Samozrejme. Na bicykli sa má šlapať, nie nadžgávat sa pochybnými tyčinkami. Máš sa najesť pred /tri a viac hodín prípadne aj deň predtým - 12,14,15 hodín - máš mat v sebe zásobu glykogénu vytvorenú zo zložených cukrov /cestoviny, .../ pre 2, 3 hodinový tréning, výjazd. Pri dlhších aktivitách doplniť energiu energetickými ,,tyčinkami,, nie bielkovinovými - proteinovými tyčinkovými sajrajtmi.


Naposledy upravil Hosť dňa 06.12.2019 - 15:31:30, celkovo upravené 1 krát.

06.12.2019 - 15:28:23
01
Kristina napísal:
Ta z Lidla je k čomu dobrá?

k tomuto

máš mat v sebe zásobu glykogénu vytvorenú zo zložených cukrov /cestoviny, .../

preco? lebo si to povedal ty?
ja nesuhlasim, nepotrebujem sa napchavat cukrom aby som 2-3h bicykloval
06.12.2019 - 15:31:13
00
Akým cukrom ? ,,Cukor,, - krvný glykogén sa ti vytvorí pred tréningom, výjazdom zo zložených ,,cukrov,, sacharidov, ... - cestovín, ... Ak sa ti po viacerých hodínách tréningu, výjazdu - dvoch, troch - zníži hladina krvného cukru - glykogénu doplníš ju opäť nejakým zdrojom sacharidov - cukrov - pečivo s džemom, medom, ... Ale samozrejme nemusíš. Tvoju turistiku môžeš ísť aj o hlade, na bielkovinové tyčinky, chleba so šmalcom, prípadne čistý šmalec lebo chlieb už sú cukry. Nepotrebuješ byť pri turistike na druhý 100 percentne zregenerovaný. Nejakú dalšiu turistiku dáš tak či tak. Cukor nie sú len malé krištálovo priehľadné kocky. Je to všeobecný pojem - synonymum slov sacharidy, zložené cukry - cestovina, milión výrobkov obsahujúcich múku, ryžu, zemiaky. A pred 2, 3 hodinovým bicyklovaním sa počas dna cukrom - sacharidami v ovocí, cestovinách, strukovinách, múkovinách napchávaš.
06.12.2019 - 15:49:53
01
Ja neviem prečo sa tu niektorý ohanaju nejakou stravou pri tréningoch. Nikto tu nespomínal že používa tyčinky na biku v tréningoch. Je to výborný zdroj pri doplňovani bielkovin 1-2g na kg. A zase aj ako dobra maskrta keď máš chuť na sladké.
06.12.2019 - 18:28:39
01
To je pravda. Odbočilo sa zrejme trocha. Ak je táto časť - ,,Nízkosacharidová strava,, zameraná na znižovanie, udržiavanie zníženej, požadovanej váhy. Ale scarinko. Nemysli si, že ak nebudeš jesť cukor, že schudneš, nepriberieš. O to v tejto téme ,,Nízkosacharidová strava,, vraj ide. Cukor je menej kalorický ako tuk v každej podobe. Na redukciu, udržanie hmotnosti nie je potrebná ,,Nízkosacharidová strava,,. Pomer sacharidov, tukov a bielkovín v strave môže zostať kludne rovnaký ako pri telesnej váhe 400, 300, ... kg. Pre tých čo chcú schudnúť, udržať prijateľnú váhu je potrebná strava ,,Nižšiekalorická strava,, alebo aj ináč povedané nežer, ... Samozrejme nie ty konkrétne. Tí čo chcú schudnúť, udržiavať váhu.


Naposledy upravil Hosť dňa 06.12.2019 - 20:26:16, celkovo upravené 1 krát.

06.12.2019 - 18:48:14
00
Ivan v podstate píšeš ako keby sa dalo skutočne trénovať len na sacharidoch. Očividne nemáš ani len šajnu o tukovom metabolizme a aj tak si tvrdíš svoje. Pozri ako sa beháva ultra a pod., samozrejme nie všetci bežia na tuky
06.12.2019 - 20:17:11
00
Chcel som s tym zacat ale potom som si povedal ze on mi nestoji za to aby som mu vysvetloval preco pise somariny :)
06.12.2019 - 20:17:58
00
Martinsrs napísal:
Ivan v podstate píšeš ako keby sa dalo skutočne trénovať len na sacharidoch. Očividne nemáš ani len šajnu o tukovom metabolizme a aj tak si tvrdíš svoje. Pozri ako sa beháva ultra a pod., samozrejme nie všetci bežia na tuky


