shifty12 napísal:
Sem tam keď si to tu prečítam :D rozmýšľam, čo nám teda vlastne pomôže...lockdown nefunguje, testovanie nefunguje a už mám dojem, že sa tu pesimisticky zmráka aj nad vakcínou :D

Teraz mi do doslo. Matovic bol vlastne vizionar, ked na jar presadzoval tvrdy blackout. Taky aspon mesacny vypadok elektriny a internetu, to by tejto spolocnosti prospelo asi zo vsetkeho najviac
07.02.2021 - 15:56:32
03
Vedomostná úroveň východ - západ sa ešte viac prehlbi. :D

https://www.cas.sk/clanok/1085315/deti-si-opat-sadnu-do-lavic-brany-skol-sa-otvoria-aj-v-okresnych-mestach-na-spisi/

https://www.cas.sk/clanok/1085324/bratislavske-skoly-ostanu-zatvorene-aj-v-pondelok-naliehava-ziadost-na-vladu/
07.02.2021 - 16:01:15
00
Samozrejme ma oznacite za dezolata. Ale sj tak sem postnem:

https://youtu.be/x4eSWtEK8mE
07.02.2021 - 16:06:04
00
matt napísal:
A nechce sa mi uz ani uvazovat ani nad tym ci budeme skor preockovani alebo premoreni...

Už som to spomínal a spomeniem to zas: nikdy v histórii nebola dosiahnutá kolektívna imunita premorením. Ani pri osýpkach, kde v podstate akonáhle stretneš prenášača, tak to máš, ani pri more, na ktorý vyľahla 1/3 Európy (na západe 2/3, tu skoro nikto - geografická izolácia), ani pri kiahňach či poliomyelitis (ktoré boli prvé vyhubené a druhé de facto vyhubené očkovaním, ktoré podľa antivaxov vraj nefunguje).
Momentálne už v Európe máš krajiny, kde sa nezamilovali do dokolečka dokola nekonečného testovania, ale seriózne očkujú a majú viac zaočkovaných ako mali doteraz tested positive. Ono je to asi tak, že jedno vyšpáranie v čenichu je neviem koľko €, tie dve včely sú nech dvacka, takže včely sú určite výhodnejšie ako 20/neviemkoľko. O porovnaní nákladov s PCRkou s jej mamutími technologickými aj personálnymi nákladmi ani nehovoriac. No ale podľa antivaxov sú "zlé zlé ziskuchtivé farmafirmy" :D a to do toho ešte nepočítame drobnosť, že jeden cyp na ventilácii už ide do tisícok denne.
07.02.2021 - 16:10:25
05
Hosť napísal:
Vedomostná úroveň východ - západ sa ešte viac prehlbi. :D

Nevadi, prace tu mame dost aj pre vzdelanych cepeckarov :)
07.02.2021 - 16:12:42
03
Hláška " ....že jeden cyp na ventilácii už ide do tisícok denne." to už je hádam aj do Hlodov fóra :rofl:
07.02.2021 - 16:15:05
02
Hlavný problém asi bude, že tie vakcíny zatiaľ nemáme v dostatočnom množstve....myslím, že záujem o očkovanie je, aj keď je jasné, že bude dosť ľudí, čo odmietnu
07.02.2021 - 16:17:11
00
tulenik napísal:
Už som to spomínal a spomeniem to zas: nikdy v histórii nebola dosiahnutá kolektívna imunita premorením.

Naozaj ?
https://www.cidrap.umn.edu/news-perspective/2008/08/researchers-find-long-lived-immunity-1918-pandemic-virus
07.02.2021 - 16:29:36
00
Ta take davy ludi neznasam ani keby nebola pandemia. Vzdy ked som v nejakom takom dave ludi bol, za 2 dni som mal zapalene hrdlo. 10 angin do roka. Aj v kostole alebo kine som uz ochorel. Nechodim tam. Radsej sam na bicykli.
Ked chodim do prace, 10x do roka som chory. Pri 2 rocnej nezamestnanosti ani raz. Rodicia odkedy sli na dodok nikdy neboli chori. Predtym casto ked chodili do prace. Ochoreli iba pri opatrovani chorych vnucat.
Cytometria, imunita na 60%. Niekto mi poda ruku a hned nachcipany. Zjazvena sliznica a permanentne teploty a bolesti hlavy.
Po ockovani vzdy marodka, ten mrsa vzdy pri oslabeni vylezie z ukrytu a nechapu ze nedokazem fyzicky prechodit chorobu v praci. Ked ma hospitalizuju, pytaju sa ze kolko som dal uplatok lekarovi, aby ma tam hospitalizovali. A je jedno ci je leto alebo zima. Aj v lete som mal anginu.
Vsetko to zacalo hned po jednom sprostom ockovani.
Socialny kontakt prinasa infekcie. To vedia aj deti v skolke.
A radsej si pozriem dokument v tv, upeciem kolac, alebo sa prejdem v lese, nez v sprostom dave ludi pozerat vylozene predmety pod nejakym stanom, pripadne za ne zaplatit 3x viac, nez v obchode alebo eshope a este tam ist minut cas a energiu. Miesto statia v rade na cigansku pecienku, kde zemlu krajaju holou rukou, ktorou kasiruju peniaze, mozem za ten cas 20 minut .
jazdit na bicykli. Sprosta extrovertnost.

