lapaloma napísal:
Ad testy. Manzelka chcela ist na pcr kvoli prvej tanecnej sutazi nasho synatora, lebo mala soplik. Objednala sa v nedelu a pozvanka jej prisla na stvrtok. Sutaz je v stredu.
Je narvane objednaval som dceru 5 dni kym sme dostali termin.
23.11.2021 - 19:20:58
00
marmiz napísal:
Ramon1, tak sa pýtam, je nepovinnosť testovania a chodenia do karantény pre očkovaných po kontakte s pozitívnym v porovnaní s povinnosťami testovania a chodenia do karantény u neočkovaných podľa teba v poriadku? Nepomáhajú šíreniu covid-u aj títo očkovaný? Lebo očkovaný neznamená imúnny. Aj keď si to možno tí odborníci mysleli keď tie opatrenia navrhovali. Už sme niekde inde, nie? Ale opatrenia stále platia po starom (očkovaný po kontakte s pozitívnym nemá povinnosť karantény a testovania sa).


Neviem v akom paralelnom vesmírne žijem já a ľudia z môjho okolia, ale junior mal pozitívny kontakt, predminulý utorok PCR test, po potvrdení nám na druhý deň volali z UVZ a hneď v nedeľu (5 deň) sme išli všetci v domácnosti, aj keď sme všetci 2x očkovaní na PCR test, kde všetci okrem mňa pozitívni, na druhý deň volajú žene z hygieny, keď povedala, že všetci pozitívni, len ja negatívny, ešte nezložila telefón a už mi pipla sms a na piatok (5 deň) som bol pozvaný na ďalší PCR, kde už som bol aj ja pozitívny ( zhodou okolností to bol rekordný počet ku ktorému som nechtiac prispeli), čo ma najviac mrzí, dnes mi volali (neviem odkiaľ) že mi vychádza tretia dávka a či si chcem dohodnúť termín, so sklamaním v hlase vyjadrili polutovanie, že sme to nestihli, opýtali sa či priebeh OK a zaželali skoré uzdravenie. Pokiaľ ešte k priebehu, všetci cca 3 dni teplotky do 38 max, väčšinou 37 a kúsok, soplík, nejaké bolesti končatín. Všetci sme išli do karantény, aby sme to zbytočne nešírili aj keď som ako očkovaný mohol poletovať po svete a príde mi to čo vidím v telke FUCKt nepochopiteľné :tmi:
... ešte by som v súvislosti s teplimi Peletlačkami a tvrdými Robertkotlačkami rád vedel, či Vás tu fakt nejakým algoritmom draftujú, že ľudia s kontom nie novým na tomto fóre s takmer žiadnou históriou sú zrazu mienkotvorci len v tejto jednej konkrétnej téme :tmi:
23.11.2021 - 19:29:32
113
Ramon1 napísal:
Prosim ta “nedezoluj “to tu … treba rozlišovať . A keď tomu nerozumieš tak sa spýtaj a nie hneď lajkuj sprostosti od štatistu . Bo moc nám nejako doteraz nepomohli , nakoľko biológia a evolúcia sa nie vždy riadi ich čisielkami . Viď vývoj v Japonsku , ktorý je síce “ozrejmeny “ no zatiaľ nie celkom pochopeny . ⬇️



co take treba rozlisovat ? vyhlaska hovori jasne, a nerozlisuje zaockovaneho dezolatneho dochtora od zaockovaneho fera z hornej dolnej ...

Povinnosť karantény (rovnako tak ani testovania) sa nevzťahuje na osobu, ktorá:

je najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou,

o specialnom postaveni dochtorov hovori ina cast, tá o osobach v osobitnom postaveni ... ale ja rozumie, ze dochtor sa nemoze vyznat v prave, ani v statistike, ale potom by mal drzat huu a robit si svoju robotu a nie vypisovat dezolatiny ktorym nerozumie


Naposledy upravil vlastoch dňa 23.11.2021 - 19:36:30, celkovo upravené 1 krát.

23.11.2021 - 19:33:04
20
Holandania majú v nemocniciach len 1,8 krát menej ťažkých prípadov ochorenia na covid ako my pritom majú za posledné dva týždne až 5,6 krát menej úmrtí /412 my 764 x 3 - na počet obyvateľov/ ako my. Počet veľmi starých ľudí a zaočkovaných majú podstatne viac ako my.

