Chcelo by to aj slovensku mutaciu. Niektorym anglickym priznakom vobec nerozumiem :worried:
06.02.2021 - 07:41:48
06
Gusto0 napísal:

„Dielo sa vydarilo,” zhodnotil Matovič.

Do prírody bude možné ísť aj bez testu, ale len v rámci svojho okresu. Ak niekto bude chcieť ísť do do prírody mimo svoj okres, bude si musieť urobiť test.

Konecne to vyzera, ako to ma vyzera na Slovensku :D .. ani dive prasa sa v tom nebude vyznat, policajti, ak budu chciet kontrolovat, tak nafasuju speci kalkulacku s GSM modulom, ktore sa budu pripajat na slovensko.sk , a to bude fungovat len obcas, takze ked ma zastavia a povedia .. sorry, nejde system, pridte zajtra /ako na poste/ :D

Skolaci, co koncia stredne si mozu dat nadstavbu na ekonomickych skolach, 1 rok distancneho vzdelavania, odbor ekonomika, specializacia ... "analyza COVID automatu" .. ten tu bude do konca volebneho obdobia, od tohto sa neda odist, to je nieco , ako ked mi z kohutika tecie pivo, nebudem sa predsa stahovat z takeho miesta :rofl:

Este by som doplnil do tych predpokladov teplotu a datum /podla rocneho obdobia/, pocet clovenov domacnosti (vaha), BMI index (faktor rizika) .. a este ked sa chvilu nad tym zamyslim, vedel by som este nieco vymysliet :lol:

Neviem ci sa nepozriem na burzu a nekupim dake akcie tej firmy, co vyraba predmetne testy :rofl:
06.02.2021 - 08:43:19
11
Palo TT napísal:
Vsak prave, ked bolo vtedy v TN spochybnovanych tych takmer 60%, tak by ma najskor zaujmali vysledky potvrdenia toho testu v TN, az potom info o bombastickych 90% teraz v TT a KE.

Je mozne, ze tie data maju, ale nezverjnia ich. Uz kaslem na to, co povedia. Stratil som doveru voci OLANo vlade a verim len tomu, pokial to mam nejako potvrdene aj z inych zdrojov - no a tie vysoke cisla prisli (na malickej vzorke) z BA radnice a (na malej vzorke ) a firmy Alfa Medical. A na ich vysledky som sa spoliehal uz predtym.
Niekto tie testy v Trencine spochybnil, ale viac som o tom videl ziadne dalsie info. Tak to beriem tak, ze sa spochybnenie nepptvrdilo.
06.02.2021 - 08:53:43
00
Inak celý automat je jeden veľký chaos a bežný človek sa v tom ľahko stratí.

Z diskusie na webe:
automaty sú dva: jeden celoštátny, ktorý je aktuálne celý čierny (neberie ohľad na regióny, ale upravuje spoločné podmienky platné pre celú SR), a druhý regionálny, ktorý má aktuálne pre rôzne regióny rôzne farby

niektoré činnosti sa teraz bohužiaľ (alebo bohuvďaka?) riadia tým národným čiernym a niektoré (školy, dochádzanie do práce...) sa riadia tým regionálnym pestrofarebným

Celý automat bol totiž pôvodne plánovaný tak, že iba jeho prvé (zelenšie) stupne sa riadia regionálne (rôzne opatrenia pre rôzne regióny)...

ak by sa situácia na základe stanovených kritérií (číslo šírenia R, počet hospitalizácii...) zhoršila nad vopred stanovenú hranicu, tak sa celé Slovensko, bez ohľadu na nuansy v regiónoch, prepne na celoštátny automat (so spoločnými pravidlami pre celú SR) - pretože situácia mala byť tak vážna, že regionálne opatrenia nestačia (hoci stále sa eviduje aj konkrétna situácia v regiónoch)

v takejto situácii dnes sme - preto hoci dnes regionálne rozdiely sú (červená, bordová, čierna), tak podľa pôvodného plánu by mal na celom území jednotne platiť (s rovnakými obmedzeniami a pravidlami pre celé územie SR) národný čierny stupeň

lenže: postupom času (najmä včera) do toho vniesli kopec výnimiek - takže hoci platí, že v národnom automate je Slovensko čierne (a teda všade by mali byť rovnaké pravidlá), tak na niektoré životné situácie boli zavedené výnimky, ktoré sa teraz riadia tým regionálnym

sledovať teda, čo sa riadi čím je už tak komplikované, že by si snáď niekto mohol zriadiť aj živnosť na organizáciu školení vysvetľujúcich podmienky opustenia bytu/domu...

