tak treba riesit MRI, co dneska ked nemas znamosti ta len tak neposlu, viem svoje
tri roky som chodila s rozbitym meniskom, az musel ist von
rok trvalo kym ma poslal ortoped s krizami na MRI, predtym ma rehabilitovali a liecili rok bez diagnozy, teraz zasa rehabilituju nezahojeny vyklbeny clenok z leta, tiez ziadne MRI, pricom opuch mam stale.
Jedine riesenie sukromna klinika, tam otrc prachy a uz sa robi vsetko co treba
02.12.2014 - 14:58:50
02
ked mozem poradit, sportclinic je co sa tyka MRI v ramci BA asi najlepsia volba, zaplatis 20 € za kontrolu (co u tzv. ortpopeda zaplatis minimalne 10 za objednanie), ale za MRI sa neplati, teda aspon neplatilo a cakacka bola maximalne tyzden (len neviem ako teraz funguju po smrti dr. Luptaka :-(), inak sa mi podarilo najblizsie zohnat MRI v Piestanoch (aj tu sa opat plati nieco za rezervacku, takze v konecnom dosledku zaplatis trovnako, abo aj viac ako u sukromnika), aj to za asi dva mesiace... takisto clinicaorthopedica v retre by uz mala mat MRI "na pockanie"... ja som mal moznost si vybrat, ci ma porobia v statnom, kvazi zadara, abo v sukromnom za nejaky ten peniaz a vybral som si sukromne a peniaze teda nelutujem, lezal som tam zlomok casu co zo statnej a vsetko bolo zabezpecene... a najma ma zrezali na jeden raz, nie na tri-krat...
a co sa mi pri kolene v mojom pripade potvrdilo, ortoped oproti "ortopedovi" pouziva MRI len na potvrdenie, resp. uistenie predpokladanej diagnozy...
a k tym rehabilitaciam, su z vlastnej skusenosti nech neprehanam 100x lepsie ako nejake tablety, nie je nic lepsie ako rozpohybovany problem, resp. dostatok svalovej hmoty v okoli problemoveho miesta...
02.12.2014 - 15:22:41
01
operovane koleno z roku 2005 ( Dr. Lazar, sukromna klinika Kozia) fungovalo super pokial som nezacala v roku 2011 v zime behavat pravidelne, tak ma bolelo cely rok 2012-navsteva clinicaortopedica- 3 x injekcia Synovial -pomohlo, ale zacali ma boliet krize takze zamena bolesti :lol:
ovsem s behom som sekla, lyzovat mozem ale nie vela dni po sebe , ale hlavne mozem bikovat a to mi staci , aj ked silove slapanie uz nie- ani krize to nemaju radi
02.12.2014 - 15:28:52
00
na kozej, ako sukromenej klinike mi to vychadzalo na tri operacie, tak som ich zavrhol hned na zaciatku :lol:
02.12.2014 - 15:31:06
00
Pre tých u ktorých nejde o osteoartrózu ale o poškodenie spôsobené pádom alebo podobne je aký postup najlepší?
Čítal som a mnoho ľudí mi potvrdilo,že pri správnom šliapaní je cyklistika na koleno vhodná aj ako rehabilitácia.
Ideálne by bolo nájsť športového ortopéda (nepoznáte niekoho?) ktorý vie poradiť aj s posedom podľa miesta bolesti v kolene prípadne iných atribútov.Ako som sa dozvedel tak Rotul meraci stand maju len v Specialized testovacích centrách a čítal som o mnohých variantoch nastavenia napríklad kufrov(minimálne 4roch) a nakoniec som sa vrátil ku mojemu pôvodnému nastaveniu,
taktiež článkov som k tejto téme našiel mnoho,a každý mal na posed mierne odlišný názor,takže je ťažké posúsiť čo je správne a čo nie,v tejto oblasti sú asi vlastné skúsenosti na nezaplatenie.
V Košiciach ma zatiaľ nenasmerovali na nikoho kto by mi s týmto vedel konkrétne odborne pomôcť, nech si časom koleno nepoškodím ešte viac.Viete odporučiť niekoho skúseného? Ku nastavovaniu v miestnych bikeshopoch iba toľko že som veľmi nepochodil, každá rada(okrem skončenia s bikom) je vítaná :-)
29.12.2014 - 22:27:18
00
pravda petho...chondroprotektíva učinok asi tak 5% a bussines pharma 95% :-)
30.12.2014 - 18:28:15
00
Ja som mal pred dvoma rokmi problemy s pravym kolenom, vdaka uzasnej technike naslapu pri behu, lekari mi dali nejaku klbovu vyzivu, nepomohlo, tak som zacal bikovat aj cez bolest a robit drepy z predklonu a ine jemne cvicenia, bolest prestala po dvoch mesiacoch, teraz opät beham a je to ok, lyzovanie radsej zatial s bandazou.
10.01.2015 - 18:33:08
01
Zdravim, uz nejaku dobu ma trapi bolest laveho kolena po par padoch pri futbale mi to zostalo az do dnes pri pohybe ma neboli iba ak na kolemo tlacim tj. pri klaknutí . Asi rok som chodil po doktoroch a bez nejakeho vysledku vzdy som odisiel iba z nejakym gelom. No druha vec co ma trapi je pukanie v kolene a v laktoch chcel by som si zaobstarat nejaky vyzivovy doplnok sice nerad sa napchavam liekmy ak nemusim co by ste mi odporucili vy resp. scim mate skusenost Colafit alebo Cemio Kamzik este som natrafil aj na totohttp://m.heureka.sk/klbova-vyziva/nutrend-flexit-gelacol-180-tabliet/ cena je prijatelna len som otom vobec nepocul.
02.02.2015 - 22:02:25
00
Caute mne obe kolena ked ides spravit drep tak nieco v nich ako keby puka a ked idem smerom nahor tak je to hlasitejsie...
02.02.2015 - 22:22:42
00
Si stary a bude len horsie. :D
02.02.2015 - 22:37:41
00
stary som ? ved mam 24 :D
02.02.2015 - 22:40:05
00
Nerob drepy.
03.02.2015 - 00:14:44
00
To presne aj mne povedal lekar. :D Kamosa zas iny vysmial, ze co chce vlastne, ze ved chodi este v pohode a ze co by ini za to dali. :) Nic to ze ani 40 minut nevydrzi stat kvoli kolenam.:D
03.02.2015 - 01:02:13
00
Mam lepsi lekarsky pribeh. Partak (72 rocny) lekarovi na otazku, ze co ho trapi odpovedal, ze ma spolujazdcov co su od neho starsi a nestaci im. Lekar sa zamyslel a odpovedal, ze to je tym ze sa pohybuje v zlej spolocnosti. :-)


Naposledy upravil pista dňa 03.02.2015 - 09:21:39, celkovo upravené 1 krát.

03.02.2015 - 09:11:28
05
Tak toto je do vtipkára :-)
03.02.2015 - 09:20:48
00
keyboard_arrow_up