misenko: inseam sa meria co najvyssie v rozkroku, inak 190cm/95kg a 87inseam, rad by som skusil sadnut na XL .9 spectral, jediny co som zatial stretol bol na bielom krizi v BA, no ked som sa spytal ci mozem sadnut ze radsej nie(ale nemohol som sa na neho samozrejme hnevat), vyzera to tak ze budem musiet vycheckovat kalnicu v pripade ze do toho pojdem, aj ked to je pomaly o ro, a snad tam bude aj volny na vyskusanie
28.07.2015 - 22:29:34
00
Aku mas vysku a vahu ? Ja mam inseam okolo 93cm, ale neviem presne kam az sa to meria :) Je fakt ze sedanu mam vysie, ja by som mozno bral aj XXL, ale take uz nerobia :) Kazdopadne myslim, ze vyska nad 185cm je uz na XL. Jedine ze by si mal fakt velmi kratke nohy.


ty vole tak to mas riadne dlhe nohy :D ja mam inseam 93cm pri vyske 195cm... a sa mi tiez zda, ze aj XXL by bodlo, ale ziadny vyrobca taky bajk nema... asi snad len XL od KTM mi bol dostatocne velky, alebo 23" od CUBE :D
29.07.2015 - 09:18:09
00
Polopatisticke vysvetlenie:
Kompresia (HSC, LSC) je to ako sa ti zanori tlmic ci vidla. Pomala kompresia je pohyb pri malych prekazkach, ale aj pohyb pri slapani, pri zatacani v naklone (klopenky) a v pripade vidly aj zanaranie pri brzdeni. Rychla kompresia je napriklad doraz pri skoku, schody a podobne. Ak prilis utlmis kompresiu,tak tlmic nepojde ochotne do zdvihu, pruzenie sa bude zdat tvrde a necitlive, pocitovo s mensim zdvihom alebo ziadnym zdvihom. Ak ju uplne otvoris, tlmic pojde rychlo do zdvihu a aj na doraz. Naprilad CTD od Foxu ci RT3 od RS upravuje pomalu kompresiu: bud sa nezanara vobec (lock) alebo chodi ztuha (trail) alebo je uplne otvoreny.
Rebound je odskok. Alebo to ako sa ti tlmic vracia naspat do povodneho stavu. V pripade pomaleho odskoku sa kontroluje hlavne pohyb (resp navrat) v prvej tretine zdvihu. Dalo by sa povedat, ze je to citlivost na malych prekazkach. A pri rychlom odskoku je to zvysok pohybu. Ak mas napriklad prilis rychly odskok tak zadok bude kopat, napriklad pri drope ta vystreli hore. Na druhej strane ak je odskok prilis utlmeny, pri castych narazoch (schody, korene po sebe) sa tlmic zahlti a bude stracat zdvih, lebo sa nebude stihat vratit naspat do povodneho stavu.


Dik za objasnenie, potom myslis ze pre tazsie vahy je to lepsie utlmit trochu rebound ? Ja som teraz na vidle nastavil rebound presne na polovicu, zda sa mi to lepsie, ma to 18 klikov, tak som to hodil na 8. Mam RCT3, takze som nastavil aj LSC, dal som nejakych 6 klikov z 13. Len neviem ked sa toci v protismere hodinovych ruciciek tak asi znizujem kopresiu co? Tlmica sa bojim zatial, tak som ho nechal tak, ale budem sa s tym musiet najprv pohrat, nieze by to bolo zle, ale pride mi to cele o dost tuhsie ako proti foxu triad a manitou minute pro, ale to zas bolo dost makke a pri slapani to hupalo jak na hojdacke. Toto je tuhe jak skala, aspon teda nepocitujem ziadne hupanie a to aj v otvorenych poziciach, zaujimave. Inak ten lock, aspon na mojej je tak, ze sa trochja zanara, ide to dost tazko ale posuv tam je, zrejme ochrana proti prerazeniu. Ale rozdiel medzi tymi troma polohami je citelny ked skusam odpruzenie, na trati to ale az tak pri climboch nepocitujem.

misenko: inseam sa meria co najvyssie v rozkroku, inak 190cm/95kg a 87inseam, rad by som skusil sadnut na XL .9 spectral, jediny co som zatial stretol bol na bielom krizi v BA, no ked som sa spytal ci mozem sadnut ze radsej nie(ale nemohol som sa na neho samozrejme hnevat), vyzera to tak ze budem musiet vycheckovat kalnicu v pripade ze do toho pojdem, aj ked to je pomaly o ro, a snad tam bude aj volny na vyskusanie


No je to take, predsalen to nestoji 200e :) No inak spytam sa tak neslusne, to sa meria po "vajcia", alebo az uplne hore ze sa musia nadvihnut? :))) Lebo ked len po, tak to mam menej, tak 90cm. Plus si vsimni ze ja mam sedanu trocha vysie, cize podla mna by ti to XLko bolo. Na tom Lku by si vyzeral strasne velky podla mna. Kamos ma tiez okolo 190 a ma mensi insam a menil KTM Lko, za Felta XL a ten mu sedi. Ja myslim, ze nemas o com. A vzdy lepsie trocha vacsi, ako trocha mensi....


