Len či si nebo hladný preto, že si zároveň redukoval príjem kvôli chudnutiu...
29.04.2022 - 18:36:04
01
Ja som hladný napríklad stále, jedine že mi to už trčí z krku tak potom prestanem jesť. Rekord mám 2,5 kg koleno 🙄
29.04.2022 - 18:59:35
01
Podľa toho čo som čítala je hlad spôsobovaný hladinou Ghrelínu. A na to som narážala v mojich predchádzajúcich príspevkoch, že neverím, že máme tieto hladiny všetci rovnaké, respektíve že sa nám po jedle rovnako znižuje a nastupuje Leptin, ktorý nám úplne všetkým rovnako hovorí, že už sme zasýtení. Niekomu sa to môže zdať neuveriteľné, ale tu azda najviac platí porekadlo "sýty hladnému neverí" :lol:
https://www.margit.cz/hormon-sytosti-hladu/
29.04.2022 - 19:22:48
01
milos21 napísal:
Len či si nebo hladný preto, že si zároveň redukoval príjem kvôli chudnutiu...

nie, bol som hladny preto ze ak som chcel mat kaloricky deficit alebo aspon vyrovnany prijem a vydaj tak to vyslo na male mnozstvo (objem) jedla.
nakolko 1g tuku obsahuje 9kcal
zatial co 1g sacharidu alebo bielkovin cca 4Kcal (glukoza, fruktoza 3,75Kcal, skrob 4,2Kcal)

a teda sacharidovej stravy mozes zjest 2x tolko na objem pri rovnakych kaloriach.
Malo by to fungovat tak ze ta zasyti pocet kalorii a teda aj menej tukovej stravy zasyti ako viac sacharidovej ale nie vzdy to funguje. U mna nie. Teraz vyberam dost veci ktore maju co najmenej Kcal na 100g vahy a teda na objem.

plus to co pise Kristina
29.04.2022 - 20:26:09
00
Hosť napísal:
Ja som hladný napríklad stále, jedine že mi to už trčí z krku tak potom prestanem jesť. Rekord mám 2,5 kg koleno 🙄

Ja to mam podobne. Som ako ten co udil tie klobasy vo filme Slavnosti snezenek. Ja zeru a zeru. "Ja vas varoval, ze to vsechno sezeru" :D
29.04.2022 - 21:03:43
11
Ja to mam takto ked na vyjazde davam bomby, caste Z4 pripadne Z5. Potom pridem domov a zerem ako keby som nemal dno.
29.04.2022 - 21:22:31
02
Hosť napísal:
Ja som hladný napríklad stále, jedine že mi to už trčí z krku tak potom prestanem jesť. Rekord mám 2,5 kg koleno 🙄

pred pár rokmi a kilami (cca 63kg som mal), ma pozvali kolegovia z júesej na deň vďakyvzdania. Trochu som meškal a ked som prisiel, hneď som ma pred sebou asi trojkilovú nohu z morky a všetci sa u je bá vali ako to budem jesť, objednal som si dve pivečká, naložil zemiaky a nejakú zeleninu, do pol hodky ostali len kosti, ja prežratý ako sviňa pred porážkou, ale rešpekt bol :rofl: ...a potom som jedol až o dva dni :lol: . Teraz už ked je večer hlad, viem že je to prezlečený smäd a dám si radšej fľašu-dve, dobrého vínka
29.04.2022 - 22:07:37
01
Otázka taktiež môže znieť: Je to skutočný hlad alebo iba zvyk si dať v určitom čase/mieste niečo do úst? Pripadne nie je to iba maškrtenie? 😊
30.04.2022 - 04:39:28
00
Ja mám zas opačný problém, napríklad tak do obeda vôbec nie som hladná, potom trochu hej ale nejak už nemám také stavy na omdletie ako dakedy. Nestravujem sa nijak tabuľkovo ani zásadne podľa systému a snažím sa také normálne základné potraviny kupovať ale naozaj ak dlhodobo nejem primárne chleby, cestoviny a mäso s prílohou ryža/krumple, tak som na tom lepšie. Jasné, že si dám, ale netvorí to 70% mojej stravy. Minule som sa premohla aj na sladké, kus torty čo mama robila ale to som 2 dni nemohla na sladké ani kuknúť. Zato pivko mi ide ☝️☝️😁
30.04.2022 - 08:15:35
00
cripo napísal:
Otázka taktiež môže znieť: Je to skutočný hlad alebo iba zvyk si dať v určitom čase/mieste niečo do úst? Pripadne nie je to iba maškrtenie? 😊

Nemyslim. Aktualne pri rovnakych alebo aj mensich kaloriach nemavam tento pocit.
30.04.2022 - 20:31:01
00
Az na poslednych par desiatok rokov zil bezny clovek v sustavnom nedostatku jedla a tepla.
Hlad aj zimu mame evolucne podmienenu. Ale v dnesnej spolocnosti prebytku su to uz prezitky, podobne ako rasizmus a xenofobia.
Je dobre si vyskusat skutocnu dlhodobu "zimu" (otuzovanie uz je extrem) aby clovek zistil, ze je to az na vynimky len o zvyku, stiahnutie termostatu nas nezabije a je to vlastne aj prijemne.
Podobne je to aj s hladom a unavou, najprijemnejsie su po poriadnom vykone. Najhorsia unava je z nicnerobenia a "hlad" z prezierania sa hlupostami. To je vsak dnes vacsina priemyselne spracovanych potravin a jedalnickov. Su na mile vzdialene tomu, co sme jedli po miliony rokov. Preto to nase tela a najma psychika casto nezvlada.
A co spominate tie rekordne porcie, tak sme presne na to evolucne nastaveny. Sustavne sme mali malo jedla, preto ked sme raz za cas konecne nieco poriadne ulovili, natlacili sme sa jak skrecky. Dnes mame jedla nadbytok, ale pocit ostal.
07.05.2022 - 19:44:08
10
Súhlas. Ale trochu by som sa pozastavila nad vyhlásením "co sme jedli po miliony rokov" :lol:
07.05.2022 - 20:31:37
01
Zeleninu, ovocie, oriesky, semena, vajca, maso a ryby ;-)
07.05.2022 - 20:37:11
00
Skor ide o tie miliony rokov 🙂
07.05.2022 - 20:40:33
11
A ja som práve zožral tri Big Macky s som v pohode aj bez vínka … a čo , roky som bikoval a bol ortodoxný vytesany nizkosacharidovy nervak . Teraz chodím na ryby , veľa pracujem a som v “tukom obalenej pohode “ . Nateraz 😎 . Život je zmena , hodnoty večné …
07.05.2022 - 20:50:05
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up