a ako inak z toho vyklučkuješ, tu máš šancu, že ak tam je ozaj niečo zle, tak ti to spravia v rámci reklamácie, dáš si to inde, si to celé zaplatíš sám, potom už nebudeš platiť za cudzie chyby?
29.11.2022 - 08:35:13
00
Nijak výhra servis, ktorý urobil chybu ☹️
29.11.2022 - 08:49:09
00
Dnes ma oslovil kamarát, že sme sa stali témou na tomto fóre, tak si dovolím zareagovať. Momentálne bohužiaľ nie je v našich silách ti pomôcť, keďže k nám vidlicu nechceš priniesť na reklamáciu, aby sme vedeli čo najskôr identifikovať problém, tak ako sme ti hneď slušne navrhli. Postupne si nám opísal na vidlici až 4 rôzne problémy, ktoré sú od seba nezávislé a jeden z nich dokonca nie je technicky uskutočniteľný. Ak chceš, môžeme ďalej pokračovať v tebou nastolenom štýle diskusii po internetových fórach a vysvetliť tebe aj verejnosti, prečo časť z toho čo píšeš, nedáva zmysel, alebo to konečne môžeme začať riešiť slušne a to tak, že nám podľa reklamačného poriadku, ktorý máme vyvesený u nás na prevádzke, vidlicu prinesieš. Tak sa to totiž bežne robí v civilizovanom svete vo väčšine odvetví.
PS: Nie sme stroje a nejaká chyba sa mohla stať aj nám a ak po diagnostike zistíme, že sa tak stalo, radi ti pomôžeme ju čo najskôr vyriešiť k tvojej spokojnosti.
PS2: Nie, vyzdvihnutie reklamačných vecí majiteľom naozaj nie je v našom reklamačnom poriadku a ani v obchodnom zákonníku.
S pozdravom, majiteľ Peťo a tím Bikeclinic.
29.11.2022 - 09:59:13
019
4 roky sa mi zdalo že ovládanie na korunke v strednej polohe cvaklo...aj to sa mi zdá,že teraz musím fúkať vyššie tlaky s po hodine sfukne a aj to sa mi zdá, že bucha v teréne . A určite si tu vidlu neservisoval ty ..ja som *****..ty nakoniec

A zháňanie krabice a kuriéra by nebola moja starosť keby sa to urobilo poriadne,!!!
29.11.2022 - 10:19:07
00
Servis mi posral už aj Slovkolex... A vieš čo nasledovalo? Telefonát so Slovkolexom, popis problemu a na SVOJE náklady som vidlu znova poslal do Slovkolexu, do pár dní som mal vidlu späť v stave v akom mala byť bez ďalšich nákladov aj s vysvetlením kde nastala chyba... Nafukujes tu úplne banálnu vec namiesto samotného riešenia problému tam kde treba... Chybu môže občas urobiť každý... Rovnako ani to, že keď vidla dostane nové tesnenie neznamená, že bude funkčná na 100%, chyba výroby vstupuje do hry aj tu a to tesnenie môže byť proste vadné a preto môže vidla sfukovať... A presne preto je záruka aj na servis, ak je chyba na tesneni, tá sa prejaví po pár pouzitiach, následne riešim reklamáciu... to je celé a pritom take jednoduché
29.11.2022 - 10:40:37
06
Dlhoročne zanedbaná vidlica môže po veľkom servise vyžadovať vyšší tlak ako bol pôvodný. Bežne užívateľ na neservisovanú vidlicu reaguje postupným znižovaním tlaku. Po výmene náplní, tesnení, vyčistení vidla môže chodiť na pocit veľmi hladko až pocitovo prepadať, tak si ju zas užívateľ prifúkne....držať tlak by ale mala. Preto my ostatní musíme vidlu servisovať pravidelne, lebo už pociťujeme, že začína tuhnúť - pri vzduchu to môže byť pri intenzívnom jazdení aj 3-4 krát ročne.
29.11.2022 - 10:44:47
02
Inak Slovkolex servis vidlica 150 eur a tlmič 130. Nebolo to kedysi, že vidlica bola lacnejšia. každopadne toto sú už celkom palky. Možno už aj na zamyslenie či by sa na novom bicykli neoplatila ina značka ako fox. Teda aspoň pre tých čo si sami nevedia zoservisovať.
29.11.2022 - 11:23:24
00
Pán odborník tak mi povedz čo spôsobuje búchanie vidlice ako keby strieľal guľomet keď idem po tráve kde je veľa nerovností
29.11.2022 - 11:24:22
00
To ti nepovie nikto bez toho aby ju chytil do rúk a rozobral...
29.11.2022 - 11:34:32
01
FiLus napísal:
To ti nepovie nikto bez toho aby ju chytil do rúk a rozobral...

Ale to nie je prozakaznicky pristup!!!1
!!
29.11.2022 - 11:38:07
00
double napísal:
Inak Slovkolex servis vidlica 150 eur a tlmič 130. Nebolo to kedysi, že vidlica bola lacnejšia. každopadne toto sú už celkom palky. Možno už aj na zamyslenie či by sa na novom bicykli neoplatila ina značka ako fox. Teda aspoň pre tých čo si sami nevedia zoservisovať.

Irónia je ze práve tie iné (samozrejme že nie všetky) značky si doma zoservisujes jednoduchšie ako práve spomenutý Fox...
29.11.2022 - 11:48:23
00
Za mňa je najľahšie servisovateľná vidla v domácich podmienkach FOX36 s GRIP2 patrónou. Pokiaľ teda užívateľ nemieni rozložiť komplet patrónu GRIP2, ale len v nej vymeniť olej. Jedine by som si k tomu mal zohnať upevňovaciu pomôcku do zveráku, lebo veď na čo urobiť na patróne zárez na vidlicový kľúč, aby sa dal povoliť vrch patróny, radšej do zmačknime vo zveráku. Ale otvorená patróna, žiadny hnusný blader - radosť robiť. Vzduchová časť ani nestojí za zmienku, tam nie je čo pokaziť.
29.11.2022 - 12:00:47
01
Mám na mysli komplet veľký servis a výmenu všetkých tesnení...
29.11.2022 - 12:22:07
00
To som priznám sa nerobil ešte na žiadnej vidle, ani na tlmiči. Zvyčajne po nejakom čase dostanem chuť na inú vidlu, alebo tlmič, takže robím v podstate len malé servisy a pri pružinovom tlmiči Marzocchi Bomber žiadny servis. Ale neviem ako to myslí FOX pri 125 hodinách veľký servis? To akože po 125 hodinách výmena tesnení v tlmiacej patróne? Tá moja je od 2019 asi poctená jedine výmenou oleja -tesnenia myslím, že nemenil ani predošlý majiteľ ani ja. Tesnenia by prišli na rad až keby tlmenie prestalo tlmiť, čiže skočíš drop na placku a odrazí ťa mimo trail a tam ešte vidla dokmitáva :)
29.11.2022 - 12:44:55
01
Jop, veľký servis je v skratke výmena komplet všetkých gumených častí...
29.11.2022 - 13:14:08
00
keyboard_arrow_up