Minúta po minúte:
18:30 SLOVENSKO - Na prechádzky do prírody nebude potrebné testovať sa každých sedem dní, tvrdí šéfka Za ľudí Veronika Remišová. Zmeny by mali nastať aj pri testovaní sa na cestu do práce.
05.02.2021 - 18:42:39
25
Ak sa mala zmenit jedna vec bola to tato. Esteze tam niekoho osvietilo!
05.02.2021 - 18:53:14
03
iron.hide napísal:
Minúta po minúte:
18:30 SLOVENSKO - Na prechádzky do prírody nebude potrebné testovať sa každých sedem dní, tvrdí šéfka Za ľudí Veronika Remišová. Zmeny by mali nastať aj pri testovaní sa na cestu do práce.

Yess

Prílohy:

giphy (2).gif
giphy (2).gif 923.82 KiB thumb_up0thumb_down

05.02.2021 - 18:56:41
00
Tak keby nebol nezmyselný celodenný zákaz vychádzania s milion vynimkami, tak sa o tomto ani netreba bavit :-/
05.02.2021 - 19:02:25
00
Matovic prave teraz :D
media.giphy.com
05.02.2021 - 19:08:25
015
celkom sranda to je - TN okres nemusel mat ani prve testovanie pred 2 tyzdnami - ale ok - vraj treba vediet kde su ohniska. minuly vikend nebolo treba ale tento vikend koli automatu idu zas :-D

dnes sme v praci trosku studovali ten ich covid automat - zaujimavy projekt :lol: chcel by som vediet akymi cislami ho krmia pocas tohto testovania kedze to ovyplyvni zivoty ludi. snad nie takymi podla ktorych sme mali mat na jar statisice mrtvych
ak aj niekedy (asi o rok :lol:) prejdeme na regionalne rozdelenie bude celkom haluz vyznat sa v tom do ktoreho okresu mozem a co v ktorom okrese bude povolene.
zaujimavy je aj fakt ze pozitivny clovek nad 65 sa rata za 4 - to je ta vazena incidencia podla ktorej sa riadi tabulka.
05.02.2021 - 19:21:11
00
popokatepetl napísal:
Ahojte, zaujíma ma či mi po zaočkovaní vakcínou výjde test na protilátky pozitívne, aj keď som koronu nemal, alebo tie protilátky vytvorené po vakcinácií sú kvôli neúplnému vírusu v tej vakcíne nejaké iné. Ak by sa našiel niekto vzdelaný v tomto odbore vopred mu ďakujem.


popokatepetl To závisí od testu, od toho aký vírusový antigén (proteín) je v tom teste použitý. Po infekcii (alebo po vakcinácii inaktivovaným/atenuovaným vírusom) imunitný systém tvorí široké spektrum protilátok proti rôznym antigénom vírusu - vtedy budeš pozitívny v hocijakom protilátkovom teste. Po vakcinácii hitech vakcínou - mRNA, rekombinantné vírusy - dostane imunitný systém pod nos len jeden, alebo zopár antigénov a teda tvorí užšie spektrum protilátok - pozitívny budeš len v takom teste, kde je použitý rovnaký antigén ako vo vakcíne.
Napr. na tomto linku https://www.coronavirus-diagnostics.com/antibody-detection-tests-for-covid-19.html prvý test je postavený na S1 spike proteíne - v takom teste budeš pozitívny po infekcii aj po vakcinácii Pfizerom. Druhý test je postavený na NCP nucleocapsid proteíne - v ňom budeš pozitívny po infekcii, ale nie po vakcinácii Pfizerom.

