Isoma 1000 Miles Adventure

05.07.2015
Bikepackingové preteky
Nová Sedlica (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Foto, Reportáže
1000 Miles motto:
„Dílčí osobní vítězství, dosažení svého vlastního cíle, sebepřekonání, nabytí sebedůvěry, pocit pokory, úcta k soupeři i přírodě, poznání i sebepoznání, strach i euforie, radost i bolest… a hlavně velké dobrodružství!“

www.1000miles.cz

Video z roku 2014
Craft 1000 Miles Adventure 2014 - závod pokračuje thumb_up0thumb_down
Informácie
http://www.1000miles.cz/
02.02.2015 - 10:56:57
02
Ahojte Milaři, dnes je tak krasny den, a pekne cislo do startu 111 dni, to by uz aj trebalo zacat vazne trenovat čo, no trochen sa teda podelim o mojej priprave, zatial to bola pesia turistika samozrejme z dcerou, posilovna a mensia korekcia vahy upravou stravy momentalne z 86kg na 82kg plan je mat do startu 76kg ale to uz dame v pohode aj planovanymi najazdenymi kilometrami,
Plan na najazdene kilometre bude kazdy den urobit rano 50km pred tym nez pojdem do prace to znamena o 04.00 byt sadnut na bike a z Kosic vyrazit na Vysoky vrch a trasou 1000 mill sa vratit smer Hresna, Kostolany nad Hornadom a spät do Kosic, druhy den zvolit smer opacny, co znamena ze cez tyzden by to bolo 250km najazdenych v pracovnych dnoch, a vikendy? urcite budem jazdit Kosice - Nova Sedlica - Kosice co je po trase 1000 mill 169 km x 2 = 338 km a zas dalsi vikend trasa Košice - Poprad co je tiez v kilometroch dost podobne, Suhrn najazdene kilometre cez pracovne dni a vikendy by maly byt cca 550 - 600 km tyzdenne, co je 2400km mesacne a do startu to znamena najazdit cca 7000 km, samozrejme nakolko mam este rodinu a dceru tak ta dcera tie moje kilometre moze okresat ale to samozrejme nie je dovod na to aby som menil moje rozhodnutie startovat na tomto zavode
Dalsia dolezita vec na co ma upozornovali chalani Milaři na Snowcampe u Honzu Kopku v Jizerskych horach je bivakovanie, v podstate vraveli vsetci jedno.: je uplne jedno kolko kilometrov najazdis lebo pokial jazdis cely zivot tak to prejdes ci skor alebo neskor to je jedno, ale trenuj tak ze si vezmes vsetky veci ako kedy si startoval 1000 mill, vyraz v piatok po trase na zapad a bivakuj uz v piatok niekde okolo 70teho kilometra za Kosicami alebo si vyskusaj aj jazdu v noci a cez den pokracuj dalej, bivakuj potom v sobotu, v nedelu pokracuj az dojdes na zapadne slovensko a vlakom sa vrat naspät, jedna sa totizto o to ze je uplne ine spinkat doma v posteli ako spat niekde v lese a druhy den pokracovat dalej, co samozrejme suhlasim a budem to takto praktizovat.
Na uvod by to bolo vsetko z mojej strany, dalsie prispevky odomna budu uz len z absolvovanych tras ktore do startu 1000 mill najazdim.
Pekny den vsetkym minulym, aktuálnym aj buducim zavodnikom 1000Miles praje Stefan z Košic
16.03.2015 - 08:53:38
110
odpadavam z tvojich treningovych planov...Drzim palce pri ich realizacii
17.03.2015 - 10:39:12
00
Neviem ako to niektorí ludia stíhaju ja dam max 150km za týžden. naviac nemam cas a aj to musim zanedbavat rodinu. cize zrejme nikdy nebudem mat kondíciu na 1000míl:(
20.03.2015 - 12:00:09
01
odjazdit 550-600 km tyzdenne na MTB biku nevidim realne, ale snad sa ti to podari a budem ta obdivovat. Pozot na ubytok vahy pred pretekom, poklesom vahy sa straca aj sila. 6kg je dost podstatny pokles.
20.03.2015 - 12:10:43
00
odjazdit 550-600 km tyzdenne na MTB biku nevidim realne, ale snad sa ti to podari a budem ta obdivovat. Pozot na ubytok vahy pred pretekom, poklesom vahy sa straca aj sila. 6kg je dost podstatny pokles.


