Jo, video ide. A výsledok tajničky? Aj mne tam posledné dni niečo vŕzga a pedále to nie sú :-)
02.08.2015 - 19:37:52
00
Vyledok:

Vrzgala ta vec z ktorech vychadzaju bovdeny z ramu...

Sirilo sa to pekne ramom....dokonca som premazal aj hlavove zlozenie a rozlozil som zadnu stavbu...
Prijemne stravena nedela...

Prílohy:

20150802_162909.jpg
20150802_162909.jpg 97.41 KiB thumb_up0thumb_down

02.08.2015 - 20:13:36
00
Mne tak vrzgali bowdeny ktore prechadzaju tym plastovym uchytom pod BB. Chcel som vybrat cely diel a poriadne to premazat ale nenasiel som ziaden lahky sposob ako ten plastovy diel vybrat tak som to namazal v rame a odvtedy mam pokoj. Ale to sa tu v teme uz spominalo pred par stranami.
Btw na canyon spectral mam stale problem s pukanim v sedlovke(uz po jednom suchom vyjazde od ocistenia), asi to budem musiet cele oblepit lepiacou paskou. Skusal niekto ine riesenia? Napriklad tu pastu ktora sa dodava ak je ram karbon?

edit: ano presne to je ten diel :) crymo99 nasiel si sposob ako sa da vybrat z ramu?
02.08.2015 - 20:15:33
00
kurnik, tuto temu citam ale toto mi nejak uslo... tiez som to skusal vybral..neslo, tak som to len namazal...
02.08.2015 - 20:20:34
00
No tiež som mal v pláne pedále, hlavko a zadnú stavbu :D... Tak skúsim toto ako prvé. Vďaka za tip.
02.08.2015 - 20:21:55
00
Btw na canyon spectral mam stale problem s pukanim v sedlovke(uz po jednom suchom vyjazde od ocistenia), asi to budem musiet cele oblepit lepiacou paskou. Skusal niekto ine riesenia? Napriklad tu pastu ktora sa dodava ak je ram karbon?


Myslis tu "Assembly Paste For carbon & alloy components" ? ...lebo ta sa ma podla navodu davat aj na sedlovku...aj na predstavec ked nahadzujes rajdy... bez ohladu na to ci mas karbon, alebo hlinik
02.08.2015 - 20:41:51
02
Asi som mal docitat nazov tej kapsicky do konca a nie iba prvych par slov, alebo si precitat manual :) Skusim to natret na sedlovku a uvidim ci to pomoze alebo uskodi. Zatial som nemal problem ze by sa na predpisanom momente zanarala alebo podobne, iba to pukanie ak sa tam dostane zrnko prachu. Neviem ci je to konstrukciou alebo tym ze vazim 92kg. Mas dobre skusenosti tou pastou?
02.08.2015 - 21:34:36
00
Misenko s kamaratom mame obaja canyona, obaja Saint pedale kupovane v rovnaky cas. Mne po asi 500km jemu po asi 200 zacalo robit presne to co popisujes. Mali sme v dvoch roznych servisoch bajky. V obidvoch nasli ako pricinu pedale. Zhodili, dali mrte vazeliny, nahodili naspat a mame obaja uz 3 mesiace pokoj od pukania.


Mas pravdu, jedno z pukani bude asi lavy pedal, pravy som mal uz otvoreny a premazany, ten je uz fajn, ale v lavom puka ako o zivot pri nasliapnuti. Zaujimave je ze po niekolkych km, asi po zahriati alebo co, to prestane :) Budem ho muset pitvat tiez asi :) Co som si ale vsimol ze mi obcas puka nikede v predu ked slapem a pohnem kormanom doprava, pukne to raz, neviem teraz ci je to vidla, alebo nieco v hlavovom zlozeni.
03.08.2015 - 10:06:11
00
Len pre info: Pike - vlozene oba tokeny - tlak 45 psi pri 28% SAG a 72 kg. Premazanie mrte pomohlo. Ale ten tlak na tu vahu je riadne nizky, ale tak chodi to k mojej spokojnosti, tak neriesim.


