Ramon1 napísal:
A ja som práve zožral tri Big Macky s som v pohode aj bez vínka … a čo , roky som bikoval a bol ortodoxný vytesany nizkosacharidovy nervak . Teraz chodím na ryby , veľa pracujem a som v “tukom obalenej pohode “ . Nateraz 😎 . Život je zmena , hodnoty večné …

Tiež zeriem teraz všetko doradu, ale moc hrdý na to niesom
07.05.2022 - 21:01:21
00
Ramon1 U teba samizda len ta kava zostava na svojom mieste a vsetko ostatne sa meni :lol:
Hack3r tak to hej :-)
07.05.2022 - 21:05:20
00
Nepravda … terajšiu ženu mám už 16 rokov 🤷🏼‍♂️
07.05.2022 - 21:40:14
01
Hack3r napísal:
Skor ide o tie miliony rokov 🙂

Prečo? Ono sa to nezdá, ale ten čas fakt kua letí a už nemáme 20 ;)
https://sk.wikipedia.org/wiki/%C4%8Clovek_(Homo)#Najstar%C5%A1ie_n%C3%A1lezy
Teda ešte ma napadá, že podľa Biblie to vraj je pár tisíc (?), tak to sorry potom :)
07.05.2022 - 22:50:01
00
Prví ľudia (druh Homo) sa síce objavili pred miliónmi rokov, ale Homo Sapiens až cca pred 200tis rokmi
"Prvními zástupci rodu Homo byli před cca 2,5 miliony let druhy Homo habilis a Homo rudolfensis, které vykazovaly ještě řadu primitivních znaků. "
"Homo sapiens se vyvinul v období před 200 000 lety ve východní Africe nejspíš z druhu Homo rhodesiensis. Nejstarší příslušníci Homo sapiens jsou reprezentováni například nálezy od etiopské řeky Omo, které jsou alespoň 230 000 let staré,[5] i když některé severoafrické fosilie řazené k Homo sapiens jsou údajně staré až 300 000 let"
https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Clov%C4%9Bk_moudr%C3%BD
08.05.2022 - 09:24:09
00
A co znamena druh sapiens, alebo sapiens sapiens? Ze chut na sladke vznikla iba pred par generaciami? Asi nie, iba to, ze miliony rokov stare chute, pudy a tela dostali novy facelift s par zmenami, aby sme mohli povedat, ze ide o novy model/druh. Ale podstata je stale ta ista, prastara a uplne odlisna od dnesnych stravovacich navykov. A to uz ani nehovorim o zivotnom style, praci, pohybe, obrazovkach... Zmenili sme si prostredie a sposob zivota za extremne kratky cas a teraz sa tomu nevieme prisposobit.
08.05.2022 - 13:44:51
00
Zase tie milióny rokov. Čo tak sa pozrieť na históriu používania sladidla v strave a kedy sa dostal vôbec do Európy. Ako môže existovať milióny stará chuť, keď sa sladidlo začalo používať až "pomerne" nedávno.
https://encyklopediapoznania.sk/clanok/640/historia-gastronomie-v-rokoch
08.05.2022 - 14:39:48
00
Cize ovocie a med existuju odkedy? Co ti zberaci po celu historiu vlastne zbierali, body do Tesca? ;)
Sama mas v odkaze aj miliony rokov, aj stravu o ktorej pisem.
"Pred 10 miliónmi rokov - sa človek živil pravdepodobne rastlinami, ovocím, bylinkami a semienkami. Konzumoval tuhú, na vlákninu bohatú potravu[1]."
To presne hovorim, zbierali sme a lovili. Frajer bol ten, kto doniesol "cukor" a maso. Mame to v sebe silne zakorenene doteraz. Akurat dnes ich mame prebytok a nevieme si povedat ze uz nam staci, lebo stale ideme podla MILIONY rokov utvrdzovanych evolucnych potrieb.
08.05.2022 - 17:52:10
00
Zas tá istá otázka "tradičných hodnôt" len v inom. Čo je tradícia? 50 rokov späť? 100? 2000? 10000? 10 miliónov? A k téme, táto otázka čo jedli "ľudia" (vzdialení predkovia druhu sapiens sapiens) by mala význam iba vtedy ak by sa tie milióny rokov trvajúca evulúcia a epigenetika ignorovala a boli by sme presne tí istí "ľudia" ako pred tými miliónmi rokmi. Čo uznáte asi nie je pravda... Takto je to absolútne bezpredmetná otázka, že čo jedli praveký ľudia...