Ahoj
Ano samozrejme mas pravdu, v terene urobit 600 km a hlavne v okoli Kosickych lesov by sa nedalo stihat hlavne ak ma clovek pracu a rodinu, preto to riesim tak ze rano o 04.00 hod som na bicykli a za tri hodinky sa da co to najazdit, večer o 20.00 hod sadam na bike a jazdim cca do 22 - 23.00 ako aj dnes. Pravdu povediac z centra mesta pokial sa dostanes na Vysoky vrch tak mas drtivu cast cesty asfalt, a cesta spät po hrebeni cez Hresnu a dalej dole do Čermela, druhy den zas opacne, treti den Lajoska tam po zltej, a spät po hnedej trase a na dalsi den zas naopak, snazim sa tie trasy menit ale nech robim co robim casovo to stiham LTT, preto mi aj dost vyhovuje ze cca polovica ciest je asfalt a druha polovica teren les atd
Zas si myslim ze toho mtb si uzijeme na Milach az az.
23.03.2015 - 22:27:47
00
Neviem ako to niektorí ludia stíhaju ja dam max 150km za týžden. naviac nemam cas a aj to musim zanedbavat rodinu. cize zrejme nikdy nebudem mat kondíciu na 1000míl:(


Ahoj, ano rodinka rodinka a deticky to je ta spravna otazka, vyber si! Bike alebo deti, manzelka! Kto poradi vsak? Áno aj ja s tym mam problem, aj ked som rozvedeny, a preto som zvolil vyjazd rano aj vecer, no minimalne raz za den idem urcite, nie vzdy sa mi podari urobit cielove kilometre ale ja sa drzim hesla radsej kazdy den hoc aj menej ako potom cez vikend naraz a vela.
23.03.2015 - 22:35:28
00
zavidim.....ja som uz takmer mesiac bez bikovania....odkedy ma tak seklo v drieku....Bol som skusit raz...nebolo to nic moc ....Neviem, co si mozem dovolit robit s tym chrbtom.. Caka ma CT vysetrenie buduci tyzden....SOm zvedavy, co mi povedia. Par dni dozadu som mal nocnu moru o 1000milach........Vzdal som ich po jednom dni....Cele zle :(
24.03.2015 - 07:29:06
00
U mňa čo sa týka prípravy je to dosť bieda... Plán bol najazdiť do štartu aspoň 5000km a zatiaľ to tak nevyzerá :) tiež tým, že jazdím len cestu mám takmer nulové skúsenosti s MTB, preto by som v priebehu mája chcel v rámci tréningu absolvovať minuloročnú trasu z CP3 do Novej Sedlice (príp. aj výstup na Kremenec :)) problém bude len nájsť si čas v priebehu skúškového obdobia... a ako uplynulé roky, odtestovať sa na 24-hodinovke 2 týždne pred štartom a absolvovať čo najviac pretekov v okolí... s chrbtom mám aj ja problém (našťastie nie zdravotný), tým, že som skôr chudšej postavy bude pre mňa dosť náročné vláčiť batoh celý deň, takže v tomto smere sa to snažím vykompenzovať cvičením a hlavne snažiť sa naopak neschudnúť do spomínaného dňa D :)
25.03.2015 - 09:36:49
00
Btw..tri tyzdne , tj. 13.6-14.6 pred startom bude kde 24hodinovka??..Lebo na Dema ceskoslovensky serial pisu ze v NIznych kamencoch..Ale na stranke bikepointu je termin v Kamencoch uz 6.6-7.6 a v ten datum 13.6.-14.6 sa ide Tezka pohoda v Troskovice-Semin....Tak niekto v tom ma gulaaas...Minimalne ja....

Ja mam tajny sen do 1000mil absovovat vsetky styri 24hodinovky... :).....A dva tyzdne pred startom este BA-Jasna... Jaky som ja optimista.
25.03.2015 - 09:46:43
00
nemyslím MTB, ale na ceste :) K24 v Újazde u Brna... akcie ako BA-Jasná sú určite zaujímavé, ale ako študent nemôžem moc vyskakovať :) už samotný ,,rozpočet" na Míle sa snažím čo najviac minimalizovať...
25.03.2015 - 10:44:33
00
Zajtra t.j. 9.42015 idem prejst trasu Košice - Hrabušice, kto chce moze sa pridat, 0903685522
08.04.2015 - 14:53:08
00
na východe už nie je sneh? :)
08.04.2015 - 15:59:52
00
Sneh? To je to take male biele co zvyklo vzime poletovat zvduchom a na zemi ked to bolo tak sme museli prezuvat plaste z klincami?
Robim si srandu tento rok sme snehu mali viac ako posledny rok ale aj tak ziadna slava to nebola
Nie uz nieje tu sneh. Jedine na vysokych kopcoch
08.04.2015 - 16:25:42
00
No bodaj by si mal pravdu! :lol:
08.04.2015 - 16:35:37
00
keyboard_arrow_up