http://blog.sme.sk/diskusie/1661327/1/12733467/Nekupil-si-u-mna-Nemam-o-teba-zaujem-si-zlodej.html#12733467
07.04.2010 - 17:14:03
00
co dodat...takychto sluzieb je na slovensku neurekom a aj preto sme tam, kde sme...azda iba kriza a bankrot nauci ludi spravat sa aj trosku normalne...vyhovorit sa da aj slusne
07.04.2010 - 17:55:10
00
No neviem, ale v tej diskusii niekto napisal, ze ide o ISAKO a to sa mi nechce verit. Ved to je vlastne tot Ja?No! Ja by som takyto pristup tipol na Duplinskeho, tan sa so Scottom preslavil dostatocne, ale nie na bajkerov z ISAKA.
07.04.2010 - 19:50:06
00
JaNa poznam sice malo, ale vsetci co s nim prisli do kontaktu mi daju za pravdu, ze je to super chalan. JaNo nieje Isako, ( a ak ano, tak ako spolumajitel, neviem ) ale je iste, ze tam pracuje ako mechanik. Na druhej strane s Isakom mam tiez svoju skusenost sice len telefonicku, ale stacilo mi :n: Co sa tyka clanku s niecim podobnym som sa stretol aj u nas. Predajcovia su jesitny, ak zistia ze niekto nakupuje inde.
07.04.2010 - 20:02:40
00
clanok je to zaujimavy, ale kazdy sa na tu vec pozrie asi z inej strany.
tu podmienku som vymyslel ja :)
brasko ju predniesol a panko si ju vylozil po svojom.
ak sa mu ulavilo napisanim clanku o tom, ze jazdi na bicykloch bez dokladov o zakupeni.......
40% obyvatelov Slovenska mu bude rozumiet.
ved je to predsa na Slovensku normalne :(
posledny nech zhasne svetlo
07.04.2010 - 20:56:55
00
jano takže keď mám bike skladaný (a staršieho dátumu výroby takže bez dokladov) ponesiem ho k vám na servis zbytočne?veď som nič neukradol..
07.04.2010 - 22:20:34
00
Pôvodne som sa nechcel vyjadrovať ale nakoniec prčo nie.Plne súhlasím s tým,že do servisu treba doniesť bike s dokladom o kupe aby sa predišlo čorkám a čorkárom (samozrejme je to aj vec skusenosti a intuicie predavača ako ohodnoti zákaznika a či zobeire do servisu aj bike bez papierov na vlastne riziko)To s daňovákmi a policiou je trápna výhovorka a konina problém pre majitela biku by nastal v tom pripade ,že ak by v noci servis vykradli som zvedavý ako by dokazoval policii,že ten bike čo dal do servisu bol jeho ked namá doklad daleko by asi nezašiel,že?Ale to je vec zakaznika nie servisu .Ako autorizovanému servisu by mi bolo úplne jedno kde to dotyčný kupil pokial ma doklad a tak isto si myslím,že keby to bolo prezentované zákaznikovi tak žiadne zastupenie žiadnej značky nemôže mať námietky,že autorizovaný servis v danej lokalite odmietol zákazníka pokila nemal doklad o kúpe. Zoservisujem zarobim zakazník bude spokojný,ja budem spokojný,značka respektíve zastupenie značku bude spokojné a život ide dalej.Takto to presadzuje viacero bike obchodov čo poznám,že vyžadujú doklad o kúpe.
Nepoznam JaNa, napoznám ISAKO ale ak to bolo naozaj tak ako je to prezentované v tom článku predavač alebo servisák alebo kto to bol nekonal slušne ani profesionálne a potom z toho vyplýva že to naozaj spravil s trucu a nie s morálnych dôvodov.
Ja?No ak to bol tvoj brácko okrem a) ako podmienky čo si mu povedal by som mu povedal aj podmienku b) slušnosť.
A čislo 40% by som pri drahšich bikov kludne zvýšil minimálne v BA hlavne silničiek
07.04.2010 - 23:09:22
00
Ja?No!: hej, .. to uz u nas robil Kaktus Bike .. poviem Ti , mne toto povedat, nikdy viac do Tvojho obchodu ani nepachnem. Taku zmes hluposti natruc co narozpraval dotycny zo servisu (tomu co je v blogu docela verim) som uz davno nepocul.

Uvedomte si uz konecne , ze trucovanie typu, nekupil to u mna a nedal mi zarobit 50tisic, tak mu just nebudem servisovat nic nefunguje. Ani milionarom za rok. Bajky su dnes lacne a mozem ich kupit kde chcem. Podobne aj auta. Servis je to co je dolezite .. ludska praca. Je draha, a tam sa da stavat dovera u zakaznika. Ak je servis kvalitny a pristup slusny, potom casom si kde-co objedna aj material. Ale co to tu vypisujem .. hadzanie hrachu na stenu.

