toto asi tak bude ako vravis peter

inak aj ti totalni chemici na K-N upozornovali ze aj na pripravu vlastnej vody je velky problem zohnat kvalitnu destilku a vraveli daco o nejakej v lekarnach dostupnej ale drahej mikrofiltrovanej, v ziadnom pripade nie nejakej beznej technickej v obchode nebodaj benzinke to moze dopadnut iba horsie

ja musim tiez priznat ze sa sice snazim nastavit ten filter najlepsie ako ide ale zeby som na espresso citil nejaky rozdiel pri kh 2,5 alebo 4 nemozem povedat, taky jazyk asi nemam, ale aj tak sa snazim to vymakat max co viem

urcite vyraznejsie rozdiely budu na filter a pod.

Filtrík má širší chuťový potenciál a aj tie najjemnejšie nuansy sa prejavia zmenou kH. Spôsob prípravy espressa (extrakcia pod tlakom) produkuje výraznejší (koncentrovanejší :?: ) chuťový profil a preto je aj ťažšie rozpoznať zmenu chuti pri minimálnej zmene kH. Espresso je proste rýchlovka a filtrík do pohody a preto som naň presedlal. ;)
28.01.2022 - 22:15:02
03
Nie je tu nahodou daky majitel tohto cuda co by dal daku recenziu?
https://coffe.kazak.com.pl/en/
29.01.2022 - 11:48:37
00
Aky je váš názor na tento SD, AKU mlynec? https://www.indiegogo.com/projects/kopi-deva-a-single-dose-coffee-grinder#/
30.01.2022 - 18:20:32
00
Vyzera zaujimavo, cenovo tak isto ale ta baterka...iny dovod ako vizualne cistejsie priestor bez kablov, ktory uvadzaju, mi nenapada. Nie je to vec, ktoru by som casto presuval, rozmerovo to nie je ani na cestovanie vyhra. Za mna skor minus
30.01.2022 - 21:27:32
00
Žeby pre pre menej komplikovanú reguláciu otáčok urobili aku verziu? 🤔
30.01.2022 - 21:34:44
00
tiez mi prve napadlo ze isli do AKU kvoli DC motoru. zaujimava masinka. ocividne ma par chyb (rezencie) ktore ale je mozne odstranit a vyrobca tvrdi ze v produkcnej odstrani.
30.01.2022 - 22:12:13
00
peterg napísal:
Top praziari (aj s oceneniami na narodnych ci svetovych sutaziach):
- Gardelli (Rubens Gardelli);
- Mabo (Bogdan Georgescu);
- Coffea Circulor (Ivica Cvetanovski);
...

BTW: ze v zoznamoch nie su Slovaci alebo Cesi neznamena, ze tu nie su top praziari. Znamena to len, ze tu nie su sutaze. Prazil som so sampionkou UK, sampionom Danska, Majstrom sveta aj vicemajstrom sveta a mozem zospovedne povedat, ze sa absolutne nemame za co hanbit. Slovenske a Ceske praziarne, ktore sa zaoberaju vyberovou kavou pre to, ze ju miluju (a nie pre to, ze je to business) su naozaj na spickovej urovni...
31.01.2022 - 10:35:38
04
No tak tu daj tých špičkových sk praziarov , kúpim od nich to najlepšie, čo vypražia a potom až keď vyskusam uverím … osobne som trosku skepticky .
31.01.2022 - 10:52:11
00
Ramon1
Rozumiem, ze si skepticky. Ked nikdy nepocujes ze by bol Slovak alebo Cech majstrom sveta, tak to asi nevedia - to znie logicky. Finta je v tom ze na majstrovstva sveta sa da ist ak vyhras narodne. Ale ak nemas co vyhrat na narodnej urovni, tak sa zle chodi na majstrovstva sveta.

Druha vec ale je, ze ked seriozne chces tak vies prazit zhruba s kymkolvek. Vies spolupracovat s kymkolvek. Vies sa ucit od kohokolvek…

Nechcem pisat verejny zoznam dobrych praziarni, ked som sam praziar. Nemyslim si ze mi to prinalezi. Niekoho vynecham a hned bude kopa hejtu. :) Ak chces, mozem ti dat zopar tipov do sukromnej spravy…
31.01.2022 - 11:17:16
00
Ramon1 napísal:
No tak tu daj tých špičkových sk praziarov , kúpim od nich to najlepšie, čo vypražia a potom až keď vyskusam uverím … osobne som trosku skepticky .

Zrejme si mal niečo od Diamonds Roastery,Concept,Ondrejka alebo Coffia?Čo ti na nich vadilo alebo v čom sú slabší ako tí top europske pražiarne?(pýtam sa konštruktívne aby som aj pre seba vedel)
31.01.2022 - 11:19:43
00
deadliner napísal:
BTW: ze v zoznamoch nie su Slovaci alebo Cesi neznamena, ze tu nie su top praziari. Znamena to len, ze tu nie su sutaze. Prazil som so sampionkou UK, sampionom Danska, Majstrom sveta aj vicemajstrom sveta a mozem zospovedne povedat, ze sa absolutne nemame za co hanbit. Slovenske a Ceske praziarne, ktore sa zaoberaju vyberovou kavou pre to, ze ju miluju (a nie pre to, ze je to business) su naozaj na spickovej urovni...

Akoze nie, to su tie 3 bodky dole, len treba doplnit nazvy/mena. ;)
31.01.2022 - 12:03:41
00
deadliner napísal:
... Ak chces, mozem ti dat zopar tipov do sukromnej spravy…

Prosim aj mne.
A este by som sa spytal, ze aj oni maju realnu moznost sa dostat ku top vyberovkam, mikro lotom atd,, SCA 90+.
31.01.2022 - 12:08:59
00
Samozrejme. Napriklad ja a Gardelli sme mali jeden cas rovnake zrno. Teraz mam rovnake zrno ako The Barm. Ide o to ze pocet Slovakov, ktory su ochotni dat 50€ za 250g je ovela mensi ako pocet nemcov atd. Takze kupit naozaj drahe zrno je troska risky business :) Zaroven ked si praziaren kupi zrno za 3€ kilo tak si moze dat ovela vacsiu marzu ako ked kupi zrno za 100€ za kilo. Nehovoriac o tom ze velka vacsina ludi na SK ani nevie co znamena pojem specialty. Takze realne robi specialty na SK iba par praziarni a ich praziarov v Porsche nikdy neuvidis. Ale su tu :) a su dobri! :)
31.01.2022 - 13:38:06
00
Prosim do ss, ci ich aj nepoznam, alebo ci som neskusal. :)
A tiez by som poprosil predstavit sa (alebo praziaren), s kym mame cest, hlavne aj sa jedna o dobreho praziara (moze byt aj v ss), ;) Napr. v Kavomilcoch na FB je kopa komercnych prezentacii aj s kontaktom.
31.01.2022 - 14:11:44
00
Volam sa Michal Maliarik, som majitel a praziar v Coffia a som certifikovany SCA Sensory skills professional a certifikovany SCA Roasting Professional. Na MTBiker som od 2007, lebo ved kava a biky patria k sebe. Jazdim cestak Wilier Cento Air na galuskach. A half Ironman triatlony na Specialized Transition Pro (stara koza ale dobra)
31.01.2022 - 14:35:56
022

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up