ty vole tak to mas riadne dlhe nohy :D ja mam inseam 93cm pri vyske 195cm... a sa mi tiez zda, ze aj XXL by bodlo, ale ziadny vyrobca taky bajk nema... asi snad len XL od KTM mi bol dostatocne velky, alebo 23" od CUBE :D


Tak je tam zrejme nejaka nepresnost v merani, ale ak si pozres tu moju sedlovku, tak ju mam trochu vysie. Mame to tazke s tymi bajkami, ale ja s tymto Canyonom nemam problem, sedi mi fajn. Oproti tej 26" je to nebe a dudy.

Akurat mi po nejakom case trpnu ruky a musim vyklepavat, neviete niekto cim to moze byt? Nejake nedokrvovanie alebo co? Robilo mi to iste aj na Spesle, aj na tomto vacsiom Canyone, netrpnu niekomu z vas ruky na biku ?
29.07.2015 - 10:15:35
00
No je to take, predsalen to nestoji 200e :) No inak spytam sa tak neslusne, to sa meria po "vajcia", alebo az uplne hore ze sa musia nadvihnut? :))) Lebo ked len po, tak to mam menej, tak 90cm. Plus si vsimni ze ja mam sedanu trocha vysie, cize podla mna by ti to XLko bolo. Na tom Lku by si vyzeral strasne velky podla mna. Kamos ma tiez okolo 190 a ma mensi insam a menil KTM Lko, za Felta XL a ten mu sedi. Ja myslim, ze nemas o com. A vzdy lepsie trocha vacsi, ako trocha mensi....


no meria sa to az po prostatu :D hned sa mi to nezdalo, ze mas tolko vela... no ked tak vravis, ze je to takto, tak mne by hadam bolo to XL aj male :( zase by som mal hypersportovy posed a tomu sa chcem momentalne vyhnut...

Akurat mi po nejakom case trpnu ruky a musim vyklepavat, neviete niekto cim to moze byt? Nejake nedokrvovanie alebo co? Robilo mi to iste aj na Spesle, aj na tomto vacsiom Canyone, netrpnu niekomu z vas ruky na biku ?


jo tak to je problem asi mnohych bajkerov... aj mne trpnu ruky, ale ja mam uplne na pipkinu bacu posed, inak ked som sa pohral so sklonom rajdov, predstavcom a sedlom, tak je to lepsie... dakde som tu cital, ze aj sirsie/uzsie rajdy tomu celkom pomozu a tiez aj hrubsia vystelka rukavic, ale to su vsetko take babske povedacky, lebo to moze byt fakt cokolvek... a clovek nema miliony, aby si kupil 10 predstavcov, 15 riaditok a pod aby vyskusal... takisto to znacne redukujem uchopom riaditok... snazim sa tak neopierat dlanami o gripy, ale mat co najrovnejsie predlaktie voci chrbtu ruky...
29.07.2015 - 11:13:49
00
no meria sa to az po prostatu :D hned sa mi to nezdalo, ze mas tolko vela... no ked tak vravis, ze je to takto, tak mne by hadam bolo to XL aj male :( zase by som mal hypersportovy posed a tomu sa chcem momentalne vyhnut...


No pockaj, ked je to az po prostatu tak to mam hadam aj 95 :-D Takze malo by ti byt zhruba tak jak mne, max. by si dal dlhsi predstavec.

jo tak to je problem asi mnohych bajkerov... aj mne trpnu ruky, ale ja mam uplne na pipkinu bacu posed, inak ked som sa pohral so sklonom rajdov, predstavcom a sedlom, tak je to lepsie... dakde som tu cital, ze aj sirsie/uzsie rajdy tomu celkom pomozu a tiez aj hrubsia vystelka rukavic, ale to su vsetko take babske povedacky, lebo to moze byt fakt cokolvek... a clovek nema miliony, aby si kupil 10 predstavcov, 15 riaditok a pod aby vyskusal... takisto to znacne redukujem uchopom riaditok... snazim sa tak neopierat dlanami o gripy, ale mat co najrovnejsie predlaktie voci chrbtu ruky...