V podstate to vôbec nepíšem. Konečným palivom pre svaly je glykogén nie tuky. Kolko máš glykogénu tolko vládzeš a či si ho vytvoríš z vlastných tukov alebo prijatých sacharidov, tukov počas dlhšie trvajúcej činnosti je už tvoj problém. Neviem si ale predstavit, že napr. príde na trojtýždnovú Tour 57 kilový anorektický Valverde, bude jest low carb a čerpat energiu prevažne z tukov, glykogén pre svaly sa mu vytvorí prevažne z tukov v strave prípadne vlastných a zhodí dalších 5 kg.
06.12.2019 - 20:40:55
00
Riesi tu niekto stravovanie Protour jazdcov? NIE
Jazdi tu niekto trojtyzdnove etapaky? NIE
Tak co to sem pleties? Glykogen sa tvori aj z tukov. Pokial je telo adaptovane na LC tak to ide rychlejsie ako na sacharidovom organizme. A ten co jazdi preteky casto, tomu LC vyhovovat asi nebude, ale o tom tu vobec rec nie je takze tu netvrd ze na jazdu na bicykli MUSIM jest sacharidy lebo inak sa to neda a je to jedine spravne stravovanie.

Btw urcite vies (lebo ved ty vies vsetko) ze posledny olympijsky vitaz v chodzi na 50km ide na LC. A chodi rychlejsie ako vacsina z nas beha.
06.12.2019 - 20:45:18
00
Martins tu pletie ultra vytrvalcov ... Nevieš čítat ? A ked sa budes vyhybat cukru, sacharidom - neschudneš. Musíš sa vyhybat obžerstvu, kuchyni, chladničke - teda jej obsahu, musíš menej myslet na žrádlo, zobnút si 10 - 15 x denne tu z tohto, tu z hen toho. Dobre na to ide napr. edelweiss. Cím viac a čím dlhších elaborátov napíšeš tym máš väčšiu šancu že nepribereš. Len musíš písat bez prerušenia.


Naposledy upravil Hosť dňa 06.12.2019 - 20:55:18, celkovo upravené 1 krát.

06.12.2019 - 20:47:10
00
Na jazdu s Avg Hr 130-150 mi staci glykogen ktory sa mi vytvori z tukov.
06.12.2019 - 20:48:28
00
Teraz hej. Ale napr. o rok ked budes mat 57 kg a pojdeš tri tyždne každý den 5 - 6 hodín jazdu s Avg Hr 130-150 tak ti na vytvorenie potrebného glykogénu tuky nevystačia. Máš ich tak málo 3 - 4 % že ich další úbytok ti može sposobit trvalé poškodenie zdravia. Budeš musiet doplnat aj cukry - sacharidy. ,,Martinsrs,,. Samozrejme že väčšia zásoba glykogénu - dietetická superkompenzácia pred tréningom nevznikne len z cukrov - jednoduchých aj zložených ale aj z tukov prijatých v strave. Len by ich nemalo byt veľa. Ich spracovanie viac zaťažuje organizmus, je horšia, pomalšia celková regenerácia už dosť náročnou pohybovou činnosťou zaťažovaného organizmu. A na tuky nejdu žiadni ultravytrvalci ani nikto. Každý ide na glykogén. Len tí, čo už majú dlhodobým, viacročným tréningom zmenený metabolizmus v zmysle lepšej premeny tukov na konečný glykogén počas výkonu, dostanú v prípade nedoplnania energie počas tohto výkonu hladáka neskôr ako začiatočníci. Po prvotnom vyčerpaní zásob glykogénu dokážu ešte dalšiu určitú dobu premienat vlastné tuky na další glykogén. Ale aj oni po určitej dobe skončia. Dostanú hladáka a musia niečo zjesť. Nedokážu ísť ,,na tuky,, teda vyrábat glykogén - cukry len z vlastných tukových zásob - môžu ich mat hocako bohaté. 6, 8, 10 hodín len na tukové zásoby sa íst intenzívnejšie pri pulze 130 - 150, 70 % Avg HR vydržať nedá.


Naposledy upravil Hosť dňa 06.12.2019 - 21:37:23, celkovo upravené 1 krát.

06.12.2019 - 21:04:24
00
Hmm vacsiu blbost som uz dlho necital. ja nikdy nebudem mat 57kg to je prva vec, ja nikdy nepojdem tri tyzdne kazdy den 5-6 hodin to je druha vec a to zatial staci. :)
06.12.2019 - 21:18:26
00
Ved si písal, že tebe na jazdu pri 130 - 150 Avg Hr stačia tuky. Nehovoril si o dobe trvania jazdy, počte dní, ... Tuky ti na jazdu pri Avg Hr 130 - 150 nemusia stačit.
06.12.2019 - 21:41:06
00
Bezne jazdy 1-4h nie tri tyzdne v kuse ;)
06.12.2019 - 21:43:08
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up