Hazard napísal:
Nie je stopercentné, ale aj keď ochorieš, tak je určite minimálna pravdepodobnosť, že skončíš na JIS. Ak sa našli ľudia, ktorí sa nakazili aj po 1. dávke, tak to mohlo pred alebo tesne po, keďže nejaký čas trvá, kým nabehne aká taká obranyschopnosť po prvej dávke, keď vieme, že treba dve aby to bolo OK.

Druhá vec je, že kto aj po vakcíne skončí na JIS alebo ventilácii? Skôr to asi budú ľudia, ktorí majú závažné ochorenia, starí ľudia, kde im proste vakcína ten imunitní systém do takej miery nenakopne. Určite to nebude bežní človek.

Starí ľudia? V prípadoch kt. poznám, tak jeden športovec 52r.,dalsi46r.
07.02.2021 - 12:36:48
00
Sportovci su dost v strese .. Strava a tak :D
07.02.2021 - 12:38:26
00
Ta dogma, ze kto je sportovec, je aj zdravy je uplne mimo. Poznam ludi, ktori behaju, alebo jazdia na bicykli takmer kazdy den "na krv". Pochybujem, ze maju lepsiu imunitu ako niektori, ktori sa hybu obcasne. O dalsich faktoroch ako pestra strava a dostatok vitaminov ani nehovorim.
07.02.2021 - 13:12:55
03
Tak veru. Vysoka fyzicka zataz je tiez stres a telo sa musi zotavit. Treba pomaly, v klude, obcas ponosit :lol:
07.02.2021 - 13:15:13
07
Sem tam keď si to tu prečítam :D rozmýšľam, čo nám teda vlastne pomôže...lockdown nefunguje, testovanie nefunguje a už mám dojem, že sa tu pesimisticky zmráka aj nad vakcínou :D
07.02.2021 - 13:29:28
01
matt napísal:
No, neviem ci su to az tak pozitivne spravy. Ak sa nestane nejaky zazrak a virus vyrazne nezoslabne, tak pri rychlosti ockovania ( da sa tam zahrnut cela EU ) a naopak rychlosti sirenia si "dnesny svet" este nejaky ten rok uzijeme. A nechce sa mi uz ani uvazovat ani nad tym ci budeme skor preockovani alebo premoreni... V podstate situaciu ktoru tu aktualne mame a ktoru tu asi aj isty cas budeme mat vnimam tak ze robime/budeme robit opatrenia aby nam neskolobovalo zdravotnictvo ( a ekonomika )

Ano, tie cisla po prvom mesiaci ockovania su zufale. Ale berme to tak, ze sa vyroba rozbieha.
A pokial Rusi povolia vyrobu Sputnika v lokalnych krajinach, tak verim, ze v lete by to uz mohlo byt radovo 10 a viac % zaockovanych mesacne.
Realisticky - leto bude naprd ale buduca jesen a zima by uz nemala byt taka zla. Samozrejme bude zavisiet od mutacii a ich citlivosti na vakciny...Dovtedy iba cakat a den po dni odskrtavat.
Inak, uz mame za sebou 10% z tohto "uzasneho roku". Jupii.
07.02.2021 - 13:54:53
00
@will moc by som sa netešil že len 10% :D Aby rok 2022 nebol rovnako nahovno ako aj ten čo nás čaká :D
07.02.2021 - 13:58:06
00
bedo napísal:
Ešte Ti tam medzi peniaze a dalo by sa chýba "a všetkým o to, aby mali aj o pol roka čo jesť". Ale inak nemám pocit, že by niekto ľudom bránil izolovať sa, dokonca mám pocit, že sa to priamo odporúča...

V Cine maju co jest a aj kina su otvorene.
Ide o to ze zapadny miliardar ma pri 1% poklese akcii vacsi stres ako ked clovek s minimalkou strati 20€. Miliardar musi vidiet neustali rast oproti minulemu roku a treti rok viac ako druhy. Jedina chyba je zrusenie 14dnovej povinnej karanteny. 160 000 slovakov by neminulo peniaze v Chorvatsku ale v Tatrach. Cudzich pracovnikov pustat len po jej absolvovani. Prelepenie dveri, poskytnutie cisla na objednanie jedla a pri poruseni karanteny vziat pod dohlad kde si ten hotel zaplati, sa mi paci.
Zachranili by sme vela zivotov a ziskali cas na ockovanie.
07.02.2021 - 14:09:48
00
Otázka na doktorov: čo si myslíte o tom keby sa v škole použili germicidne žiariče?
07.02.2021 - 14:53:01
00
Keby sa použili, tak by sa použili....
Nie je mi jasné, čo sa vlastne pýtaš.
07.02.2021 - 15:07:18
00
Pýtam sa na to, či je to vhodné z dlhodobého hľadiska používať a keby mali v triede takýto žiariče tak by mohli chodiť deti do školy bez obáv z nakazenia sa vírusom, či sa mýlim?
07.02.2021 - 15:14:31
00
Ziaric priamo mozes pouzit iba ked tam nikto nie je, nakolko je to skodlive pre zive organizmy (ludia, zvierata, rastliny). Alebo su germicidne cisticky vzduchu, co je vlastne uzavrety ziaric, cez ktory prehanas vzduch. Tam je otazna efektivita, ak si na druhej strane miestnosti a mas v blizkosti nakazeneho.
A je to dost drahe, neviem si predstavit kto by to zaplatil do kazdej triedy.
07.02.2021 - 15:18:33
01
To by sa dalo dajme tomu vyriešiť takým spôsobom,keď majú prestávku vyženú ich na dvor a pustia žiariče, a kto to zaplatí, tak mohol by to zatiahnuť štát, čiže my daňový poplatníci, myslím že lepšie minute peniaze ako platiť papalášov na hradnom kopci
07.02.2021 - 15:26:42
00
Plošné testovanie má pozitívny vplyv na pandemickú situáciu. Od nášho 2. celoplošného testovania v druhej polovici januára klesli počty hospitalizovaných v českých nemocniciach takmer o štvrtinu zo 7100 na 5500.
07.02.2021 - 15:39:15
00
Tak aspoň niekde sa to odzrkadlilo a nevyšlo to navnivoč,tak nech sa bratom darí 🤣
07.02.2021 - 15:41:15
02
keyboard_arrow_up