Inak ja som mal nie tak dávno problém fyzicky do seba natlačiť jeden burger a nie to ešte tri :lol:

A ešte neviem či nie som v tej ketoviróze, len by mi bolo divné, že tak neskoro a bez drastického obmedzenia sacharidov :?:
08.05.2022 - 18:18:05
01
cokupit napísal:
Cize ovocie a med existuju odkedy? Co ti zberaci po celu historiu vlastne zbierali, body do Tesca? ;)
Sama mas v odkaze aj miliony rokov, aj stravu o ktorej pisem.
"Pred 10 miliónmi rokov - sa človek živil pravdepodobne rastlinami, ovocím, bylinkami a semienkami. Konzumoval tuhú, na vlákninu bohatú potravu[1]."
To presne hovorim, zbierali sme a lovili. Frajer bol ten, kto doniesol "cukor" a maso. Mame to v sebe silne zakorenene doteraz. Akurat dnes ich mame prebytok a nevieme si povedat ze uz nam staci, lebo stale ideme podla MILIONY rokov utvrdzovanych evolucnych potrieb.

Je to márne pokiaľ nerozumieš aký je rozdiel medzi cukrom v ovocí (fruktózou) a rafinovaným cukrom, kotrým sa sladí momentálne prakticky všetko.
A znova zopakujem, pred miliónmi rokov nežil Homo sapiens (človek rozumný). Dúfam, že sa nepovažuješ za priameho potomka Homo ergaster (človek pracujúci), ktorý vyhynul zhruba pred 1.4 miliónom rokov, Homo erectus (človek vzpriamený), alebo Homo neanderthalensis (človek neandertálsky). Takže ak hovoríš chutiach za milióny rokov, tak potom by sme mali zdediť aj chute od iných primátov? Pretože práve primáty sú údajne priami predchodcovia druhu Homo.
https://dennikn.sk/blog/1704698/kto-je-to-vlastne-clovek-rozumny/
https://biopedia.sk/clovek/evolucia-moderneho-cloveka
Odo mňa posledný off topic k tejto téme.
08.05.2022 - 19:06:39
00
Prečo ti tak záleží na tom, kedy "vznikol" nejaký homo sapiens? Predsa nevznikol lusknutím prstov na zelenej lúke, ale dlhým vývojom počas ktorého podedil väčšinu evolučnej výbavy po svojich predkoch, plus získal aj niečo navyše, čím sa od nich trochu odlíšil.
A podedil aj chuť na sladké. Nie primárne na rafinovaný cukor=sacharózu, ale na čokoľvek sladkej chuti. Pretože podobne ako ostatné chute, aj sladkú poznáme viacmenej iba jednu a bez tréningu veľmi nedokážeš rozlíšiť, či som ti do čaju pridal trochu glukózy, fruktózy, sacharózy, xylitol alebo stéviu. Ale v mozgu ti každé zo sladidiel vyvolá podobný vnem, ako erectusovi a iným homo=ľuďom.
Úprimne neviem čo ťa na tých miliónoch tak irituje a budem rád, ak mi to vysvetlíš a ak mi vysvetlíš tvoj pohľad a názor. Pokojne do SS ak sem nechceš.
08.05.2022 - 23:39:06
00
Ja som aký Homo ak nelúbim sladký čaj? :) Homo nesacharidus? ... nebolo to tak, že sladká chuť plodov naznačovala všakovakým predkom, že áno vpohode to zec lebo ti to dá energiu na trojdňový pochod naspäť do jaskyne a horká chuť že eee nepapaj, asi to bude jedovaté?
09.05.2022 - 08:45:31
00
No a keď zistili že s mierne nahnitého ovocia je im veselo, tak preferencia bola jasná :)
09.05.2022 - 11:22:02
03
Taká rýchla večera "co dúm dal". Grilovací syr, Jamon Serrano z vypredajového regálu Lidl za euríčko a zelenina.

Prílohy:

PXL_20220518_165806472.jpg
PXL_20220518_165806472.jpg 194.8 KiB thumb_up0thumb_down

18.05.2022 - 19:25:46
05
Ked som mal na veceru 3 maslove XXL croissanty, natlacene nutelou a jahodovym dzemom, to sa asi neberie ako nizkosacharidova strava, ci?
19.05.2022 - 08:56:32
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up