Takze damy a pani, ocitol som sa pred velmi zapeklitou dilemou a rad by som si nechal od vas poradit. Pokusim sa co najzrozumitelnesie predostret o co sa jedna a velmi rad si vypocujem/precitam vase nazory.

Dostal som ponuku kupit uplne novy ram Cannondale Jekyll 2000 SL presne ako je na obrazku,ktory prikladam. Ram samozrejme vratane predneho a zadneho odpruzenia.
predne je HeadShok Fatty Ultra DL, disc specific
zadne je Fox Float RC

No a tu je moj problem:
Cena,ktoru mi na tento ram predavajuci ponukol je 15 000,- SK
1. neviem ci je to vela,alebo malo...resp ci sa to oplati.
2. neviem aky stary a kvalitny je tento model
3. ako kvalitne je to predne odpruzenie?neviete kolko to moze mat zdvih?
4. vlastnim bike GT avalanche 0.1 a teda:
keby som kupil ten ram...pravdepodobne by som musel predat svoj bicykel,ktory stal 22.000,- ... kupovany na jar a jazdeny jednu sezonu,ale predat by som ho mohol pravdepodobne tak maximalne za
16-18.000,-

Ak by ten Cannondale bol ale nejaka extra dobra kupa,bol by som ochotny to urobit,tade predat svoj bike a cez zimu sa pustit do skladania...resp tunovania toho noveho.Skusal som vykalkulovat kolko by ma taky spas stal...a prisiel som na to,ze keby to chcem dat do XTckovej vybavy...tak za to vyplaznem okolo 35-40 papierov.

Otazka teda znie: oplati sa mi nad tym vobec rozmyslat a skusat si ten Cannon vyskladat,alebo sa mi to za tie prachy ani neoplati a radsej mam pomaly tunovat svoje GTcko?

Tak sa mozte vyburit so svojimi nazormi.Ak som na nieco zabudol,smelo sa pytajte...hned ako budem moct,odpoviem.

Prílohy:

j2000sl_01.jpg
j2000sl_01.jpg 34.73 KiB thumb_up0thumb_down

10.10.2006 - 15:58:55
00
ja by som do toho nešiel už len kvôli tomu headshoku, je mi totálne nesympatický, malý chod cca 4 cm v dnešnej dobe znie ako cantilever brzdy. inak mu niet čo vytknúť. toť vsio. 8)
10.10.2006 - 16:11:07
00
ja by som do toho nešiel už len kvôli tomu headshoku, je mi totálne nesympatický, malý chod cca 4 cm v dnešnej dobe znie ako cantilever brzdy. inak mu niet čo vytknúť. toť vsio. 8)


4cm zdvih? :? sa mi zda ze som niekde cital ze 8cm :oops:
10.10.2006 - 16:30:55
00
no tu pisu 80mm, aj ked je to mod 07, ale myslim, ze sa to asi moc nemeni
10.10.2006 - 16:53:20
00
sorry zabudol som

http://www.cannondale.com/suspension/07/

jo a moj nazor, no asi treba ratat, ci na to mas a ak mas, ci ta to prilis financne nezlozi...

ja osobne som za ten canon, je to moja oblubena(rozumej vysnivana) znacka :wink:
10.10.2006 - 17:00:28
00
hmm no ja by som dotoho aj siel..ale ta cena sa mi nezda, nejako moc nizka je..
ale kedze to nema leftku je to v poho, s leftkou by si mal pri skladani problem lebo kompatibilita nulova :D ziadny vyber..
10.10.2006 - 17:21:29
00
hmmm ako myslite,ze bude ta predna vidla pracovat ???
to craobs: hej,aj ten co mi to chce predat tvrdi,ze mi to ponuka ze naozaj malo...pockam este na dalsie nazory a zistim ako to je s tym zdvihom hlavne. Ak by to malo chod 4cm,tak by to v ziadnom pripade neprichadzalo do uvahy...aj 8 sa mi zda malo...ale viac to bude len tazko :|
ozaj,este som chcel...co myslite,ze by sa s tym dalo jazdit? predsa len si rad dam aj trosku drsnejsi teren...takze mi moja 125 vidla vyhovuje...ale zase nemam odpruzeny zadok...
10.10.2006 - 18:48:56
00
Takze damy a pani...

Vďaka za dôveru... keďže často potrebujem "tlmočníka", ja skutočne len k tej farbe :) tá biela pôsobí na mňa trošku rušivo... :)
10.10.2006 - 19:15:43
00
Ta vidla podla mna chodi tak 7 mozno 8cm. Ze ti to bude satcit ked mas 12,5 dost pochyhujem. Headshok sa mi dost paci kvoli tomu, ze je na loziskach a chod je oproti klasike jemnejsi mozno aj citlivejsi. Ak by sa dalo vezmi len ram a hod si tam svoju vidlu a napr. tieto havove http://www.acros.de/acros/02_products/0 ... php?show=1
Este k cene asi tolko, ze sa mi zda celkom dobra a ak je fakt uplne novy tak sa dost vyplati.
10.10.2006 - 20:04:00
00
no ta cena sa mi zda brutalne mala praveze.. neviem, len aby si nepodporil nejakeho lopataka.. je novy alebo jazdeny, mas aj nejaky papier?

inak by som povedal ze by sa tam mala dat napasovat aj klasicka vidla.. a potom neni o com..
10.10.2006 - 23:10:00
00
inak by som povedal ze by sa tam mala dat napasovat aj klasicka vidla.. a potom neni o com..

Da sa, treba spravit medzikusy(redukcie na mensi vnutorny priemer) do hlavovej trubky.
10.10.2006 - 23:19:02
00
To s tou vymenou vidly je vyborny napad :idea: ...rozmyslal som nad tym,len som nevedel,ci by sa to dalo :?: Bolo by to teda realne? Otazne je,ci bude ochotny mi to predat bez nej...lebo neviem ako by sa jej potom zbavil.Tu povodnu urcite nechcem. Ram nie je jazdeny vobec. O jeho povode nemam zatial ziadne informacie.
Inak dakujem vam moc za typy zatial.Dokonca ma napadlo,ze by som pre zaciatok mohol prehadzat aj svoju vybavu zo sucasneho biku na novy ram,vratane vidly a dotunovat ho casom.

Este otazocka: nemate niekto prosim vas link,alebo nejake info o velkostiach CD ramov?...na rame velkost nie je uvedena.Skusil by som to pomerat. Odhadom to vyzera na M,alebo L .
11.10.2006 - 08:28:42
00
karabaster....no ja na tvojom mieste by som to za tu cenu vzal a aj s tou vidlou, uprimne si myslim, ze ci ti bude stacit( napr. aspon zatial..) a potom ak by ti nevyhovovala by si ju vymenil...
ta origo vidla moze byt podla mna dost stabilna! a ako pisal zigo, mozes tam hodit to hlavove co daval link, to hlavove myslim uz redukuje priemer trubky.....snad sa nemylim
11.10.2006 - 08:57:12
00
to kralik: No ja ako vazne rozmyslam,ze to zoberiem,ale predsa len ak sa bude dat,tak by som tu vidlu vymenil co najskor.Predsa len mi bude vyhovovat vyssi zdvih...takze este si potrebujem poriadne vyzistit,ci to naozaj bude realne tam dat inu vidlu a ci to neprinesie nejake vaznejsie komplikacie.
11.10.2006 - 09:59:33
00
jasne chapem:-) asi by bolo najlepsie pohladat niekde po forach, ci s tym ma niekto skusenosti
11.10.2006 - 10:10:35
00
keyboard_arrow_up