(a taký múdry som preto, že mi to tu ľudia celé naznačili včera, keďže rozdiel medzi tými dvomi automatmi som absolútne nechápal...)
06.02.2021 - 09:56:23
00
Peter Sagan mal pozitívny test na koronavírus, rovnako aj jeho brat Juraj a Erik Baška.
https://www.bora-hansgrohe.com/en/news/argonnews202102sagan/argonnews202102sagan/487619430
06.02.2021 - 09:58:17
00
Treba to hnať osratymi metlami čo najďalej zo Slovenska cvargu hnusnu a potom porazíme aj matovicovu hnusobu
06.02.2021 - 10:12:39
00
Hazard napísal:
lenže: postupom času (najmä včera) do toho vniesli kopec výnimiek - takže hoci platí, že v národnom automate je Slovensko čierne (a teda všade by mali byť rovnaké pravidlá), tak na niektoré životné situácie boli zavedené výnimky, ktoré sa teraz riadia tým regionálnym

Vynimky = vacsie sirenie a niekoho smrt, u nas uz dalsieho v rodine. :(
Populisti z opozicie - LSNS, hlasaju slobodu pre ludi aj za cenu zhorsovania situacie a vlada tiez mysli financne na seba. Ludia pod psychickym tlakom, financnym problemom a ponorkovej choroby, nemyslia racionalne na nasledky, ze sa vela ludom v blizkej dobe niekto umrie, alebo aj oni sami, ale ako splatit tu zivotnu uroven, ktoru sme si zabezpecili a ist na party, alebo futbal, ku kadernikovy, na lyzovacku, vsak je to len obvykla chripka ako ine roky a len media strasia. :(
06.02.2021 - 10:54:51
00
Idiotov čo si myslia , že vyhlásením osobnej vojny “ matovičizmu “ alebo nahodenim prístupu “ se?m na cely kovid mna sa to netýka “ sa pandemicka situácia na Slovensku zlepší , je pravdepodobne viac ako tu pobehuje pozitívne testovaných na britskú mutáciu koronavirusu ...

A do toho tu ešte opäť “ preloží “ najväčší pacient Slovenska VUK svoj príbeh o zabitom kolegovi , ktorý zahynul cestou z týždňového gulagu , kde ho určite sám velky šéf a feudalisticko- kapitalisticky vykorisťovateľ aj nakazil ... len tak , aby sranda bola .

Ako som Vám tu pred mesiacmi hovoril . Bude cez 5K úmrtí . A že je to maratónsky beh na dlhu trať , nie šprint na 100 metrov . Boli mnohí skeptickí ...

Všetkým želám pevne nervy a vieru ... a nech Vás z toho nejbne .

thumb_up0thumb_down
06.02.2021 - 11:01:46
06
ramon1 to nebol kolega, ale rodina a embolia, po covide.
06.02.2021 - 11:45:40
00
A idiot čo nepochopil, že čím viac sa tu budú meniť príkazy, zákazy, nariadenia, ktoré samotní autori tohto všetkého nedodržujú a robia si z toho holubnik sa tu zazvdusnuje a čuduje sa tomu ako tela novým vratam, že čím ďalej tým viac na to ľudia seru
06.02.2021 - 11:47:09
06
Čo napísali Danielovi Hevierovi, keď videli, že v kampani na očkovanie (z rozhovoru):
Najšťavnatejšia bola reakcia "Hevier, ty k***t". Schuti som sa na tom zasmial. Iní písali komentáre o tom, že som ich sklamal, že ma mali radi ako autora, ale po tomto odo mňa odchádzajú. Knihy zatiaľ páliť nejdú, ale možno dôjde aj na to. Niektorí mi písali: "Škoda dobrého človeka."

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22587404/ockovanie-proti-covid-19-daniel-hevier-o-vakcinacnej-kampani.html?ref=trz
06.02.2021 - 12:29:08
10
momentalne som z toho vsetkeho chui a kedze nemam chut citat elaboraty na korona.gov.sk ktore su aj tak popisane nezrozumitelne bol som sa otestovat a dufam ze aspon na tyzden mam pokoj. uz nech som zaockovany, lebo uz aj mne to pomaly cele zacina liezt na nervy. a ani nie tak ze su rozne obmedzenie, ale to ze nikto nevie presne ake a ked sa to aj clovek dozvie hned to zmenia a zacina sa od znova....je to na hlavu takto neustale nieco menit a velakrat si tie nariadenia rozporuju
06.02.2021 - 12:36:30
07
Očkovanie (zatiaľ) nič nemení, pokiaľ viem....
06.02.2021 - 12:54:39
00
Palo TT napísal:
Zaujmave informacie, z akeho su zdroja?

Ramon1 Co sa hovori v Ke na tie Cekanove testy? To cislo je naozaj podozrivo vysoke.
https://www.facebook.com/upjslf/posts/4075403785824096
Mohol by si aj ten clanok pre masy odomknut. Vdaka.
https://dennikn.sk/2240973/vedci-v-trencine-si-mohli-zamenit-britsky-variant-koronavirusu-s-ceskym/


Pozri prílohu.
Na oplátku by mohol niekto sprístupniť tento rozhovor :)
https://domov.sme.sk/c/22587404/ockovanie-proti-covid-19-daniel-hevier-o-vakcinacnej-kampani.html?ref=trz

Prílohy:

Vedci_ V Trenčíne si mohli zameniť britský variant koronavírusu s českým – Denník N.pdf [731.69 KiB]

06.02.2021 - 13:02:39
00
bladerunner napísal:
Očkovanie (zatiaľ) nič nemení, pokiaľ viem....

nie som si 100% isty, ale myslim ze uz sa nemusis chodit testovat. ostatne ma netrapi, kedze sa obmedzeny necitim skoro vobec. akurat ze niektore veci si neviem kupit ani cez net, ale to prezijem
06.02.2021 - 13:39:20
00
keyboard_arrow_up