Ospravedlnujem sa za svoju ockovanu rodinu, ze vam kazime statistiky. Sme sice ockovani, ale ked mame silnejsie priznaky alebo sme boli v kontakte, sli sme na testy. Uz ani neviem kolko krat. Naposledy dnes s deckom, ktore malo v skolke pozitivnu ucitelku (zatial xy nasich testov negativnych, sry).
A kupil som aj ag testy v lekarni, aby som nemusel chodit s kazdym soplom.
PS: V nemocniciach na covid lozkach lezi vyse 80% neockovanych. Asi ani tam netestuju dostatocne reprezentativnu vzorku, vsak :-*
23.11.2021 - 16:55:14
16
tak tak ako pises :)
je sumafuk kolko ludi sa testuje a kolko z nich je ocko/neocko... koli tomu sa lockdowny nezavadzaju...
podstatne je kolko ludi je v nemocniciach a tam vidno ake je zlozenie
23.11.2021 - 17:10:55
010
Toľko zlacneného chleba ako majú teraz v Kauflande v Galérii som ešte nevidel.
a nakupujúcich tak 1/10 oproti bežnému stavu.
To je neskutočné, koľko ľudí na to sere.
23.11.2021 - 17:19:34
00
cokupit napísal:
Ospravedlnujem sa za svoju ockovanu rodinu, ze vam kazime statistiky. Sme sice ockovani, ale ked mame silnejsie priznaky alebo sme boli v kontakte, sli sme na testy. Uz ani neviem kolko krat. Naposledy dnes s deckom, ktore malo v skolke pozitivnu ucitelku (zatial xy nasich testov negativnych, sry).
A kupil som aj ag testy v lekarni, aby som nemusel chodit s kazdym soplom.
PS: V nemocniciach na covid lozkach lezi vyse 80% neockovanych. Asi ani tam netestuju dostatocne reprezentativnu vzorku, vsak :-*


A myslíš, že ak máte sople, otestuješ Ag a vyjde negatívny výsledok tak ste negatívni ? To by si musel otestovat aj PCR. Takže správny postup je: kupit AG testy, ak vyjde pozitívny pre istotu ist na PCR a ak negatívny tak tiež ist na PCR. Suma sumárum je kupovat Ag testy zbytočné. Nezabráni to šíreniu vírusu. Preto máme plné nemocnice. Lebo Ag negatívni infekční funguju ako by sa ani nechumelilo. Pomože len hned na začiatku vlny /koniec augusta/ testovat PCR, pozitívnych nekompromisne do karantény, dvere prelepit páskou.
23.11.2021 - 17:27:49
00
marmiz napísal:
Ramon, ale podľa vládných stránok sa očkovaný nemajú testovať ani po úzkom kontakte s pozitívnym. Takže koľko je takých čo sa takto netestuje a tak sa ani nedozvedia, že prekonali covid? To potom skresľuje štatistiky.
https://korona.gov.sk/co-mam-robit-ak-som-bol-v-uzkom-kontakte-s-covid/


Prosim ta “nedezoluj “to tu … treba rozlišovať . A keď tomu nerozumieš tak sa spýtaj a nie hneď lajkuj sprostosti od štatistu . Bo moc nám nejako doteraz nepomohli , nakoľko biológia a evolúcia sa nie vždy riadi ich čisielkami . Viď vývoj v Japonsku , ktorý je síce “ozrejmeny “ no zatiaľ nie celkom pochopeny . ⬇️

https://www.startitup.sk/delta-z-japonska-akosi-zmizla-vedci-si-vysvetluju-ubytok-pripadov-zaujimavou-teoriou/

A ešte jedna “ dobrá správa “ , jasne ukazujúca , že už “ to necháme tak “ ⬇️

Deti od 2 do 12 rokov môžu na vstup do športových či iných záujmových klubov využívať aj samotesty, potvrdilo ministerstvo zdravotníctva. Rodičia však musia klubu predložiť čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti dieťaťa.