Ako si mazal tu vidlu prosimta, budem to muset asi aj ja spravit. Daval si tam olej od RockShoxu alebo sa da pouzit aj nejaky iny ? V com pomohlo to premazanie najviac ?
03.08.2015 - 10:08:38
00
Prevody sa dajú doladiť, skôr celkovo ma zaujíma ten bike či je to citelne pomalšie ako Nerve, žial tu v okolií nemá nikto Spectral a zatial je tu celkovo málo málo Canyonov


No mne sa slape na Spectrale uplne skvelo. Ani neviem ze je tam nejake pruzenie pri slapani do kopca. Ale ja mam Pike + CC, neviem ako je to na Foxoch.
03.08.2015 - 10:13:11
00
Mne tak vrzgali bowdeny ktore prechadzaju tym plastovym uchytom pod BB. Chcel som vybrat cely diel a poriadne to premazat ale nenasiel som ziaden lahky sposob ako ten plastovy diel vybrat tak som to namazal v rame a odvtedy mam pokoj. Ale to sa tu v teme uz spominalo pred par stranami.
Btw na canyon spectral mam stale problem s pukanim v sedlovke(uz po jednom suchom vyjazde od ocistenia), asi to budem musiet cele oblepit lepiacou paskou. Skusal niekto ine riesenia? Napriklad tu pastu ktora sa dodava ak je ram karbon?

edit: ano presne to je ten diel :) crymo99 nasiel si sposob ako sa da vybrat z ramu?


No presne to som mal aj ja, pisal som to par stran dozadu. Ja som tiez nenasiel sposob ako to vybrat, tak som tam len strekol WDcko, a odvtedy klud :) Pocitam ze to bude casom treba prestreknut. Teraz mi pre zmene zase puka v lavom pedali, to je ten mensi problem, to spravim, ale puka mi nieco aj vpredu - tipujem bud vidla - ale zas tam neviem co by pukalo, alebo potom nieco v hlavovom zlozeni. Prejavuje sa to tak ze ked slapem a pohnem prudsie kormanom doprava, tak to pukne, casto aj ked zapruzim silnejsie na rajdach. Ide ma uz roztrhnut, jedno spravim, druhe sa objavi :) Neviete co by to mohlo byt? Hlavko ? Vidla ?

Inak k tej sedlovke, mne to pukalo len ked som to silne pritiahol, treba max. tych 5 - 6 Nm. Inak mam tam aj tu pastu co bola k biku, teraz mi tam nepuka nic.
03.08.2015 - 10:18:48
01
No takže začal mi vrtať hlavou Spectral :D som zvedavý na 2016 modely, no jazdil tu niekto Nerve a Spectral? Jasné že dole kopcom bude mať Spectral na viac ale zaujíma ma ako ide hore kopcom a po asfalte oproti Nerve,Nerve by som ani nemenil ale hlavový uhol by som si prial položenejší...


Neoľutuješ, nebudeš na tom v takom športovom predklone ako na Nerve, ale nič to neuberie z jazdy do kopca. Mám Spectral AL 7.9. Po asfalte to ide ako tank (pokiaľ vravíme o 29"). Dolu kopcom.....je to balada.
03.08.2015 - 16:19:25
01
No rozmýšlam či by som nešiel do 27.5 verzie , ale 29" bude mať práve navrh po asfalte
03.08.2015 - 16:27:55
00
Laro22 niekto tu pisal (tusim Dano5) ze ma na bajku toto http://www.canecreek.com/products/headsets/angleset 1,5 st uz je sluna zmena


Naposledy upravil marek_K dňa 03.08.2015 - 16:35:47, celkovo upravené 1 krát.

03.08.2015 - 16:34:22
00
Noo velmi zaujímavé to by mohlo ušetriť vela euríčiek :D
03.08.2015 - 16:35:46
00
keyboard_arrow_up