caute chalani, mam taku prosbu, do roboty zhanam pressostroj aby sa trosku povzniesla uroven kavopicstva
rozpocet mam cca 700-1500€
je nieco v tejto cenovke co by sa dalo pouzit? ci to bude automat alebo pakovy s extra mlyncomje asi jedno, hlavne nech vie napenovat cappucko ako sampion a zrobi kavu :)
ak mate odporucania, vklude aj viacej tak by som to predniesol chalnom na poschodi
dik :)
14.12.2022 - 10:03:15
00
Pozri nejake HX-ko, napr. tu casto chvalenu a odporucanu Lelit Mara X (aktualne dobra cena https://www.ekavickar.sk/kavovary-lelit/lelit-marax-pl62x) a zo zvysneho rozpoctu mlyn, napr. novy Fiorenzato F4E alebo F64E z bazosu (https://elektro.bazos.sk/inzerat/145326318/mlynec-na-kavu-fiorenzato-f64e.php).

Edit: aktualne na Bazosi aj HX Fiorenzato https://elektro.bazos.sk/inzerat/145347239/poloprofesionalny-kavovar-fiorenzato-bricoletta.php
Este lepsia cena na Maru https://www.kavashop.sk/Pakovy-kavovar-Lelit-Mara-X-PL62X-d846.htm
14.12.2022 - 10:56:59
00
ostogiske napísal:
caute chalani, mam taku prosbu, do roboty zhanam pressostroj aby sa trosku povzniesla uroven kavopicstva
rozpocet mam cca 700-1500€
je nieco v tejto cenovke co by sa dalo pouzit? ci to bude automat alebo pakovy s extra mlyncomje asi jedno, hlavne nech vie napenovat cappucko ako sampion a zrobi kavu :)
ak mate odporucania, vklude aj viacej tak by som to predniesol chalnom na poschodi
dik :)

Kolko kav denne ocakavas, ze budete robit?
Si si isty, ze chces pakovy?
Bude niekto vo firme, co to tych ludi nauci pouzivat, nastavi pravidelne mlyncek, zabezpeci udrzbu kavovaru?
Aku kavu budete pouzivat?
Budu ludia ochotny sa to naucit a venovat priprave kavy aspon 2-3 minuty?

Lebo ked sa bavime o pakovom kavovare bez pretlakovych sitiek, tak to treba uz aj trosku mat nejake know-how. A to iste plati o nastaveni mletia a napenovani.
Ja som uz jeden pokus dat do firmy seriozny pakovy kavovar zazil a nebol uspesny (drahsia kava, zlozita priprava ... ).
14.12.2022 - 11:15:47
01
Ja som presadil do firmy pakovy kavovar a bolo to velmi uspesne, kava im chuti a pochopili rozdiel medzi pakou a automatom. Zaucenie netrvalo az tak dlho, ludia si zvykli a casom aj pochopili, ze treba skontrolovat nastavenie mlynca pred pripravou :) - pouzivame Macap M2M ako single dosing a kazdy ma svoju kavu. Penenie sa nerobi. Denne asi 16 kav, pouziva asi 8 ludi, z toho 3 zeny (aby bola statistika uplna). Ale chapem aj, ze to niekde moze byt problem. My sme firma s technickym zameranim (vyrobou) a taki su aj zamestnanci (okrem spominanych zien, ktore zase maju kavu rady a jedna ma pakovy Catler aj doma).
14.12.2022 - 11:27:20
00
peterg napísal:
Ja som presadil do firmy pakovy kavovar a bolo to velmi uspesne, kava im chuti a pochopili rozdiel medzi pakou a automatom. Zaucenie netrvalo az tak dlho, ludia si zvykli a casom aj pochopili, ze treba skontrolovat nastavenie mlynca pred pripravou :) - pouzivame Macap M2M ako single dosing a kazdy ma svoju kavu. Penenie sa nerobi. Denne asi 16 kav, pouziva asi 8 ludi, z toho 3 zeny (aby bola statistika uplna). Ale chapem aj, ze to niekde moze byt problem. My sme firma s technickym zameranim (vyrobou) a taki su aj zamestnanci (okrem spominanych zien, ktore zase maju kavu rady a jedna ma pakovy Catler aj doma).

Tak to mas super.
Ale neviem si predstavit ako to moze fungovat s tym, ze kazdy ma svoju kavu ... to zakazdym prestavuju mlyncek? Co retencia? To si kazdy pamata ake mal nastavenie naposledy ked mlel?
14.12.2022 - 12:28:00
00
Ano, prestavuju, ak sa nastavenie lisi, ale Macap M2M ma stepped nastavenie v klikoch, nie je to az tak super jemne, takze nemusi sa ani lisit medzi kavami (zamestnanci kupuju hromadne z Coffein tmave prazenie, takze ista unifikacia medzi kavami moze byt). Nepotrebuju si pamatat, napisu si na sacok, tak som ich to ucil. A ked nie, rychlo na to pridu. :D Retencia u M2M je mala a to nikdo neriesi (a naco aj na to upozornovat? ;) ).
14.12.2022 - 12:38:29
02
peterg napísal:
Ano, prestavuju, ak sa nastavenie lisi, ale Macap M2M ma stepped nastavenie v klikoch, nie je to az tak super jemne, takze nemusi sa ani lisit medzi kavami (zamestnanci kupuju hromadne z Coffein tmave prazenie, takze ista unifikacia medzi kavami moze byt). Nepotrebuju si pamatat, napisu si na sacok, tak som ich to ucil. A ked nie, rychlo na to pridu. :D Retencia u M2M je mala a to nikdo neriesi (a naco aj na to upozornovat? ;) ).