Aby som to zhrnul - seriozny labák sa ťa opýta, či si chceš overiť protilátky po infekcii, alebo či si vakcinovaný a akou vakcínou, aby vedeli použiť relevantný test a správne interpretovať výsledok. Neseriozny labák sa ťa nič neopýta, vyšetrí ťa, skasíruje a netrápi sa tým, že ti možno dal falošne negatívny výsledok.
05.02.2021 - 19:44:36
21
Ak som dobre pocul na TA3, tak je mozne chodit do prirody v ramci okresu bez testu a mimo okres s platnym testom nie starsim ako 7 dni. Sledoval to este niekto?
05.02.2021 - 19:49:21
02
Je niekde definovane co je priroda? Myslim kto ako posudi ci som v prirode ? Ked bicyklujem po hradzi som v prirode? Mozu ma dobabrat, ked budem prechadzat cez most, zdrz v Cunove, lebo to je uz BA ? Ja si to vykladam, ze musim byt v extravilane, ale co taky park v meste ? Zase to bude na posudeni niekho podla toho ako sa vyspi ?
05.02.2021 - 19:51:26
00
Ak ta aj niekto zastavi (o com silne pochybujem) a nebudes sa chovat ako kok, tak nebude ziadny problem. To plati vseobecne, pokial clovek nie je prasa na policajtov..., ved aj oni su len ludia.
05.02.2021 - 20:09:02
12
Palo TT napísal:
Ako je to s tym zastupenim britskej mutacie? Otazka skor basnicka...

Ked vyslo prednedavnom velke percento v TN, tak to vedci spochybnovali....
https://dennikn.sk/2240973/vedci-v-trencine-si-mohli-zamenit-britsky-variant-koronavirusu-s-ceskym/

Teraz vychadza velmi velky podiel (takmer 90%) vraj britskej aj na zapade a aj na vychode.
https://www.facebook.com/brockatt/posts/2785922938287258?__tn__=-R
https://kosice.korzar.sme.sk/c/22590008/britsku-mutaciu-ma-v-kosiciach-vyse-90-percent-hospitalizovanych-primator-ostante-doma.html?ref=njct

No je to tak, že tie Čekanove testy takmer všetko identifikujú ako UK verziu. Tie trenčianske vzorky mali pretestovať sekvenovaním, Výsledky ale nezverejnili. Na tom Trenčíne bolo viacmenej jasné, že tie jeho testy nefungujú.
Matesovi a duchovi svätému to zdá sa vyhovuje, hádzať to nabritskú verziu. Taký podiel nemá ani v samotne GB.
Sme pápežskejší ako pápež. LOL
05.02.2021 - 20:11:58
02
Hlavne som zvedavy, ako otvoria taky Hornbach/Bauhaus/OBI :D Maju tam aj zahradkarske veci, ktore si moze kupit plebs, ale aj stavebny material, ktory mozu zakupit len podnikatelia :D Tez to tam opaskuju ako v Lidli? :)
05.02.2021 - 20:13:46
00
Takže čierne okresy podľa regionálneho automatu bez škôl. To sme aj my ZH okres. Inak pekný rozdiel medzi dátami - 14 dňová incidencia podľa štátu 1400/100 000 obyv., DATABEZPATOSU 448...
05.02.2021 - 20:25:47
00
dislukas napísal:
Ak som dobre pocul na TA3, tak je mozne chodit do prirody v ramci okresu bez testu a mimo okres s platnym testom nie starsim ako 7 dni. Sledoval to este niekto?



Áno, je to tak :y: :)
Konečne
05.02.2021 - 20:29:09
03
Duch svätý práve vysvetlil prečo nenakúpili tie striekačky. Je to tak ako som predpokladal a novinári robia zbytočnú hystériu. Proste nikto, ani Pfizer do januára netušil, že sa dá špeciálnou striekačkou aplikovať 6 dávok.Najlepšie na tom je ale postoj Pfizeru. Keď sa zistilo, že špeciálnymi striekačkami sa z ampulky dá dostať 6 dávok, zdvihli ceny o 20%. Pritom tých 20% mali zakalkulovaných v cene ako odpad.
Ako obrovský ústupok spravili, že kým si štáty nezabezpečia striekačky, nebudú im prirážku účtovať.
Riadne svinstvo.
05.02.2021 - 20:29:48
01
keyboard_arrow_up