Od pondelka sa musia deti od 2 do 12 rokov pravidelne testovať, a to aj keď chcú chodiť na záujmové krúžky do klubov, ktoré nespadajú pod ministerstvo školstva. Doteraz sa v nich museli preukázať buď 48 hodín starým antigénovým testom z MOM, alebo 72 hodín platným PCR testom.

Ministerstvo zdravotníctva teraz potvrdilo, že deti môžu na aktivity v záujmových kluboch používať aj samotesty. Pre rodičov je to výhodnejšie, pretože mnohí ich majú zadarmo z ministerstva školstva. Naopak, za antigénové testy musia platiť.

„V danom prípade platia aj spomínané samotesty, ktorých súčasťou by malo byť čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti dieťatka,“ potvrdila hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.


Bez testu sa deti od 2 do 12 rokov nedostanú do hračkárstva ani do nákupných centier. Na športy či krúžky stačia samotesty
Možnosť využívať samotesty potvrdila v pondelok aj pediatrička a členka konzília odborníkov Elena Prokopová.

Denníku N sa však ozvalo niekoľko rodičov aj prevádzkovateľov krúžkov s otázkou, či bude možnosť samotestov zapracovaná aj do vyhlášky. Ministerstvo zdravotníctva potvrdilo, že sa zatiaľ zmena vyhlášky nepripravuje. Ale deti sa môžu v kluboch samotestami preukazovať už teraz.

Úrad verejného zdravotníctva reagoval, že „o úprave vyhlášky sa v súčasnosti diskutuje“. Ale takisto potvrdil, že rodičia môžu v kluboch používať samotesty už teraz.

Ministerstvo zdravotníctva tvrdí, že citlivo vníma obmedzenie detí od 2 do 12 rokov testovaním. „Uvedená problematika bude ešte predmetom diskusie: ak budeme vedieť epidemiologické riziko znížiť iným spôsobom, môžeme na základe odbornej debaty toto rozhodnutie prehodnotiť. Faktom zároveň je, že ministerstvo zdravotníctva veľmi pozorne sleduje trendy,
ako aj vývoj v oblasti ochrany detí pred vírusom,“ dodáva Eliášová.

S ešte toto : booster na tuto vlnu už po 4 mesiacoch . V prípade vektorových vakcín , skôr nutnosť ako odporučenie . Janssen po dvoch . Preto som ja osobne “ loboval “ za efektívnejšie mRNA vakcíny . Ale veď ako tu čítam , dávajú tu za pravdu predajcovia bikov , manažéri zväzov a “ odborníci “ na kohokoľvek , kto ma tu oprdi ako na mna . ⬇️

Očkovanie treťou dávkou je v Rakúsku možné už po štyroch mesiacoch od druhej. Pre ľudí zaočkovaných vektorovou vakcínou, akou je napríklad AstraZeneca, je posilňujúca dávka po
štyroch mesiacoch nielen možná, ale odporúča sa. (orf)
Denník N
23.11.2021 - 17:59:57
01
Ramon1, tak sa pýtam, je nepovinnosť testovania a chodenia do karantény pre očkovaných po kontakte s pozitívnym v porovnaní s povinnosťami testovania a chodenia do karantény u neočkovaných podľa teba v poriadku? Nepomáhajú šíreniu covid-u aj títo očkovaný? Lebo očkovaný neznamená imúnny. Aj keď si to možno tí odborníci mysleli keď tie opatrenia navrhovali. Už sme niekde inde, nie? Ale opatrenia stále platia po starom (očkovaný po kontakte s pozitívnym nemá povinnosť karantény a testovania sa).
23.11.2021 - 18:19:22
00
vírus šíri každý kto sa pohybuje /s vírusom na sebe alebo na sebe a v sebe/, jedno či je zaočkovaný alebo nezaočkovaný, zaočkovaní šíria vírus mene lebo ho majú na sebe a v sebe menej - ak už ho od niekoho ale niekde chytili /niekde kde bol predtým pohybujúci sa infikovaný zaočkovaný alebo nezaočkovaný/


Naposledy upravil Hosť dňa 23.11.2021 - 18:34:15, celkovo upravené 1 krát.

