peterg
no a ty este nekamosis s Kubinym ze nam to sem da vediet? :)
05.02.2022 - 08:53:23
00
Zoidberg napísal:
Akurat co sa take vhodne najde v podobnej cenovke (<500) s 58mm hlavou?...

Povazujem sa za uplneho amatera a pokusy so sitkami, sprskami ci vodou, zial, vyrazne necitim. Co citim, je mletie a druh kavy. No a cele rozhodovanie je o peniazoch. Je rozdiel platit rocne 30,- za kg a mesiac vs. 100,- a viac. To uz je ca 800,- rocne len v kave.
Takze som s Grace spokojny, lebo na viac nemam/nedam. Dalsi krok by bol mlyncek. A ak dostanem chut na profi kavu, aj tak navstivim z casu na cas kaviaren.
05.02.2022 - 08:57:30
01
luper napísal:
Skôr to vidím v tom, ako tu už písal deadliner, že aká je tu kúpna sila Slovákov, ktorí sú ochotní dať za 120g kávy 30€. :?:

no ale Rumun tiež nepečie len pre Rumunov, nie? Prečo sa v dnešnej "globalizačnej" dobe obmedzovať len na lokálny trh?
05.02.2022 - 09:00:06
00
Dudo ano
ale aj s tym navstevovanim “profi” kaviarni je to tak ze musis hladat jak prasiatko hluzovku a mat este stigro ze barista je v dobrej nalade
05.02.2022 - 09:03:18
02
V BA uz mam vychytane nejake kde ked pridem tak zlu kavu mi este nedali
BrewBar vo freshi
Bombabarista v Dubravke
Coffeeholics (tu hrozi ze neodides bez kavy so sebou a malokedy je to kratka navsteva :) )
Tma v Hrnku v Stupave
Antikvariat v Senci
05.02.2022 - 09:13:51
01
bedo napísal:
no ale Rumun tiež nepečie len pre Rumunov, nie? Prečo sa v dnešnej "globalizačnej" dobe obmedzovať len na lokálny trh?

Dobre píšeš, len to nebolo dobré prirovnanie lebo si nepostrehol, že Rumunov je 20 mil. ;) a nepíš o globalizácii, lebo keď má niekto hlboko do vrecka (kúpna sila Slovákov, Rumunov) , tak je odkázaný na domáci trh. :)
05.02.2022 - 09:33:15
01
vzdy je to o prioritach a penazenke , aj preto filter aeropress si vychutnam a dosiahnem upravu a citim chute pri minimalnych nakladoch oproti esspresu ,aj pri "horsej" kave- to co by mi u esspresa naozaj chutilo sa pohybuje najmenej v tisicke len za naradie + dalej udrzba -ladenie a kava ...na to fakt nemam ,by som robil len na kavu ,aj tu mam zatial limit 30e za 250g fakt nedam a uz mam aj bajk o.i.a ten je zatial priorita voci kave .... :)
05.02.2022 - 10:55:32
00
danyH napísal:
peterg
no a ty este nekamosis s Kubinym ze nam to sem da vediet? :)

Nie, len som si s nim raz pisal ... ale je to kamarat (ci znamy) mojho kamarata ... :)
05.02.2022 - 11:14:49
00
luper napísal:
a nepíš o globalizácii, lebo keď má niekto hlboko do vrecka (kúpna sila Slovákov, Rumunov) , tak je odkázaný na domáci trh. :)

mám pocit, že zopár ľudí z tohoto fóra nakupuje u Taliana, Rumuna, Dána a iných, takže nevidím dôvod, prečo by aj Taliani, Rumuni alebo Dáni (alebo hocikto iný) nemohli nakupovať u Slovákov (ak by sa ukázalo, že sú takí dobrí, že za to stoja). Len to som tým chcel povedať...
05.02.2022 - 14:03:43
02
bedo, no neviem, možno som mimoň, ale Ty si určite optimista, keď si myslíš, že ľudia z tzv. západu vôbec vedia, že nejaké Slovensko existuje, a keď tak len takí, ktorí tu chcú draho predať alebo lacno nakúpiť. :D
05.02.2022 - 14:24:46
00
Pozri, žil som nejaký čas v Londýne. Raz som sa čiste náhodou rozprával s človekom, od ktorého som čosi vydražil cez eBay. Prišla reč aj na to odkiaľ som: hovorím, že "Slovakia", poznáte? A on, že: jasné, robím pre John Lewis (anglický odchodný reťazec) a berieme od vás nábytok. Osobne som tam robil vo vydavateľstve kníh a predstav si, že niektoré z nich tlačila Neografia v Martine. Aj keď je pravda, že väčšina sa tlačila v Hong Kongu, bo Číňania sú ťažká konkurencia...
05.02.2022 - 14:33:46
00
Dam svoju skusenost,tykajucu sa kavovaru - i ked uroven debat tu je uplne inde ;).


DeLonghi Magnifica S ma prekvapil, najma tym, ze nadrz na vodu, plastova, standard, bez zmakcovacieho filtra je aj po vyse mesiaci ako nova, cista,bez akehokolvek povlaku,pri stalom pouzivani vody z vodovodu (jedna napln bola Dobra voda)
05.02.2022 - 20:27:18
00
Marli napísal:
Dam svoju skusenost,tykajucu sa kavovaru - i ked uroven debat tu je uplne inde ;).


DeLonghi Magnifica S ma prekvapil, najma tym, ze nadrz na vodu, plastova, standard, bez zmakcovacieho filtra je aj po vyse mesiaci ako nova, cista,bez akehokolvek povlaku,pri stalom pouzivani vody z vodovodu (jedna napln bola Dobra voda)

Tak to sa Ti na plastovej nádrži skôr vytvorí žabinec, než vodný kameň. :D Ani na plastových fľašiach s minerálkov sa vodný kameň nevyzráža, ale skús ju zohrievať po dobu jedného mesiaca v kanvici a uvidíš. :(
05.02.2022 - 20:58:37
00
Ani ten žabinec som nespozoroval (nepokusam sa ho docielit:))
Predchádzajúca skusenost s Krups kapsulovym (daaaavno) bola taka,ze nadrz bolo treba cistit,casto, robil sa povlak (a ak si dobre pamatam,ten plast bol 'drsnejsi', čo asi sposobovalo ten 'zakal')
05.02.2022 - 21:27:30
00
Keď je reč o vodnom kameni - tí čo používate iba Dobrú vodu do kávovaru, odkameňovávate ?

V mojom prípade (Gaggia Classic 2019 - hliníkový bojler) neviem násjť na toto jasnú odpoveď a bojler sa mi rozoberať nechce... Výrobca odporúča svoj prípravok v 2 mesačnom intervale (prípadne častejšie podľa tvrdosti vody), ale myslím, že sa počíta s bežnou vodou z vodovodu. Po 5 mesiacoch som rozobral sprchu a na jednotlivých dieloch (vačšinou oceľových) bol len ľahký povlak, nič kvôli čomu by sa to oplatilo odvápňovať. Do bojlera ale nevidím.

Zaujímali by ma vaše skúsenosti, viem že veľa strojov sa ani neodporúča doma odvápňovať...
05.02.2022 - 22:17:20
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up