplný bez ohľadu na to, či za porušenie predpisov budú pokuty pre neho likvidačné, alebo smiešne, kdežto chrapúň ich bude porušovať aj nevedome, je to jednoducho v ňom, a žiaden postih ho z toho nevylieči (a ak, tak len na veľmi krátky čas nariekania nad stratenou 100 Eurovkou).... Po druhé: Bonzovanie hliadok a radarov je sčasti dobrá vec na to, že tí, ktorých som menoval ako druhých v poradí, pôjdu aspoň v tých inkriminovaných úsekoch ako ľudia, pretože na zvyšku ciest budú chrapúni ako vždy.... A po tretie: Z predchádzajúceho príspevku na mňa sála informácia pre Slovákov obvyklá, a to že: Všade inde (hlavne západným smerom) je všetko lepšie, správnejšie, a dokonca ľudia sú tam zázrakom iní ako sme my... Existoval som dlhšie v krajinách ako UK, Švédsko, Nórsko, Nemecko, Rakúsko, a všade som na cestách natrafil na vodičov "charakterov", ako aj na vodičov chrapúňov... A to v pomere porovnateľnom s našou malou republikou... Takže záver: Netvrďme, že len u nás je všetko zle (aj keď je :-) ), a všade vonku je to lepšie... P. S. Denne poruším asi 3 z vyššie uvedených predpisov :-) ....
15.11.2014 - 20:00:23
00
v nemecku vozia na žiletkách zvončeky? ešte že neprispievajú do miestnej galérie cesťákov :D
15.11.2014 - 20:05:55
00
ten zvoncek uz u nas nemusi byt, zvysok su normalne pravidla ktore sa snazim dodrziavat
15.11.2014 - 20:08:47
00
ja myslím, že väčšina znáš porušuje minimálne nedržanie riaditok.. to k cestnej cyklistike jednoducho patrí, samozrejme že nie na nejaké "machrovanie" ale po praktickej stránke pri obliekaní, resp vyzliekaní a pod.
15.11.2014 - 20:14:02
00
hej, aj na nose sa sem tam poskrabem :D
15.11.2014 - 20:17:22
00
K tomu Nemecku - jazda dvoch cyklistov vedľa seba - na ceste sa môžu jazdiť dvojičky, ak ide spolu 10 a viac cyklistov. Nemci pochopili, že pre cyklistov je jazda dvojičiek bezpečnejšia ako jazda v dlhom rade.

A ešte - jazda mimo Radwegu keď je k dispozícii - výnimka potvrdená nemeckým súdom - jeden chlapík jazdil po ceste, aj keď kúsok od cesty bol Radweg. Dostal pokutu a následne sa súdil so štátom. Jeho tvrdenie, že jazdenie na cestnom bicykli na Radwegu rýchlosťou 30-40 km, keď Radwegy sú budované na maximálnu rýchlosť 25 km/hod. je nebezpečné tak pre neho ako aj pre iných užívateľov Radwegu.Sudca pochopil, uznal, štát musel vrátiť pokutu a polícia odvtedy toleruje jazdenie cestných cyklistov po ceste, aj keď je k dispozícii Radweg.

Info mám od kamaráta, ktorý žije už dlhé roky v Nemecku. Kedysi v mladosti sme v pohode jazdili na červenú. Občas sa stará partia stretneme (Rakúsko, Taliansko, bolo aj Nemecko) a kamarát na červenú vždy poctivo zastaví. Ako vysvetlil, nie je to len o pokute, ale aj o poťahovačkách, ktoré s tým súvisia. A tak si za 35 rokov života v Nemecku zvykol - dodržiava predpisy, jedno, či ide peši, na bicykli, na motorke alebo autom.
15.11.2014 - 20:57:45
00
Nerozumiem velmi sluchadlam. Sam jazdim stale s hudbou v usiach a nerozumiem ako ma to moze ohrozit. Ved predsa aj v aute sa pocuva autoradio. A ked uz mam rchlost, tak pre svistiaci vietor aj tak prd pocujem.
15.11.2014 - 20:58:55
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up