:x

PS: chcete robit nieco proti krdeziam drahsich bajkov ? Naco odradzat od servisu. Vezmem, oservisujem, odfotim, opisem seriove cislo, skontrolujem databazu ukradnutych bajkov a mam, nie ?
07.04.2010 - 23:20:42
00
podstata je v tom že keby ľudia nekupovali kradnuté veci nekradlo by sa.
07.04.2010 - 23:22:30
00
Snívajme ďalej...
08.04.2010 - 07:39:07
00
veru...v boji proti kradeziam ma taky servisak jedinecnu moznost vlastnit meno, adresu, cislo OP a co ja viem, co este pripadneho majitela kradnuteho bicykla, to nema ani povodny majitel, ani policajti, staci len trosku dovtipu...takto to naozaj vyznie len ako jesitnost...ale kazdy obchodnik si rozhoduje sam o tom, co a ako bude robit a ako zdovodnovat...

a dokladovanie ?...ked si napriklad idem kupit nove brzdy alebo kolesa, tiez by som sa mal teoreticky preukazat dokladom, ved co ked to kupujem na kradnuty bicykel alebo som vyskladal bicykel, kde okrem ramu je vsetko ostatne kradnute, na ram mam papiere a nesiem ho do servisu, tak vtedy je to uz ok? nie som proti tomu, ale je to diskutabilne...kedy je to ok a kedy buzeracia?
08.04.2010 - 08:32:20
00
clanok je to zaujimavy, ale kazdy sa na tu vec pozrie asi z inej strany.
tu podmienku som vymyslel ja :)
brasko ju predniesol a panko si ju vylozil po svojom.
ak sa mu ulavilo napisanim clanku o tom, ze jazdi na bicykloch bez dokladov o zakupeni.......
40% obyvatelov Slovenska mu bude rozumiet.
ved je to predsa na Slovensku normalne :(
posledny nech zhasne svetlo

hm. nieco mi to pripomina.
ono svoju cast pravdy ma aj Ja?No! aj zakaznik. napr ja mam momentalne komplet novy vyskladany bike. mam teda nosit do servisu vsetky blocky a zarucne listy ku kazdej skrutke co som kupil? nebudem. ako sa uz preberalo v linku. - ak ma predajca, resp servis podozrenie, nech si opise cislo ramu a da si ho preverit ci nieje kradnuty.
a je tam vidno dvojaky meter - ked som si u Ja?Na! daval minule skracovat brzdy (k mojej spokojnosti samozrejme), nikto odo mna nepytal doklad ze niesu kradnute. tak bud kontrolovat vsetko alebo nic.
ale odbit si dalsieho potencialneho zakaznika mi v tejto dobe nepripada prave stastne riesenie.
09.04.2010 - 12:10:38
00
clanok je to zaujimavy, ale kazdy sa na tu vec pozrie asi z inej strany.
tu podmienku som vymyslel ja :)
brasko ju predniesol a panko si ju vylozil po svojom.
ak sa mu ulavilo napisanim clanku o tom, ze jazdi na bicykloch bez dokladov o zakupeni.......
40% obyvatelov Slovenska mu bude rozumiet.
ved je to predsa na Slovensku normalne :(
posledny nech zhasne svetlo


asi máš dost zákazníků, škoda že se majitel neobrátil přímo na Canondale, myslím že bys dlouho autorizovaný servis nebyl.

a pokud chceš moralizovat a řešit kradené kolo - souhlas je to potřeba, je mnohem jednodušší kolo přijmout vše zdokladovat včetně majitele podle čísla rámu kolo nechat prolustrovat a pak případně řešit.

osobně za tím vidím něco jiného spíš buzeraci za to že zákazník koupil jinde :finger:
09.04.2010 - 12:45:55
00
no stačí sa ísť previezť na hrádzu a spýtať sa tých pánkov čo jazdia 150 litrové žiletky,že nech ukážu doklady o kúpe. :D
ďalšia vec je keď máš kolečko vyskladané aký doklad prinesieš. :lol:

btw:Za takéto správanie by som tomu obchodu z východu okamžite odobral authorized na kanóny.
nie je žiadny dôvod aby takéto prasce .urvili takúto exkluzívnu značku.
Inak môj kanón kupený v GB a v športservise už po x-krát na pohodu a super služby asi ako vždy.
09.04.2010 - 12:54:41
00
Keď máš vyskladaný bike, na rám dostaneš záručný list takže podstatný doklad vieš predložiť.
09.04.2010 - 15:08:03
00
keyboard_arrow_up