Ahojte potrebujem poradit co sa tyka umyvania bicykla celoho cize ram retaz kazeta atd... ake umyvacie postriedky by ste mi doporucili, mozete mi aj poradit olej na retaz... pretoze ja nemam absolutne skusenosti co sa tyka tohoto, mozete mi aj doporucit konkretne znacky ktore napr pouzivate vy... lebo ja fakt neviem, prosim poradte mi, dakujeeeem :)
03.09.2012 - 21:29:36
00
Na cistenie cyklostar a na mazanie finishline(cerveny teda dry)
03.09.2012 - 23:57:09
00
Prave riesim rovnaky problem, presiel som diskusie ohladom tohoto a vysledok je presne ta ista kombinacia - cyklostar sprej + finishline cerveny. Prepokladam ze Finish line je lepsie kupit v nadobke , nie sprej. Na cistenie kotucov mam toto http://www.cykloobchod.sk/product_info.php?products_id=104405.
Co som sa jednoznacne nikde nedozvedel je ako udrziavat nohy na vidle. Podla mna staci mat vnutorne nohy a testnia ciste a bez prachu, na to staci mokra handra. Alebo ma nejaky zmysel napatlat to silikonovym olejom, par krat prepruzit a potom vyutierat?
04.09.2012 - 12:08:23
00
Určite odporúčam kúpiť silikonový olej na vnútorné nohy vidlice, nepoškodzuje tesnenia a pekne to na seba naviaže prach a po prepružení a očistení prebytočného oleja to ostane pekne čisté.
Kotúče je podľa mňa zbytočne čistiť priebežne, ak si dávaš pozor a nezamastíš ho, tak ho netreba odmastňovať.
A čo sa týka čistenia reťaze, môj postup je v jednej miske cyklostar, štetcom dobre vyutierať reťaz, odtiaľ ju presunúť do druhej nádobky s naftou, znova štetcom vyčistiť, dobre vyutierať, namazať olejom, vyutierať a hotovo.
04.09.2012 - 12:59:33
01
cierna macka :) na retaz ti staci aj obycajny olej na sijacie stroje, motorovy, prevodovy...(nic tym nepokazis retaz je spotrebny material a v rodine urcite nejaky takyto olej najdes)ja len preto ze kazde € doma sa pocita. ja osobne pouzivam YARROW Lubrichain Racing Wax 75ml. co sa tyka cistenia retaze, prevodnikov, kazety pouzivam arvu ktoru kupis v autodoplnkoch alebo na cerpacej stanici. ram bicykla oplachujem len hadicou cistou vodou popripade hubka a jarova voda potom oplach. vnutorne nohy vidlice po kazdom vyjazde vycistim od prachu a zubnou kefkou precistim stieraciu cast na gufere. pretrem mineralnym olejom ktory sa da tiez pouzit na spustu veci a par krat prepruzim.
04.09.2012 - 13:22:39
00
Ja pouzivam teplu vodu s jarom a hadicu s rozumnym tlakom asi ako v sprche urcite nie wap alebo ine vysokotlake cistice a ja mazanie klasicke WD 40 ale je dvolezite ako je retaz namazana z vnutra nie zvonku nie tp len nastriekat vsade na prehadzovacku a tak.
04.09.2012 - 13:56:48
00
A co sa tyka tej vydlice tak tam by som zvonku nedaval nic je tam dostatok tesneni cez ktore sa nic nedostane jedine co sa mozme starat je aby tie nohy boli vzdy ciste a aby sa okolo dolnych kruzkov nedrzala spina.
04.09.2012 - 14:02:50
00
ja mazanie klasicke WD 40

WD-40 - prekoná aj rychlost svetla :D radsej nepouzivat na bike, natecie hlavne tam kam nema a nenamaze poriadne to co namazat chces ;)


Naposledy upravil Ashton dňa 04.09.2012 - 15:16:40, celkovo upravené 1 krát.

04.09.2012 - 14:25:30
02
Ale namazes ja uz mam svoj system a funguje bezchybne
04.09.2012 - 14:35:37
00
WD40 neni na mazanie retaze!
04.09.2012 - 14:39:26
03
cierna macka, len na objasnenie WD40 nepouzivat. na retaz neucinne a na ostatne sucasti neodporucam. vnutro noh na vidle sa maze hlavne preto aby sa oddialilo zvetraniu gumovych tesneni do ktorych sa zasuvaju vnutorne nohy vidlice takze mineralny alebo silikonovy olej.
ak mas pochybnosti najlepsie sa opytat v akomkolvek cykloobchode ci cykloservise.
o mazani retaze sa dozvies aj vela informacii tu:
komponenty/cim-mazat-retaz-t19375.html?hilit=cim%20mazat
04.09.2012 - 14:40:57
00
aha, zas som o nieco mudrejsia :)... super moooc vam dakujem za informacie zajtra skocim po skole do cyklo obchodu... ak to vobec stihnem :D
04.09.2012 - 20:52:26
00
ako som sa na vlastných chybách naučil, najdôležitejšie je nepreháňať to s umývaním. :) Trocha blata na biku ničomu nevadí, zato časté čistenie (hlavne s použitím chémie), dokáže poodplavovať ochrannú vrstvu mazív a "zrazu" začne kdesi-čosi pukať alebo hrdzavieť. Čiže doporučujem obmedziť kontakt biku s vodou a chémiou na minimum a vyhýbať sa citlivým miestam - okolo sedlovej objímky (aby voda nenatiekla do stredu), okolo nábojov (lacnejšie sú často "utesnené" len vazelínou) a tak podobne. Čo sa mazania týka, používať vazelínu tam, kde patrí vazelína (olej by ju mohol rozpustiť) a olej tam, kde patrí olej.
05.09.2012 - 08:18:43
00
a ked je sucho a je cely zapraseny tak ho staci oplachnut vodou alebo nieco viac, ci vobec nic ?
05.09.2012 - 20:09:20
00
staci utrit handrou na sucho... alebo nic len, prevody utret premazat, utret.. tak aj vidlicu
05.09.2012 - 20:18:22
00
keyboard_arrow_up