V okne pred DSS v Pezinku. Som odtial par metrov. A popritom tak "málo" stacilo aby vase/nase mamy a dedovia boli v pohode a nemuseli toto zazivat.

Prílohy:

93709751_3184717231551848_2215104132799266816_n.jpg
93709751_3184717231551848_2215104132799266816_n.jpg 49.75 KiB thumb_up0thumb_down

19.04.2020 - 00:16:03
00
tak ja som myslel ze dss a podobne su zatvorene. ked placu ze nevedia ako sa mohlo stat ze sa nakazili ked dodruzuju prisne opatrenia. a potom v telke reportaz tusim daco v ruzinove ze dochodci si veselo behaju von, lebo ich nemozu zamknut, tak vela z nich kazdy den beha von. jedna ze ona uz nepojde von - dnes. druha ze ona bola len so synom, nakupovat, ze to neni nebezpecne...
ked takto lozia von tak naco dake opatrenia na strane zamestnancov?
19.04.2020 - 00:58:57
00
Dudo napísal:
List slovenskej občianky žijúcej v Maďarsku:

Ak som to dobre pochopil, je to tzv. "otvorený list". Nič proti nemu, je určite hodný minimálne prečítania a zamyslenia sa, ale zaujímalo by ma, či ešte predtým oslovila dotyčná pani priamo "svojich" poslancov. V západných demokraciách (minimálne teda v UK a US) je bežné obracať sa s problémami na volených zástupcov (nakoniec je to "zastupiteľská demokracia").
19.04.2020 - 08:36:18
00
Však sa môže obracať na maďarských, keď žije v Maďarsku.
19.04.2020 - 09:18:05
04
Tak pani si hlavne neuvedomuje, ze mame aktualne dobu, ked sa treba izolovat. To sa da robit a aj sa globalne robi na roznych urovniach (staty, regiony, mesta). Aj ked zijeme v zjednotenej EU, izolaciu na urovni statov je stale pomerne jednoduche technicky zrealizovat a preto sa aj robi. Ona je jedna z mensiny tych, ktorych sa to priamo dotkne najviac (nepriame vplyvy, ekonomiku atd. teraz neriesim...).
Nie nemusi sa dat testovat, staci ked sa docasne prestahuje na Slovensko, ak je to pre nu v danej chvily vyhodnejsie. V globale moze byt rada, ze stale moze "pendlovat", aj ked ju to nieco bude stat. Co sa deje vnutry izolovanej oblasti (ci sa testuju doktori alebo romovia) ju v podstate zaujmat vobec nemusi, lebo ona je ta co porusuje hranice izolacie. Nech sa skusi odosobnit od svojho egoizmu.
Mate jej mail? Odpisem jej :)


Naposledy upravil Palo TT dňa 19.04.2020 - 09:32:59, celkovo upravené 1 krát.

19.04.2020 - 09:28:29
011
Tak po prve, kludne mohla kupit pozemok na slovensku a byvat na slovensku.... ale nie isla za lacnym byvanim do inej krajiny lebo chcela usetrit... OK je to ich rozhodnutie ALE s tym rozhodnutim prichadzaju aj iste nevyhody... (toto je jedna z nich) uz nabyvaju na uzemi nasho statu....

A samozrejme je v tom liste totalny bullshit.... cela rodina nema dovod chodit na slovensko....naco by so sebou vlacili deti ktore do konca roku aj tak do skoly nepojdu?

Respektive ak uz su realne vsetci 4ria clenovia domacnosti pracujuci tak je to sice 4x70€ ale zo 4roch platov.....
19.04.2020 - 09:32:46
04
Najväcsi bullshit je ten test nie starsi ako 30 dni. Ved to je cisty nezmysel. Dnes si zaplati test, o 3 dni sa nakazi a dalsich 26 dni moze nakazena denne cestovat hore-dole a bude to oficialne v poriadku.
19.04.2020 - 09:47:34
022
Ked to porovnas, co sa robi s tymi, co sa vracaju zo zahranicia (statom riadena karantena), tak najvacsi bullshit je povolit pendlerom pendlovat.
Stat si netrufol to zakazat, tak dal aspon testy, aj ked ako spravne pises, ich prinos je otazny. A ako sam vidis tu reakciu, za dobrotu na zebrotu :)
19.04.2020 - 09:58:30
04
myslite ze taketo "listy" Matovic aj cita? alebo niekto za neho a spravi mu z toho kratky vycuc? ja som sa nedostal za polovicu - nedalo sa to citat.
19.04.2020 - 10:14:07
02
Rad by som vas videl z ich pozicie - keby ste boli zivitelia rodiny, ktori by museli ist do zahranicia aby ste mali z coho jest a platit byt.
Preco tieto testy neplatia pre doktorov ktori sa denne stretavvaju s chorymi, preco to neplati pre kamionistov, dodavatelov, postarov, predavacov? :) Z nejakeho dovodu si ludia myslia ze ked prekrocis hranicu o meter tak je tam oblak virusu a si instantne chory.
Tak zostan mesiac v zahranici - len uz kto ta ubytuje :) a keby aj, tak platit si extra ubytko by bolo pre vela ludi neunosne.
Tak si mal kupit pozemok na Slovensku - asi bol dovod preco si nekupil, napr. dostupnost .. ceny su sialene a byvat v najme nie je ziadna vyhra tak hladas moznosti ktore si mozes dovolit aby si nemusel chodit na tyzdnovky z Kosic.

