tak ono ma to aj bolieva na vnutornej strane kolena a aj ked vstavam napr. z kresla tak puka.
03.02.2015 - 10:20:37
00
tak ako bolo v teme spomenute - lekar a magneticka rezonancia povie viac :)
03.02.2015 - 23:45:30
00
ako to tu viaceri spomenuli aj ja mam názor, že chémiu (tabletky) v žiadnom alebo len krajnom prípade. Presne ako píšu DzuchBan a chistos treba to len rozpohybovať. Dôkazom je moja mama. Vo svojom veku (ide je na 80) ju už pravidelne bolievajú kĺby, ale vždy to rozhýbala. Doteraz žiadna operácia. Bolesti len tlmí mastičkami - Deep Blue, konská masť alebo si kupuje v Maďarsku švédsky krém (názov neviem, ale je tam zobrazená kosodrevina).
04.02.2015 - 14:37:08
00
hadam nechces porovnavat cleveka, ktory sa narodil medzi velkymi vojnami s ludmi, co vyrastaju v dnesnej dobe ...
osobne sa takeho veku nedozijem ...
04.02.2015 - 15:20:29
00
Podelim sa o moju skusenost s MRI kolien v BA. Zhodou okolnosti som sa dostal na sukromnu kliniku(Clinica Orthopedica), kde som si nemusel platit vsetko v plnej vyske - vdaka zamestnavatelovi ma to stalo iba 30euro. Kazdopadne, ak tam dojde clovek z ulice tak:
Vstupna prehliadka 40euro, cakacia doba 10-14dni
MRI 50euro, cakacia doba 2dni
Kontrola u ortopeda s vyhodnotenim 20euro, da sa objednat navazne, cize cely cyklus stoji 110euro a trva cca 2-3 tyzdne. Pred 7 rokmi som toto absolvoval v statnom zadarmo, ale trvalo to skoro rok.
05.02.2015 - 00:05:29
01
tak aj idem to klubu :) mna v poslednej dobe obcas mierne seknu vaziva zozadu laveho kolena. Neviem co to ma byt, nikdy som to este nemal. Asi je to kvoli zimnym jazdam na bajku.
Objavuje sa to vacsinou len ak sa zdvihnem zo stolicky a idem napriklad na wc. pri dlhsej chodzi sa to nastastie neobjavuje.
ej uz som aj ja stary chuy
05.02.2015 - 00:10:37
00
ako to tu viaceri spomenuli aj ja mam názor, že chémiu (tabletky) v žiadnom alebo len krajnom prípade. Presne ako píšu DzuchBan a chistos treba to len rozpohybovať. Dôkazom je moja mama. Vo svojom veku (ide je na 80) ju už pravidelne bolievajú kĺby, ale vždy to rozhýbala. Doteraz žiadna operácia. Bolesti len tlmí mastičkami - Deep Blue, konská masť alebo si kupuje v Maďarsku švédsky krém (názov neviem, ale je tam zobrazená kosodrevina).

Keď máš kolená rozj..... tak môžeš rozpohybovať vieš čo ;)
05.02.2015 - 05:04:17
03
Spevnenie sliach vzdy pomoze, ale ak raz ten klb dodrbes tak nikdy nebude taky ako predtym....
05.02.2015 - 06:56:00
00
iron.hide v tvojom veku som mal pocitovo niečo podobné. Nič mi nezistili, ale ortopéd poradil, aby som pri sedení nedržal koleno v pravom uhle, ale podľa možností čo najvystretejšie. Pomohlo, samozrejme nie po 10tich dňoch.
05.02.2015 - 08:11:59
00
Chalani ja mám tiez problém hlavne s ľavým kolenom, prejavuje sa to hlavne takto na jar kým nezosilnie, ale tiez ked mi nachladne. Jedna vec co som postrehol, ze zvyknem sedieť s preoozenymi nohami v robote tak, ze si podstate sedím na ľavej nohe a si ju tým pádom celkom vykrúcam do strany, treba sa vyvarovať podobným veciam. Tiez mi zvyknú pukať, ale mám zaručený recept pre mna, ked začnem pociťovať príznaky jem kombináciu chondrosulfu a mobilin vital+ ráno na lacno a po dvoch týždňoch je stale po bolestiach a prejde aj pukanie, niekedy skor niekedy kúsok neskôr.
05.02.2015 - 08:38:30
00
no mna koncom minulej sezony dorazalo prave koleno riadne ... na 2. ci 3. stupani (dlhsie stupania) na kazdom dlhsom vyjazde skoro vzdy neskutocna pichlava bolest pod jablckom, na jesen som to citil aj v posilke pri drepoch ked som nemal 110% techniku (teda nehybat kolenami dopredu pri drepe - stacilo troska nedat pozor a KO)... ked spravim drep na prazdno tak v tomto pravom mi pukne vzdy riadne nahlas (oproti lavemu). Pri normalnom "nesportovom zivote" ziaden problem, ale pri dlhsich turach ma na tom istom kolene zacne boliet ITB slacha (aj pri dlhsom behu). Klbnu vyzivu som bral s prestavkami pocas celej sezony (raz slabsiu, raz silnejsiu), ale pocitovo ziaden rozdiel. Mam pocit ze to koleno je nejake cele zle :) Musim si ho dat konecne vysetrit, som zvedavy ako je to s terminmi a cenami tuna...
V mladsom veku som bol 5x tyzdenne vo fitku a robil silove sporty, nikdy ziaden problem s kolenami :) az pod odbicyklovani x tisic kilometrov hh.
05.02.2015 - 11:58:14
00
vy už na bolesti kolien máte vek ale čo ja keď mám len 15 ? že vraj to je prílišnou záťažou (v zime som lyžoval dokopy 8 dni) pritom som začal byciklovať poriadne (nie po sidlisku) len od minulého leta. Teraz v zime točím na tacxe no už ani to nemôžem. na predpis som dostal sprej Elmetacin a gél voltaren forte. Chodím na rehabko snaď to pominie, skusím potočiť cez víkend č ibudem cítiť bolesť
05.02.2015 - 16:58:48
00
sportom k invalidite :)
05.02.2015 - 17:02:49
01

mozno iba rasties - skus vymenit doktora :)
alebo sa opytaj doktorov tu na fore ...
05.02.2015 - 17:07:14
00
tak v 12 rokoch som už mal typicky problém kolien - kvôli rýchlemu rastu ale to časom prestalo (úplne som obmedzil šport) teraz som už bol u tretieho ortopéda :lol: defacto som športovať začal znova až v juni, všetko bolo v poriadku až koncom augusta ma začalo prvýkrat bolieť koleno tak ako ma bolí aj teraz... potom začala škola už som nemal čas ani chuť. v novembri som začal na tacxe tiež nič nebolelo až ked som bol v decembri lyžovať tak vtedy to začalo byť strašne neznesitelne na trenažeri som trpel, tak som povedal že chcem isť k lekárovi. Ten s kľdom povedal že sa nemam čoho báť je to len veľkou záťažou na koleno.
05.02.2015 - 17:13:20
00
keyboard_arrow_up