No ja som sa tiez hral na starom biku ale nic nepomahalo, neviem cim to je, lebo normalne mi ruky netrpnu, aj som dal sirsie rajdy a nic - ale rukavice nenosim, mozno to bude prob. Mozno by bolo kupit nejake s gelovymi poduskami. Ale zas predtym som mal penove gripy a tiez trpli. Ako vravis, da sa to trocha redukovat uchopom, ale vzdy pride ten moment ked musim vyklepat :)
29.07.2015 - 11:34:37
00
podobne chlapi :) 193 cm a 93 cm nohy. 23" cube reaction mi perfektne sadol. 22" nie je ono. Takže aj ja som za XXL :D
29.07.2015 - 11:45:28
00
@Misenko
to mas riadne nesymetricku postavu 190cm a z toho 95cm nohy :D

@misung
hej CUBE ma fajnovu geometriu, ale ja som sa asi rozhodol pre skladacku commencal meta am 29... tam pri velkosti ramu XL mas take rozmery, ako CUBE pri 23" :)
29.07.2015 - 12:17:50
00
@Misenko
to mas riadne nesymetricku postavu 190cm a z toho 95cm nohy :D

@misung
hej CUBE ma fajnovu geometriu, ale ja som sa asi rozhodol pre skladacku commencal meta am 29... tam pri velkosti ramu XL mas take rozmery, ako CUBE pri 23" :)


No ja ti neviem, nikdy mi neprislo ze mam nejake extra dlhe nohy :-D Asi som mal byt modelka :-DDD
29.07.2015 - 13:00:43
00
aj mne trpnu ruky, po dlhsom case aj nohy, hlavne lava :) .. mal som rozne sedla, sklony atd .. trpne to po case stale ..
29.07.2015 - 19:10:40
00
Misenko asi by si mal popremyslat nad karierou :D

jozkovicz nohy mozu trpnut ak mas zle nastavene spd (ked pouzivas) alebo tiez zly posed... mne trpne prostata pri dlhych vyslapoch v sedle :( co je velmi zle... preto stale vstavam kazdu chvilu koli tomu... zmenil som aj sedlo, ale je to na hovno posed cely... proste tento sportovy posed mi nesedi... dokonca po pade mam problemy, ze ked odjazdim viacej km, tak ma neskutocne boli kostrc... tu by som sa chcel obratit aj na Ramon1, alebo inych doktorov, ci by ich nenapadlo nieco, preco by to mohlo byt...?
29.07.2015 - 22:06:04
00
Mne trpnu "vajcia" ak myslis to iste :) Ale vzdy len na zaciatku, potom sa to rozjazdi chvalabohu. Nohy mi nastastie netrpnu, ale ja mam platformy. Aj ked idem prejst na SPD, tak nestraste :)
29.07.2015 - 22:10:51
00
lukasm Mas zly posed. Pogoogli nastavenie posedu a over si ci mas vsetko spravne nastavene : vysku a sklon sedla, jeho polohu voci pedalom, vysku riadidiel, reach - ten okrem polohy sedla ovplyvni aj dlzka a sklon predstavca, sirka riadidiel a velkost biku). Ak napriek tomu mas problemy, tak pomaly menit nastavenia dokym nenajdes polohu ktora ti sadne. A premeraj si sedacie kosti (sirku) a podla toho vyber sedlo. Ak ta boli prostata, najskor ma sedlo blby tvar, skus pozriet nieco s vyrezom ci otvorom v strede. A mozno mas blby sklon sedla ci prilis natiahniuty posed.
Ked som jazdieval na pozicanom biku (ktory som nechcel na seba upravovat) mal som natiahnuty posed a z toho ma neskutocne boleli krize, trpli mi chodidla a sedlo mi tak tlacilo na partie, ze po pol hodke som nevedel ci som este chlap. :-) Odkedy jazdim na svojom, ktory mam nastaveny podla seba, nic ma neboli.
29.07.2015 - 22:21:52
00
Filip80 hej ja viem... mam bajk tak akurat a ked som nahodil SPD, tak sa mi dvihol trochu posed a odvtedy je to masaker... treba hold novy bajk :D lebo na tomto uz som spravil upravy ake sa len dali a stale nic... s tym sedadlom to musim skusit... podla sedacich kosti ako to pomeram a podla toho rozmeru ake sedlo mam vyberat?

Misenko neboj nic, SPD su peckove bez toho uz ani nechcem jazdit a ani neviem :D
30.07.2015 - 07:22:24
00
Mne sa s spd perfektne jazdí. Tiež bez nich už ani neviem. Akurát že celý posed mi to zmenilo. posed asi budem znova musieť zmenit. Trpnu mi chodidla, ruky A ... rozum :D
30.07.2015 - 10:26:10
00
Inak Misenko písal si že ti puká v pedáli. Vidím (ak sa nemýlim) že máš flaty Shimano Saint. Máme ich s kamarátom obaja na Nervoch a pukajú nám tak 2x do roka. myslím že sú z nejakej o dosť tvrdšej zliatiny ako sú kľuky a vraj vzniká v kluke v závite malý mikropriestor ktorý spôsobuje že sa pedál jemne hýbe. Mal som bike kvoli tomu v servise lebo som myslel že to robí zadná stavba alebo stredové zloženie. Nakoniec dali dole pedále, na závit kopec vazelíny poriadne dotiahli a už to nerobí.
30.07.2015 - 11:10:18
00
keyboard_arrow_up