Sam neviem ake ma byt riesenie ale hadzat vinu na ludi je prave take egoisticke . Sam som zostal sam vo Viedni, s nikym znamym som sa nestretol a live nerozpraval uz vyse mesiaca a neviem ani kedy sa najblizsie budem, ale poznam ludi ktori maju velmi tazku situaciu kvoli opatreniam a na to sa akosi popri strachu z virusu zabuda. Pre tych ludi to nie je ze "vydrz, a vsetko sa vrati do normalu" ale "vydrz, a potom rozmyslaj ako sa zo vsetkeho vyhrabes".

A este raz upozornujem, nevravim ze vsetko sa ma povolit, ale irituje ma ako ludia nevidia ze nie kazdy je doktor, informatik, pravnik, nie kazdy moze pracovat home office ale niekto o pracu prisiel a nebude mat lahke si ju najst aj ked toto prehrmi, lebo vsetko sa nevrati do normalu lusknutim prsta.
19.04.2020 - 10:21:39
014
nikdy by som nekupil byvanie tak aby som musel pravidelne prechadzat cez hranice aj keby bollo neviem ako vyhodne. preco? lebo to ze sme dnes v nejakej EU a shengene a mame otvorene hranice plati dnes. zajtra uz nemusi a mas problem. a ten problem prave nastal. mal si to uvedomit kazdy kto take byvanie kupoval. to iste - praca kilometre daleko a dochadzanie - kym mame auta, da sa povedat lacny benzin tak vsetko je ok. ale od zajtra moze stat benzin ovela viac a potom? zasa problem. cele to pendlovanie naroda za pracou je dalsi nezmysel ktory sa casom moze aj nemusi prejavit.
ja dlhodobo nechapem preco sa v tomto state vsetko toci okolo Bratislavy - preco sa tam vsetci trepu aj ked tam nieje miesto a je tam strasne draho. Potom vymyslaju taketo hovadiny ako byvam v Madarsku ale vlastne zijem na Slovensku. Za vidinou lahsieho zivota si ho skomplikuju.
19.04.2020 - 10:48:41
014
eaten ty si to cital ? ona nesla do zahranicia kvoli praci, ona nadalej pracuje na slovensku ... do madarska sa prestahovala kvoli lacnejsiemu domu ...
a nakoniec, v zahranici neplatia nase zakony, v zahranici sa riadi zakonmi a nariadeniami danej krajiny, ktore mozu byt uplne ine, a to co tam robi nie je pod kontrolou nasich uradov ...
takze preto tie opatrenia pre pendlerov, ona sice moze doma v madarsku kysnut v dome a vyjst von len do prace na slovensku, ale iny nie ... a v pripade nariadeni sa nemozno riadit individualnou situaciou a poziadavkou
19.04.2020 - 10:51:10
07
eaten Podstata testovania tych ludi je v tom, ze v zahranici mozu platit ine pravidla ako u nas. Samozrejme, ze aj u nas na ruska, rozostupy, zhromazdovanie a ostatne opatrenia pr-dia, ale tak snaha je minimalizovat riziko. Preto to testovanie ludi, na ktorych zivoty nemas dosah.

Edit: bol som predbehnuty :))
19.04.2020 - 10:56:49
03
Bol som na apple.com pozrieť niečo ohľadom iPhone SE2 a nenápadne mi to ponúklo špeciálne stránky na aktuálnu tému. Pekne po slovensky, ale asi hlavne s ohľadom na amerických Slovákov. :-)

Prílohy:

Snímka obrazovky 2020-04-19 o 10.50.42.jpg
Snímka obrazovky 2020-04-19 o 10.50.42.jpg 396.17 KiB thumb_up-1thumb_down

19.04.2020 - 11:03:08
00
eaten napísal:
Rad by som vas videl z ich pozicie - keby ste boli zivitelia rodiny, ktori by museli ist do zahranicia aby ste mali z coho jest a platit byt.
Preco tieto testy neplatia pre doktorov ktori sa denne stretavvaju s chorymi, preco to neplati pre kamionistov, dodavatelov, postarov, predavacov? :) Z nejakeho dovodu si ludia myslia ze ked prekrocis hranicu o meter tak je tam oblak virusu a si instantne chory.
Tak zostan mesiac v zahranici - len uz kto ta ubytuje :) a keby aj, tak platit si extra ubytko by bolo pre vela ludi neunosne.
Tak si mal kupit pozemok na Slovensku - asi bol dovod preco si nekupil, napr. dostupnost .. ceny su sialene a byvat v najme nie je ziadna vyhra tak hladas moznosti ktore si mozes dovolit aby si nemusel chodit na tyzdnovky z Kosic.

Sam neviem ake ma byt riesenie ale hadzat vinu na ludi je prave take egoisticke . Sam som zostal sam vo Viedni, s nikym znamym som sa nestretol a live nerozpraval uz vyse mesiaca a neviem ani kedy sa najblizsie budem, ale poznam ludi ktori maju velmi tazku situaciu kvoli opatreniam a na to sa akosi popri strachu z virusu zabuda. Pre tych ludi to nie je ze "vydrz, a vsetko sa vrati do normalu" ale "vydrz, a potom rozmyslaj ako sa zo vsetkeho vyhrabes".

A este raz upozornujem, nevravim ze vsetko sa ma povolit, ale irituje ma ako ludia nevidia ze nie kazdy je doktor, informatik, pravnik, nie kazdy moze pracovat home office ale niekto o pracu prisiel a nebude mat lahke si ju najst aj ked toto prehrmi, lebo vsetko sa nevrati do normalu lusknutim prsta.


A nutil ich niekto kupovat byvanie v inej krajine? Wtf? Mozu byt radi ze mozu pendlovat...

Po spravnosti by to mali mat za rovnakyh podmienok ako vsetci co sa vracaju na slovensko....
19.04.2020 - 11:03:15
00
keyboard_arrow_up