Staré boli resin, nové sú semi-metalic http://jagwire.com/products/v/shimano (tie dca085)
Kotúč je Avid G3CS 180

Ide mi o to, aby som dnes neobjednal nové platničky a kotúč a aj tak zbytočne.
15.06.2015 - 09:55:19
00
Ahojte, potrebujem radu.

Mám kotúčové hydraulické brzdy Deore kupované minulý rok (cca 2000 - 3000 km). Vpredu kotúč 180.
Brzdy fungovali absolútne bezporuchovo, za celý čas nevyžadovali jediný zásah. Včera pred výjazdom som si dal vymeniť predné platničky u Kubicu v Žiline.
Lenže po výmene mechanikovi tvrdla páčka, tzn. po namačkaní stvrdla na kameň. Po zásahu druhého mechanika, po odvzdušnení a po "zahorení" platničiek páčka začala mať akceptovateľný chod a všetko vyzeralo OK (ani koleso nešúchalo). No lenže pri prvom svižnejšom zjazde už po pár metroch! brzdenia opäť úplne stvrdla, navyše sa dymilo z kotúča. Po ochladení páčka opäť išla v pohode, len sa jednoducho nedá brzdiť, lebo okamžite tvrdne a horí. Moja váha je síce 93 Kg, ale nikdy predtým som podobné problémy nemal.

Chcem sa spýtať kde môže byť problém, môže byť brzda zle odvzdušnená, alebo mohlo dojsť ku poškodeniu napríklad pri rozťahovaní piestov? Inak, keď nie je brzda stvrdnutá, piesty chodia normálne.
Môže byť problém v platničkách? Pôvodné boli Shimano, tie nové sú Jagwire. Ešte dodám, že kotúč už nie je najnovší, hrúbka steny je cca 1,2 mm

Neviem, čo s tým, či to dať pozrieť inde, či trvať na náprave, či poslať do reklamácie, či skúsiť iné platničky... :)
Preto ďakujem za všetky rady.

skor to chce vymeniť olej v sytéme , ci tasm pri odvzdušnovaní nedali niečo čo sa prehrieva.. dore znesu v pohode aj metalicke platne,stvrdnutie páky je jednoznačne olejom...
15.06.2015 - 11:00:49
00
Dobre, ďakujem, dnes to tam zaveziem, uvidím čo mi povedia. Je mi smutno, že chcete vymeniť platničky a máte rozhasenú celú brzdu... No, ale nebudem predbiehať, aby som niekomu nekrivdil.

..na druhej strane ešte rozmýšľam, že by sa človek, ktorý servisuje každý deň takto pomýlil?
15.06.2015 - 11:20:27
00
u kubicu sa mylia dost casto :lol:
15.06.2015 - 15:03:58
00
Je mi smutno, že chcete vymeniť platničky a máte rozhasenú celú brzdu...


Preto si treba co najviac veci servisovat sam. Vtedy sice clovek moze nadat len sebe, ale je to vacsia zabava.
15.06.2015 - 15:10:47
01
No veď ja by som si ich vymenil, len som bol akurát na začiatku výjazdu a domov sa mi vážne nechcelo vracať.
15.06.2015 - 15:17:54
00
Takže dnes som bol vyzdvihnúť bicykel. Dostal som informáciu, že brzdy boli rozobraté a všetko je v poriadku a páka už ide normálne, netvrdne. Natešený som po návrate vyšliapal na Polom, pustil sa dole a.... po dvoch zákrutách páčka na kameň... Jednoducho mi to vychádza, že pri výmene platničiek, rozťahovaní piestov muselo byť niečo poškodené (jeden piestik ide menej ako druhý), inak sú to AKTAX
Rečnícka otázka v rámci objektivity: Je možné, aby sa len tak sama od seba pri výmene platničiek pokazila zánovná cca 3/4 roka stará brzda, dovtedy bezporuchová, bezúdržbová?
16.06.2015 - 20:12:11
00
Nemáš náhodou pokazenú rozpernú závlačku? Mohlo sa stať, že ti ich nevracia dostatočne a zmenšuje sa vzdialenosť medzi kotúčom a platničkou...
17.06.2015 - 14:07:24
00
Pruzinka medzi dostickami ich nevracia vobec. Ak by aj nedokazala pritlacit dosticky k priestikom, tie by hrkotali o kotuc (podla toho, ako pevne su nasunute na zavlacke/srobe).
17.06.2015 - 14:49:19
01
A čo teda potom robí?
17.06.2015 - 15:47:38
00
Tlaci dosticky o piestiky aby nebehali volne medzi piestikom a kotucom ...
17.06.2015 - 16:09:55
00
Pruzinka medzi dostickami ich nevracia vobec. Ak by aj nedokazala pritlacit dosticky k priestikom, tie by hrkotali o kotuc (podla toho, ako pevne su nasunute na zavlacke/srobe).

je to napisane spravne ?
nerypem - len sa pytam :)
akoby si tie dve vety odporovali ...
17.06.2015 - 16:46:27
00
Je to napisane spravne. Pruzinka "nevracia vobec" piestiky. Je tam len na to aby tlacila naspat dosticky kedze tie nie su pevne spojene s piestikmi a nevracali by sa inak s nimi. Ak by aj pruzinka bola dodrbkana a nedokazala tlacit na dosticky, piestiky by sa vracali a jediny vysledok by bol ze by dosticky hrkali medzi piestkmi a kotucom.

Piestiky sa vracaju "hydraulickym podtlakom". Proste ich "vcucne" naspat ked sa vrati piest v packe.
17.06.2015 - 16:56:31
00
dik :) uz je to jasne ...
17.06.2015 - 16:58:54
00
KinDo Je fakt, ze som to mohol napisat trochu zrozumitelnejsie. :-)

TomasTom Nemozu byt preplnene olejom?
17.06.2015 - 19:27:08
00
keyboard_arrow_up