JoKo, si si nevšimol, že do profilu zadávaš dátum narodenia a vek sa automaticky zobrazí aktuálny?

canopus, čo je na tom divné? Od kedy som kúpil prvý tacháč, chcel som aby meral dobre. Načo by mi inak bol? A hlavne, že ty máš napísaný dátum narodenia, však? :lol:
vsak mam nevidis
26.01.2012 - 10:59:26
00
este sa vratim k tym obvodom

vyzera to tak, ze kazdy vyrobca computra da do navodu tabulku ako sa mu zapaci
tak isto je to aj s webmi... kazdy po svojom :D

http://blog-maro.blogspot.com/2008/01/cyklopocitac-nastavenie-obvodu-kolesa.html
http://www.bike-forum.cz/forum/jakej-obvod-mate-nastavenej-na-tachecu.html
26.01.2012 - 21:29:11
00
trocha od temy ale chcem sa spytat: Aky mate nazor na fungel novu ultegru dat campagnolacku retaz, ktora vydrzi 2-3x tolko ako ta shimanacka a rozdiel v cene nieje az taky markantny Cital a pocul som ze to funguje tak napiste co si o tom myslite pripadne ak to dakto skusil tak skusenost.
06.03.2012 - 22:18:12
00
trocha od temy ale chcem sa spytat: Aky mate nazor na fungel novu ultegru dat campagnolacku retaz, ktora vydrzi 2-3x tolko ako ta shimanacka a rozdiel v cene nieje az taky markantny Cital a pocul som ze to funguje tak napiste co si o tom myslite pripadne ak to dakto skusil tak skusenost.
toto sme riesili pred 2 tyzdnami v robote,ze este odjazdim 200km a budem musiet vymenit retaz a presne som pozeral na campagnolo ultra record ,v robote som sa pytal viacerych manikov,nikto nic nenamietal,cize asi tak!!!
rozdiel len 20 euro :D pre niekoho inac dost ale to neriesim,ja este uvazujem o SRAM,ktora je este kvalitnejsia ako Campova
06.03.2012 - 22:38:27
00
kua a ja som uz kupil novu duru
nevadi,snad vydrzi cez 10tisic
doteraz som mal tiez ultegru: kazeta 14000 a retaz 10000 a verte alebo nie nic nesekalo

ak ma sram red aspon taku zivotnost tak je to na zvazenie
06.03.2012 - 23:40:10
00
kua a ja som uz kupil novu duru
nevadi,snad vydrzi cez 10tisic
doteraz som mal tiez ultegru: kazeta 14000 a retaz 10000 a verte alebo nie nic nesekalo

ak ma sram red aspon taku zivotnost tak je to na zvazenie
kolegovi odisla dura po 6000km,cize vsetko je relativne
06.03.2012 - 23:54:41
00
a mne sa vratila retaz PC1091 na reklamacia cela popraskana po 1000km...a teraz babo rad
07.03.2012 - 00:07:40
00
a mne sa vratila retaz PC1091 na reklamacia cela popraskana po 1000km...a teraz babo rad
vsak to bol trhac,co ine :D co moze na ocelovej retazi cele popraskat?to by som chcel ako inzinier vediet :D co ju nepopustili tu ocel, mal si spravit foto,toto ma vazne zaujima
07.03.2012 - 00:23:13
01
Tiez som uz videl retaz Sram celu popraskanu. V retaziach asi nie je nad Campu.
07.03.2012 - 09:22:42
00
Vo svojom veku a so svojou váhou môžeš v pohode jazdiť aj klasiku. A pokiaľ sa nechystáš do Álp alebo iných dlhých a strmých kopcov, tak aj 25 zubov vzadu stačí. Ale keď sadneš tento rok na bicykel, tak zabudni, že máš veľký prevodník a na kazete používaj pastorky od 17 zubov nahor. A viac, aj na rovine, 21 a viac. Nesmie ti ísť o rýchlosť jazdy ale o frekvenciu točenia.
Keď budeš mať pri prevode 39x19 na tachometri rýchlosť 25 km/hod. dlhšiu dobu (10-15 minút a viac) a nebude sa ti zvyšovať pulz, tak si na dobrej ceste. Ale nepôjde to rýchlo - Armstrongovi rapídne zvýšenie frekvencie trvalo dva roky, Ulrichovi sa to za zimu a jar nepodarilo. Chce to čas a trpezlivosť.