Kamarat stal v rade na trdelnik viac ako hodinu. To mam za 1/4 cenu upecene doma 4ks.
07.02.2021 - 16:37:13
00
Kenai napísal:
Naozaj ?

Naozaj.
Akože fakt sa uvedom. Vedomosti nie sú prenosné sexuálnym stykom.
To, čo si dal, neznamená, že bola dosiahnutá kolektívna imunita, ale (pravdepodobne) celoživotná imunita jedinca (čo je vcelku častý jav a skôr opak je výnimkou). Blbé je, že u chrípky je to práve na konkrétne sérotypy, takže keď príde iný, tramtadadá...
07.02.2021 - 16:43:55
01
https://www.cas.sk/clanok/1085337/alarmujuca-sprava-v-trnave-zomrelo-v-januari-dvojnasobne-viac-ludi-ako-v-minulych-rokoch/

https://www.cas.sk/clanok/1085291/studia-o-vakcine-astrazeneca-vas-zrazi-na-kolena-nad-juhoafrickou-mutaciou-visia-otazniky/
07.02.2021 - 17:23:56
00
tulenik napísal:
Vedomosti nie sú prenosné sexuálnym stykom.
To mi je jesne, ved aj ty si nejako musel vystudovat.
07.02.2021 - 17:30:46
00
Než som stihol opraviť písmenko , napíšeš o5 sprostosť a djbes mi krásu textu 🤦‍♂️
07.02.2021 - 17:32:15
00
tulenik napísal:
To, čo si dal, neznamená, že bola dosiahnutá kolektívna imunita, ale (pravdepodobne) celoživotná imunita jedinca (čo je vcelku častý jav a skôr opak je výnimkou). Blbé je, že u chrípky je to práve na konkrétne sérotypy, takže keď príde iný, tramtadadá...


Bud pripustis ze Spanielska chriplka vymizla napriek tomu, ze nejestvovalo ockovanie, alebo musis pripustit, ze je tu stale v podobe beznej chripky, napriek tomu, ze kazdy rok ockujeme proti chripke. Zalezi od toho ci veris, ze bezna chripka je ten isty zmutovany virus co bola spanielska, aleob nie.

Tak ci onak, je jasne, ze ockovanie ju nezastavilo. Dost pravdepodobne to tak dopadne aj s Covid -19. Nejaka jeho forma s nami ostane naveky.
07.02.2021 - 17:52:00
00
.... prestal som to tu citat asi 100 stran dozadu .... le bo chcem byt pozitivne mysliaci.........ale mam len otazku ci dve
1. preco ***** ked tolko testujeme nieje nejaky softvare davno urobeny ze dojdes, das obciansky, pretiahnu ho cez citacku, vytru ti nos a ides domov..... vysledok pride jako SMS ci mail a hlavne to bude v nejakom systeme zaevidovane..... aby to Ti chudaci dobrovolnici nemuseli pisat jak K...ti zakazdym

2. kamos vojak chodi nahadzovat vysledky (pozitivnych) z testovani na ustav verejneho zdravotnictva.... maju sklz 2 tyzdne!!!!!!..... na kieho boha su nam taketo cisla 2 tyzdne dozadu???
.... zas si dam 100 stran pauzu .... ja len tak lebo..... vycerpavame zdravotnictvo, rozpocet, unavujeme ludi a vysledok je Holyuud
07.02.2021 - 17:55:00
13
keyboard_arrow_up