Pozri si na YouTube ako sa správne nastavuje poloha sedla a skús, či to dokážeš urobiť na svojom.
Jedno z mnoho videí napríklad toto:

youtube.com/watch?v=xIoxArOU4B8&t=0

27.06.2015 - 08:55:40
00
Pozeral som to video a našiel som tiež zopár článkov o tom, ako nastaviť posed a sedlo a myslím si, že lepšie to už nenastavím. Buď je celý problém v tom, že je rám priveľký alebo jednoducho treba iné sedlo/cyklogate s vložkou, či kratší predstavec a iné riadidlá. Problém je v tom, že neviem v čom je chyba. Nechcem kupovať nové sedlo, cyklogate a nakoniec zisítm, že to stále nie je ideál, tak kúpim riadidlá, predstavec a aj tak zistím, že je rám jednoducho priveľký. Má niekto skúsenosti so službou BG fit od specializedu? Hmm 120 eur, či sa to v mojom prípade oplatí...
27.06.2015 - 20:42:45
00
Kup novy ram. Je ti velky.
27.06.2015 - 23:20:47
01
Pozeral som to video a našiel som tiež zopár článkov o tom, ako nastaviť posed a sedlo a myslím si, že lepšie to už nenastavím. Buď je celý problém v tom, že je rám priveľký alebo jednoducho treba iné sedlo/cyklogate s vložkou, či kratší predstavec a iné riadidlá. Problém je v tom, že neviem v čom je chyba. Nechcem kupovať nové sedlo, cyklogate a nakoniec zisítm, že to stále nie je ideál, tak kúpim riadidlá, predstavec a aj tak zistím, že je rám jednoducho priveľký. Má niekto skúsenosti so službou BG fit od specializedu? Hmm 120 eur, či sa to v mojom prípade oplatí...


....moja rada...už niekoľko strán tu špekuluješ ako Beta s pi..u a nechceš si pripustiť fakt , že ten tvoj biku je na teba priveľký. Tak ak máš ešte niečo k téme " pohodlne MTB sedlo" tak daj , ale donekonečna riešiť tvoj problém s geometriou rámu , veľkosťou rámu , predstavcom, riadítkami - ak chceš radu založ tému , lebo meno tejto je Pohodlne MTB sedlo a tvoja debata sa už značne odchýlila od spomenutej témy... :hai:
28.06.2015 - 14:20:24
03
Tak pepící chcú za výmenu môjho L za M-ko doplatok 15e lebo zrazu už je M na stránke drahšie :D asi sejem na to :D
01.07.2015 - 15:16:09
00
Ano lebo su to kurvy... U kupkolo bezna vec, co som si vsimol, ked im nieco ide, zvysia hned cenu.raz som sa zaujmal o nieco informativne mailom neviem co to bolo, malo to cenu dajme tomu xy a ked sme dotelefonovali resp.po odpisani mi na mail. tu cenu uz navysili . dalsia vec vyberaju balicky karbonovych past pri fsa k force z original baleni a predavaju ich zvlast aj ked su tak nepredajne, za nekrestanske love! Plut na nich..kuruje im uz ma to nasiera tento lacny pristup u nich k zakaznikovi a balansovanie s cenou podla zaujmu zakaznika, zakerne tesne pred objednani resp.po dakej dohode..


Naposledy upravil JAHMANsvk dňa 01.07.2015 - 15:48:36, celkovo upravené 2 krát.