vidim z tvojich prispevkov ze sa rozumies cyklistike. to frekvencne slapanie by som ale potreboval presnejsie opisat. z viacerych dovodov som zacal az teraz jazdit.prespal som 4 mesiace. v podstate som zaciatocnik, kondicka ziadna ale tento rok chcem poctivo a pravidelne rekreacne jazdit :)
moje udaje zo vcera, prva jazda tento rok.
dlzka 46 km, cas 1:42 , rychlost 26.5, avg frekvencia 91, avg tep 148
pocitovo dost zniceny pretoze ma bolel zadok, chrbat, krk strasne. 4 mesiace bez pohybu a hlavne bez bicykla sa prejavilo, musim si znovu zvyknut na posed a sedlo...
sama rovina tak slapanie 90-100 uplna pohodicka(maly prevodnik cely cas)
problem nastal pri malom kopceku (dlzka kopca 600 m a nie velky sklon). preradil som na najlahsi prevod ale neudrzal som 90 otacok a klesol pod 80 otacok a tep mi vyletel na 172 uderov. po rovinke nie je problem 90 otacok, priam je to tempo na ktore som zvyknuty. ale ako slapat v kopci ked ich zacnem jazdit? mam sa aj v kopci snazit udrziat tempo 90 otacok a neklesnut? mala rychlost a najlahsi prevod ma nemusi trapit, mam proste aj v kopci kmitat 90 otacok?
a este ma trapi aku intenzitu mam teraz jazdit kedze som zacinajuci, malo vydrzim, malo km prejdem. mam jazdit odhadom 140-150 tepov pri kmitani 90 otacok a prevazne rovinky? staci to na zaciatok treningu? maxTF mam niekde 205

aby si mal predstavu o mojej kondicke, na tejto casovke do kopca som mal cas 34:03 na rekreanta postacujuce? http://www.cyklistikakrnov.com/Cyklotrasy/cyklotrasa-hvezda-praded.htm
15.03.2012 - 08:15:05
00
divo:rob objemy vela kilometrov po rovinach sem tam do toho supni kopce...vsetko je to tym tazke pre teba,ze nemas kondicku prejdi 2000-3000km a potom zacnes badat ze kondicia rastie...doplnaj to spinningom,trepmi,plavanim,behanim a samozrejme najdolezitejsou castou a tym je strecing....toto ked budes robit postupne tak ti tie tepuldy pojdu casom dole a tym padom frekcencne zasnes slapat aj do tych kopcov bez zvysenia pulzu
15.03.2012 - 09:03:49
00
ja tým otáčkam nad 90+ dajako neviem prísť na chuť.....je to vada?
15.03.2012 - 09:24:21
00
ja tým otáčkam nad 90+ dajako neviem prísť na chuť.....je to vada?
asi ano kto toci pod 90 je vadny :D takisto som bol z toho mimo som sa zadychal po prvom vyjazde a fucal som ako lokomotiva...po 2 mesiasoch jazdenia a spinningu to uz ani nevnimam,presne na vcerajsom vyjazde sa to vsetko potvrdilo a pretavilo, kamarat fifipierko slapal cely cas silovo....prisli kopce kadencne som ho sundal,kedze sa vystavil viacej ako ja a kukal ako puk a to je rozdiel medzi nami vo vahe asi 20kg...nieco na tom asi fakt bude :(
15.03.2012 - 09:34:02
00
šak za poskúšanie nič nedám
15.03.2012 - 09:47:23
00
tak ja skusam to frekvencne slapanie. jazdim rovinky, pomale tempo a pohodicka. priemerna kadencia za dve,tri hodiny je 95 otacok. problem mi nerobi ani 107 otacok ale uz to je moc rychlo :)
dnes som ale narazil. isiel som kopce Dubrava, Hrabovka,Skalka ta prudka skratka pri dialnci. to som napisal pre miestnych aby vedeli o ktore sa jedna to je ale jedno.
kamarati isli pomali a ja vedla nich na najlahsi prevod a som to lamal 40 otacok/min :tmi:
potom som skusil pridat na "svoje tempo" uz to bolo lepsie 60 otacok, v druhom kopci aj 70 otacok ale tep mi vyletel niekam do neba 185 :) (kopce budem slapat rychlo ale teraz este nechcem)
takze ak chcem jazdit frekvencne kopce tak musim ist do toho compactu. idem to tento tyzden objednat len neviem kto mi to nahodi ked ja to asi nezvladnem :)
retaz, kazeta, prevodniky a musim kupit aj kluky? stred sa mi uz nejak hybe, ma to volu a neda sa to utiahnut, je to este stary system. tak rozmyslam ze uz dam aj nove kluky s novym stredom. ako zistim aky stred mi tam bude pasovat? napr. pri kupe MTB som si hned vymenil nieco starsie na hollowtech II za doplatok. aj na mojom cestaku mozem vymenit starsi stred za nieco novsie? hlavne ako zistim co tam bude pasovat toto mi poradte
18.03.2012 - 17:40:43
00
keyboard_arrow_up