Rokie - nj ale svec to na Slovensko ma zakazane posielat. Dnes som to dal chalaniskovy zo susp clinic. Vymeni to za 25 €. A zaroven mi aj ukazal ze to co mi zavadzalo aby som stiahol vzuchovu komoru cez puzdro, boli len 2 podlozky po bokoch puzdra ktore sa nemusia lisovat ale idu dole rukou. No som mudrejsi.
No ale co sa skor zaujmal ked som mu prvy krat volal bolo ze ho ci nieje poskodeny/zdeformovany stierak, pripadne v tom mieste pokrutena komora. Potom mi to vysvetlil, ze byva v tlmicoch od vyrovby vela fluidu a aj odporucanych 2ccm je zbytocne vela. Moze sa stat ze pretecie olej do "negativnej casti" vzduchovej komory (viem ze v podsate taka nieje, proste ta cast ktora je vo zdvihu za tesneniami) .A ked tam natecie tak pri navrate sa uz nedoatne do pozitivnej casti ale znici tesnenia a moze aj ohnut komoru. Ze hlavne 2013 CTD maju tento problem. No a zaver z toho celeho. On do tlmicov preto dava len vidlicovu vazelinu, je to zevraj lepsie.
A tak isto "skritizoval" OC patronu na foxach. ze je to fyzicky totozna patrona s tou ktoru dava do vidlic sontour a hlavne je dost nepresne vyrobena a hlavne obrobena. Preto vidla drhne viac nez ma a moze vydavat kadejake zvuky. Pri servise to utomaticky riesi a snazi sa naparvit co sa da.
Od decembra by mal za 30 € naviac do OC patrony dorabat nejake 2 stupnove tlmenie. Vie my niekto vysvetlit v com je vyhoda?
09.09.2013 - 21:29:48
00
mám O/C talas a ide po 1000km ako maslo,žiadne divné zvuky a nedrhne...čo sa o CTD vidlach čo som testoval povedať nedalo....akurat nema najlepši odtrh.

tipujem že to dvojstupňové tlmenie budemať niečo s progresivitou-aby sa vidlica zbytočne nezanárala ale vedela využiť celý zdvih ked je potrebný
09.09.2013 - 21:38:29
00
;epsi odtrh dosiahnes tvrdsou negativnou pruzinkou,pri nizsom tlaku v komore je vidlica citlivejsia ako pri vysom, kedy sa rozdiel sily + a- zvecsuje
09.09.2013 - 21:47:16
00
no jasné pri Dual Air som si to vedel nastaviť,ale pri Foxe fúkam iba jednu komoru,preto vlastne neviem presne nastaviť tlak v negatívke. A akonáhle dám celkovo nižší tlak dopadne to aj na zanáranie a dorazy
09.09.2013 - 21:56:14
00
tak tak... tu je nevyhoda ale zase tlmenie ma viac premyslene az na tie nestastne tesnenia a cudliky :D
09.09.2013 - 21:59:31
00
do mojho floata 2013 som nalial 20ml float fluidu do vzduchovej komory (thx 2 dano5 za kluc). je to teraz uplne ina vidlica - zvysila sa progresivita. kedze uz nejde pri brzdeni tak do zdvihu mozem ju vozit na nizsom tlaku co zvysilo citlivost. otazne je ci to v tej komore vydrzi a nestecie to dole do nohy. uvidime
09.09.2013 - 22:05:01
00
to hej..hlavne celý talas systém by mal ísť preč. Všetko šlapem na 150tke (velakrat aj bez lockoutu) a skoro to nevyuživam...

egze môžem skusiť ked budem robiť rozborku :) diky za tip
09.09.2013 - 22:06:13
01
Yourself - hold, je to škoda, že sme nemali možnosť výberu medzi float a talasom - takisto ho nepotrebujem. Je to maximálne kurvítko, viď moju tému v "servis, opravy".
09.09.2013 - 22:08:33
00
hej všade to dávali a pritom je to strašná blbosť. Aj všetky CTD čo som jazdil mali furt nejaký "problém". Som maximálne rád že ked aj síce mám talas a najnižši model evo OC,tak nemam CTD a začali ho robiť až dalši rok čosom kupil svoj...dúfam že konečne sa pochlapia lebo RS ich prevalcuje

btw-sprejujem to silikónom ako blázon po každej jazde :D možno v tom to bude :D
09.09.2013 - 22:12:11
00
tiez som to po kazdej jazde prestriekal silikonom, prepruzil a zotrel z vnutornej nohy. ale potom som cital niekde na mtbr, ze fox vyslovene nedoporucuje silikon na nohy, ze len otriet dosucha, pripadne otocit bike hore nohami nech ti mazaci olej natecie do toho penoveho kruzku pod stierkou. tak teraz neviem. necham si poradit :D
09.09.2013 - 22:37:12
00
Dobrá otázka. Ja som to dnes premazal silikonom po čase lebo sa mi ten chod zdal trošku iný a šla potom viditeľne lepšie. Pritom mazací olej bol. Silikon snáď nikdy neuškodí :wasntme:
09.09.2013 - 23:55:38
00
Fox to mazat neodporuca, ale napriklad mojo, co je zstupca foxu v UK to zas odporuca:
http://www.mojo.co.uk/drywet.html

Ja nohy cistim po kazdej jazde a raz za cas ked mam naladu tak aplikujem Fluoro oil od Finish Line.
10.09.2013 - 07:44:50
00
Fox to mazat neodporuca, ale napriklad mojo, co je zstupca foxu v UK to zas odporuca:
http://www.mojo.co.uk/drywet.html.

to video som videl a nikde sa tam nepise ze je to silikonovy sprej, podla mna to len namocili v mazacom oleji aj na prstoch ma nieco huste ako 10w olej.
10.09.2013 - 12:32:55
00
No hej, ale nerozumieme si.

Fox nie ze neodporuca mazat tie klzne plochy silikonovym olejom, Fox to neodporuca mazat nicim, podla nich ich mas len utierat do sucha a mazat ich maju penove kruzky vnutri (a olej co sa pri stierani akoze "zachyti" na prachovkach).
10.09.2013 - 12:58:18
00
Co je samozrejme sprostost lebo ti ostanu zaprasene spinave stieraky a vidlice sa drbu ako na beziacom pase...
10.09.2013 - 15:02:19
01
keyboard_arrow_up