23.11.2021 - 18:33:00
00
tiež ma to prekvapilo,
dôvod je asi skrblenie na štátnej PN = nane love
23.11.2021 - 18:34:05
00
Lapají po dechu a prosí o pomoc. A ta není. Reportáž z covidového oddělení
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/reportaz-covid-pandemie-covidove-oddeleni.A211121_195856_domaci_mkop&h=0B0A16F5E744EB204E2A6FEEFD0B25CD
23.11.2021 - 18:41:59
00
marmiz napísal:
Ramon1, tak sa pýtam, je nepovinnosť testovania a chodenia do karantény pre očkovaných po kontakte s pozitívnym v porovnaní s povinnosťami testovania a chodenia do karantény u neočkovaných podľa teba v poriadku? Nepomáhajú šíreniu covid-u aj títo očkovaný? Lebo očkovaný neznamená imúnny. Aj keď si to možno tí odborníci mysleli keď tie opatrenia navrhovali. Už sme niekde inde, nie? Ale opatrenia stále platia po starom (očkovaný po kontakte s pozitívnym nemá povinnosť karantény a testovania sa).


Položím ti “ blbu “ otázku … mám snáď ja a moji kolegovia ísť po každom kontakte s pozitívnym človekom do karantény ? Niekedy , teda poväčšine ľudia klamu , zatajujú svoje kontakty s pozitívnymi a pri vyšetrovaní nie sme ak o tom nevieme chránení na úrovni BSL-3 . Ako vravím , treba tomu rozumieť , ak nie tak sa slušne pýtať a nie hneď spochybňovať a sympatizantom nezmyselne lajkovat sptostosti … ešte raz , ja tým každodenne žijem , ošetrujem , diagnostikujem a pochovávam .

Už sa čudujem aj sám sebe , že ma to ešte baví s vami tu “bojovať “ …
23.11.2021 - 18:42:15
15
Myslím, že v terajšej situacii som v kontakte s pozitívnymi každý deň - či už tak, že o tom neviem, alebo tak, že sa to dozviem o hodinu,dve, o deň, dva, tri.....je to všade
23.11.2021 - 18:48:49
00
Porovnanie AstraZeneca vs Pfizer a Moderna

https://www.youtube.com/watch?v=5Lj3sf97vL4

dodatok: Porovnáva tam aj podanie AZ/Pfizer, AZ/Moderna a AZ/AZ vo Švédsku. Podľa výsledkov je lepšie, ak druhá dávka nebola AZ.


Naposledy upravil exit2 dňa 23.11.2021 - 18:59:06, celkovo upravené 1 krát.

23.11.2021 - 18:50:52
00
marmiz tam použil slovo ,,imúnny,, a asi chcel napísat ,,neinfekčný,, takže marmiz - áno očkovaní aj neočkovaní možu byt infekční len neočkovaní sú viac infekční - viac šíria vírus a okrem toho sú aj zranitelnejší - pri nakazení seba majú väčšiu pravdepodobnosť že skončia v nemocnici, na ventilácii alebo na cintoríne

a blederunner máš pravdu - vírus je teraz /kedže sme ho koncom augusta ked ešte všade nebol PCR nevychytali, infekčným sme v karanténe nepoprelepovali dvere páskami/ na veľa ľudoch a miestach, veselo si putuje po ludoch a kto má smolu /komorbidity, obezitu, nejako menej vhodnú genetiku, je nezaočkovaný, .../ može aj umret
23.11.2021 - 18:51:22
00
A nevedel som, že pôvodná vakcína od AstraZeneca má označenie AZD1222. Práve robia klinické štúdie na novej AZD2816 a tá ma iný spike proteín.
23.11.2021 - 19:02:47
00
Ad testy. Manzelka chcela ist na pcr kvoli prvej tanecnej sutazi nasho synatora, lebo mala soplik. Objednala sa v nedelu a pozvanka jej prisla na stvrtok. Sutaz je v stredu.
23.11.2021 - 19:04:54
00
keyboard_arrow_up