To je pravda, ze tmavsie prazenie az tak netresta rozdiely v nastevni ako svetle. A kavovar mate aky?
14.12.2022 - 12:55:21
00
primarne budu dvaja obsluhovat, ja ich zaucim a budem okolo behat vzdy ked bude treba,
z bazosu nemoze byt, pojde to na firmu
cca 3-4kg kavy ocakavam, pojde vzdy jedna znacka, nie xy v jeden den
urcite ak sa vyberie pakovy tak nie s pretlakovymi, ale hodim do plena pakovy a plny automat, predsalen to bude pre viacej ludi
14.12.2022 - 13:06:44
00
ostogiske napísal:
primarne budu dvaja obsluhovat, ja ich zaucim a budem okolo behat vzdy ked bude treba,
z bazosu nemoze byt, pojde to na firmu
cca 3-4kg kavy ocakavam, pojde vzdy jedna znacka, nie xy v jeden den
urcite ak sa vyberie pakovy tak nie s pretlakovymi, ale hodim do plena pakovy a plny automat, predsalen to bude pre viacej ludi

3-4kg kavy denne? To uz potrebujes nejaku serioznejsiu masinu.
Ked mesacne tak napr. Lelit Elizabeth.
V bunacafe mas rovno aj sety s mlyncekom:
https://www.bunacafe.sk/buleelpl92tlewipl72p-lelit-elizabeth-pl92t-lelit-william-pl72-p
alebo lacnejsi
https://www.bunacafe.sk/buleelpl92temsibw-lelit-elizabeth-pl92t-eureka-mignon-silenzio-bl-white
14.12.2022 - 13:21:38
00
milos2 napísal:
To je pravda, ze tmavsie prazenie az tak netresta rozdiely v nastevni ako svetle. A kavovar mate aky?

Nejaky entry Lelit s PID a std. pakou 58mm, teraz sa uz inak vola.
14.12.2022 - 14:15:59
00
mesacne som myslel,
ta elizabeth nema e61 hlavu vsak? cize ani paka nebude 58mm asi

ta lelit mara sa mi zatial najviac pozdava, este daky mlynec premysliet a to by som posunul dalej
kukal som aj nejake full automaty, ale viacmenej vsetko vyzera tak isto a od urcitej cenovej hladiny maju uz tie blbe nadoby co sa tvaria ze vedia sami napenit mlieko
14.12.2022 - 14:57:06
00
ostogiske napísal:
mesacne som myslel,
ta elizabeth nema e61 hlavu vsak? cize ani paka nebude 58mm asi

ta lelit mara sa mi zatial najviac pozdava, este daky mlynec premysliet a to by som posunul dalej
kukal som aj nejake full automaty, ale viacmenej vsetko vyzera tak isto a od urcitej cenovej hladiny maju uz tie blbe nadoby co sa tvaria ze vedia sami napenit mlieko

Nema e61, ale je to standardna 58mm paka.
14.12.2022 - 15:05:10
00
Nove Fiorenzato F4E mas za 550 eur https://www.coffeein.sk/detail/197/elektricky-mlyncek-na-kavu-fiorenzato-f4-nano-fresh/ ...
14.12.2022 - 15:05:14
00
Strýco Džejms: Mnozstvo kofeinu a priebeh jeho extrakcie pre espresso vs. prekvapkavana kava/Hario vs. instantna kava, light vs. dark roasts
Celkom zaujimave vysledky, co mozno tiez vysvetluje, preco espresso tak necitim a po Aeropresse mi je uz tazsie na zaludku.
thumb_up0thumb_down
14.12.2022 - 15:30:12
03
ostogiske napísal:
mesacne som myslel,
ta elizabeth nema e61 hlavu vsak? cize ani paka nebude 58mm asi

ta lelit mara sa mi zatial najviac pozdava, este daky mlynec premysliet a to by som posunul dalej
kukal som aj nejake full automaty, ale viacmenej vsetko vyzera tak isto a od urcitej cenovej hladiny maju uz tie blbe nadoby co sa tvaria ze vedia sami napenit mlieko

Nazdar, ak by bol záujem, vedel by som posunúť jeden doma používaný Ceado E5SD mlynček. Do marca 2023 je ešte v záruke. Komplet so všetkým príslušenstvom aj krabicou. Cenu skús navrhnúť do správy.
14.12.2022 - 15:43:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up