01.07.2015 - 15:20:33
00
Tak pepící chcú za výmenu môjho L za M-ko doplatok 15e lebo zrazu už je M na stránke drahšie :D asi sejem na to :D


Zrus to posli ich do riti vynadaj im za karbonovu pastu a objednaj s druhej stranky kde je to este o 10kc lacnejsie niekto sem daval link maju s kazdej velkosti do 15 kusov
01.07.2015 - 15:22:11
00
Presne to mám v pláne :D, je to úbohé a toto sa mi už stalo, skončil som s nimi...
akurát rozmýšlam ktoré z týchto dvoch-
http://www.bike-eshop.cz/panska-sedla/sedlo-ergon-sme3-comp-cerna-seda
http://www.bike-eshop.cz/panska-sedla/sedlo-ergon-sm3-pro-carbon-cerna
ale trápi ma že tieto sedlá nemajú extra ochranu z boku, Henge som cez víkend poriadne položil a ani to na ňom nevidno,tieto ergon by to nevydržali asi
01.07.2015 - 15:35:55
00
Tak pepící chcú za výmenu môjho L za M-ko doplatok 15e lebo zrazu už je M na stránke drahšie :D asi sejem na to :D


Volal jsem jim ještě před koupí (na bike-eshop) a bez vytáček mi řekli to samý že po upevnění sedla do zámku se ližiny automaticky poškrábou a už to nebudou moci prodávat jako nový sedlo, tudíž srážka kupní ceny podle stupně opotřebení, naštěstí mi velikost L nedělá vážnější problémy takže nevracím. U novýho sedla se ale s určitou ztrátou když nesedne musí počítat vždy.
01.07.2015 - 15:49:36
00
to teda nemaju snad to nepolozis s ergonom :) rozdiel v tych dvoch je samozrejme len material a tym padom hmotnost..
01.07.2015 - 15:51:02
00
to co offroader spominas je jasny fakt, ale ta bavime o niecom uplne inom :D o to o tom ze ked teraz zavolas do kup kola a povies ze chces ergon sedlo nech ti zmeraju dlzku, tak ked dovolas uz na tom spomínanom sedle napr. bude ina cena :D
01.07.2015 - 15:54:12
00

Jestli Ti jde hlavně o pohodlí šel bych do http://www.bike-eshop.cz/panska-sedla/sedlo-ergon-smc3-comp-cerna-seda&volbashow=223570
SM3 je stará řada, toto jsou nový sedla se specializací (případně SME3,, SMR3 podle způsobu ježdění)
01.07.2015 - 15:56:08
00
Volal jsem jim ještě před koupí (na bike-eshop) a bez vytáček mi řekli to samý že po upevnění sedla do zámku se ližiny automaticky poškrábou a už to nebudou moci prodávat jako nový sedlo, tudíž srážka kupní ceny podle stupně opotřebení, naštěstí mi velikost L nedělá vážnější problémy takže nevracím. U novýho sedla se ale s určitou ztrátou když nesedne musí počítat vždy.

Mne vracajú plnú sumu za akú som ho kúpil ale ked som chcel M tak na M prihodili hned cca 8 eur :D
01.07.2015 - 16:00:23
00
to co offroader spominas je jasny fakt, ale ta bavime o niecom uplne inom :D o to o tom ze ked teraz zavolas do kup kola a povies ze chces ergon sedlo nech ti zmeraju dlzku, tak ked dovolas uz na tom spomínanom sedle napr. bude ina cena :D


To je ale věc eshopu jaxi mění ceny, když kupuješ něco s tím že to poději třeba vyměníš za něco jinýho, ten eshop ti u toho negarantuje stejnou za nějakou dobu ;) prostě to je riziko. Já když nevim tak si objednám obě verze, tu preferovanou si vyzvednu a tu alternativní tam nechám ležet. Většina eshopů rezervuje objednané zboží minimálně tejden ;)
01.07.2015 - 16:01:02
00
Este raz :) ak nieco stoji xy a zavolas do eshopu ze mas zaujem len si vypytas dake doplnkove info k danej veci. Polozis telefon s tym ze si to hned objednas a uz tam je vyssia cena je to uplne chrapunstvo. To co tu ty mixujes ze niekdo nieco vrati je jasne to je ale nieco uplne ine
01.07.2015 - 16:21:29
00
keyboard_arrow_up