https://www.cas.sk/clanok/2612287/obmedzovanie-planovanych-operacii-ci-prevazanie-pacientov-do-zahranicia-takto-to-vyzera-v-holandskych-nemocniciach/
23.11.2021 - 19:34:56
00
kucofly napísal:
Neviem v akom paralelnom vesmírne žijem já a ľudia z môjho okolia, ale junior mal pozitívny kontakt, predminulý utorok PCR test, po potvrdení nám na druhý deň volali z UVZ a hneď v nedeľu (5 deň) sme išli všetci v domácnosti, aj keď sme všetci 2x očkovaní na PCR test, kde všetci okrem mňa pozitívni, na druhý deň volajú žene z hygieny, keď povedala, že všetci pozitívni, len ja negatívny, ešte nezložila telefón a už mi pipla sms a na piatok (5 deň) som bol pozvaný na ďalší PCR, kde už som bol aj ja pozitívny ( zhodou okolností to bol rekordný počet ku ktorému som nechtiac prispeli), čo ma najviac mrzí, dnes mi volali (neviem odkiaľ) že mi vychádza tretia dávka a či si chcem dohodnúť termín, so sklamaním v hlase vyjadrili polutovanie, že sme to nestihli, opýtali sa či priebeh OK a zaželali skoré uzdravenie. Pokiaľ ešte k priebehu, všetci cca 3 dni teplotky do 38 max, väčšinou 37 a kúsok, soplík, nejaké bolesti končatín. Všetci sme išli do karantény, aby sme to zbytočne nešírili aj keď som ako očkovaný mohol poletovať po svete a príde mi to čo vidím v telke FUCKt nepochopiteľné :tmi:
... ešte by som v súvislosti s teplimi Peletlačkami a tvrdými Robertkotlačkami rád vedel, či Vás tu fakt nejakým algoritmom draftujú, že ľudia s kontom nie novým na tomto fóre s takmer žiadnou históriou sú zrazu mienkotvorci len v tejto jednej konkrétnej téme :tmi:


Dnes som bol bez registrácie na 3. dávku /od druhej prešiel viac ako polrok/ nikto sa nepýtal či som pozitívne alebo pozitívne naladený, pichli do ruky Pfizera a že s pánom bohom. :D Nikto nevyjadroval žiadne polutovanie, ani sa neopýtali či som náhodou daco nepil ked som sa zaplantal o nejaku konštrukciu pri vstávaní od sestričky co pred zákrokom zapisovala údaje a skoro som sa cez plentu prebural k sestričke co pichala. Trocha som bol ešte dodrbaný z včerajšieho 221 wattového tréningu co som počas neho aj zmokol, na očkovanie som šiel po prebudení a nebol som ešte ani poriadne prebratý. :D


Naposledy upravil Hosť dňa 23.11.2021 - 19:51:43, celkovo upravené 1 krát.

23.11.2021 - 19:40:59
00
Ramon1, patosaci pisu, ze niektore kraje uz maju pokles prijmov v nemocniciach. Aj Kosicky. Neznamena to automaticky pokles stavov, len pokles prijmov (v kosickom kraji je to myslim cca 10% za tyzden).
Len sa ta chcem spytat, ze ako to vidis u vas ty, ze ci to je malinko citit, alebo je to s prijmami rovnake ako minuly tyzden ?
23.11.2021 - 19:51:38
00
vlastoch napísal:
co take treba rozlisovat ? vyhlaska hovori jasne, a nerozlisuje zaockovaneho dezolatneho dochtora od zaockovaneho fera z hornej dolnej ...

Povinnosť karantény (rovnako tak ani testovania) sa nevzťahuje na osobu, ktorá:

je najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou,

o specialnom postaveni dochtorov hovori ina cast, tá o osobach v osobitnom postaveni ... ale ja rozumie, ze dochtor sa nemoze vyznat v prave, ani v statistike, ale potom by mal drzat huu a robit si svoju robotu a nie vypisovat dezolatiny ktorym nerozumie


Prečítaj si príspevok nad tvojimi 💩 ! Teoretizuj si ráno pri stolici , nie so mnou o kovide .
23.11.2021 - 20:01:01
00
kucofly napísal:
Neviem v akom paralelnom vesmírne žijem já a ľudia z môjho okolia, ale junior mal pozitívny kontakt, predminulý utorok PCR test, po potvrdení nám na druhý deň volali z UVZ a hneď v nedeľu (5 deň) sme išli všetci v domácnosti, aj keď sme všetci 2x očkovaní na PCR test, kde všetci okrem mňa pozitívni, na druhý deň volajú žene z hygieny, keď povedala, že všetci pozitívni, len ja negatívny, ešte nezložila telefón a už mi pipla sms a na piatok (5 deň) som bol pozvaný na ďalší PCR, kde už som bol aj ja pozitívny ( zhodou okolností to bol rekordný počet ku ktorému som nechtiac prispeli), čo ma najviac mrzí, dnes mi volali (neviem odkiaľ) že mi vychádza tretia dávka a či si chcem dohodnúť termín, so sklamaním v hlase vyjadrili polutovanie, že sme to nestihli, opýtali sa či priebeh OK a zaželali skoré uzdravenie. Pokiaľ ešte k priebehu, všetci cca 3 dni teplotky do 38 max, väčšinou 37 a kúsok, soplík, nejaké bolesti končatín. Všetci sme išli do karantény, aby sme to zbytočne nešírili aj keď som ako očkovaný mohol poletovať po svete a príde mi to čo vidím v telke FUCKt nepochopiteľné :tmi:
... ešte by som v súvislosti s teplimi Peletlačkami a tvrdými Robertkotlačkami rád vedel, či Vás tu fakt nejakým algoritmom draftujú, že ľudia s kontom nie novým na tomto fóre s takmer žiadnou históriou sú zrazu mienkotvorci len v tejto jednej konkrétnej téme :tmi:


Bol tvoj chlapec tiež ako váš prvý infikovaný aj vakcinovany ? Vysvetlím potom …
23.11.2021 - 20:05:32
10
Ramon1 napísal:
Prečítaj si príspevok nad tvojimi 💩 ! Teoretizuj si ráno pri stolici , nie so mnou o kovide .

pocuj dezol, zacni uz citat s porozumenim, ja s tebou nedebatujem o kovide ale o tvojich dezolatinach tykajucich sa statistiky alebo legislativy ...
23.11.2021 - 20:13:45
20
marmiz napísal:
Ramon1, tak sa pýtam, je nepovinnosť testovania a chodenia do karantény pre očkovaných po kontakte s pozitívnym v porovnaní s povinnosťami testovania a chodenia do karantény u neočkovaných podľa teba v poriadku? Nepomáhajú šíreniu covid-u aj títo očkovaný? Lebo očkovaný neznamená imúnny. Aj keď si to možno tí odborníci mysleli keď tie opatrenia navrhovali. Už sme niekde inde, nie? Ale opatrenia stále platia po starom (očkovaný po kontakte s pozitívnym nemá povinnosť karantény a testovania sa).


Veľký problém našich konštruktérov covid automatu, matovičových celoplošných Ag testovaní je naivné očakávanie väčšieho počtu zaočkovaných výchovným efektom benefitov za zaočkovanie, Ag otestovanie /väčšia sloboda pohybu/ pritom efekt je opačný - väčšie šírenie vírusu väčšou mobilitou milionov ľudí a malá zaočkovanosť.
23.11.2021 - 20:14:11
01
kucofly napísal:
aj keď som ako očkovaný mohol poletovať po svete a príde mi to čo vidím v telke FUCKt nepochopiteľné


kucofly To je prave problem, ze ockovani mozu poletovat po svete ako chcu, nezavisle od toho ci su nakazeni alebo nie su nakazeni, po navrate z Chorvatska nemuseli ist na PCR, nemuseli ist do karanteny ... A potom sa divime, ze nam to tu rastie. A to sa poniektori dezolatni ockovani este chvastali tym, ze oni su slobodni oni mozu ist do Chorvatska, oni nemusia ist do karanteny. Tymto opatreniam nechapem.
23.11.2021 - 20:17:47
00
teraz som to písal, chceli motivovať ľudí k očkovaniu ale výsledný efekt opačný - zaočkovaných málo a vírus na každom rohu, prachatí úradníci nemajú šajnu o reálnom živote milionov slovákov - nevedia si spočítať, že na zahraničné dovolenky, na obedy do reštaurácií, ... nechodí 60 a viac percent Slovákov


Naposledy upravil Hosť dňa 23.11.2021 - 20:25:37, celkovo upravené 1 krát.

23.11.2021 - 20:21:32
00
v podstate sa plní to čo hovorím už dávno,že politruk má tie generálske výložky za pochodovanie na buzeráku.inak totálne neschopný.
23.11.2021 - 20:23:46
00
CyclopathicLaughs napísal:
kucofly To je prave problem, ze ockovani mozu poletovat po svete ako chcu, nezavisle od toho ci su nakazeni alebo nie su nakazeni, po navrate z Chorvatska nemuseli ist na PCR, nemuseli ist do karanteny ... A potom sa divime, ze nam to tu rastie. A to sa poniektori dezolatni ockovani este chvastali tym, ze oni su slobodni oni mozu ist do Chorvatska, oni nemusia ist do karanteny. Tymto opatreniam nechapem.


Zomg položím ti otázku … a koľkí z tých tvojich zaočkovaných Charvatskych turistov skončilo v nemocniciach , na UPV či vo vreci ? Kolki boli práceneschopní a spôsobovali priamo finančnú stratu zamestnávateľom a ruinovali ekonomiku ? Zapoj svoj jeden funkčný neuron a naber záblesk sebareflexie a už tu nevypisuj koniny . Tu predseda nejde o to čo tu rastie … aj mne dnes už “ narástol” . Ide o to čo sa deje so zdravotníctvom . Tu už kazdi prdi na tých, čo si nedajú povedat s idu svoje naďalej . Sú zahltenie nemocnice , sú zahltene nemocnice , sú tahltene nemocnice !!! Chápeš už , či ešte raz napísať ?!


Naposledy upravil Ramon1 dňa 23.11.2021 - 20:29:51, celkovo upravené 1 krát.

23.11.2021 - 20:26:45
04
CyclopathicLaughs napísal:
kucofly To je prave problem, ze ockovani mozu poletovat po svete ako chcu, nezavisle od toho ci su nakazeni alebo nie su nakazeni, po navrate z Chorvatska nemuseli ist na PCR, nemuseli ist do karanteny ... A potom sa divime, ze nam to tu rastie. A to sa poniektori dezolatni ockovani este chvastali tym, ze oni su slobodni oni mozu ist do Chorvatska, oni nemusia ist do karanteny. Tymto opatreniam nechapem.



Zase tu papagajujes tu x krat vyvratenu loz a tvoje psychopaticke fabulacie?
23.11.2021 - 20:28:01
00
keyboard_arrow_up