plánujem kúpiť nový bike, a dnes som trošku pobehal po obchodoch a tento mi padol do oka, bolo to hneď v prvom obchode a na nič lepšie som nenatrafil a a silno nad ním uvažujem... čo si o ňom myslíte? http://www.cubebikes.sk/wp/reaction-gtc-pro-2/
16.10.2012 - 18:05:48
00
plánujem kúpiť nový bike, ...čo si o ňom myslíte?


Záleží len od tvojich nárokov.
Slušná značka, kvalita aj výbava. (až na tie pneumatiky - nevadí, je to spotrebák)
16.10.2012 - 18:17:44
00
moje nároky - klasické XC, sem-tam nejaký maratónik, chcel som len nejaké skúsenosti... aj dobrú cenu mi naň núkajú, ani nezaspím hádam :D
16.10.2012 - 18:22:45
00
Má ho inak môj kamoš (rám ale hliník). Spravil nejakých 2000 km bez najmenších problémov. Je s ním spokojný no dáva mu aj dosť v teréne zabrať.
16.10.2012 - 18:36:43
00
Mám GTC SL-kový rám s Rebou a zatiaľ je to to najlepšie, čo som jazdil. Síce som na ňom zatiaľ absolvoval len 3 výjazdy - nejakých 7-8 hodín, ale laterálna tuhosť luxusná, komfort som nejak nezbadal, ale isto je to pohodlnejšie ako môj starý dural, no a geometria úzko súvisí s prvou vetou. V zjazdoch úplna istota, sedí v zákrutách ako prikovaný, stabilita ohromná - výjazdy úplne kľudné, riadenie to isté a aj napriek tomu mu nechýba agiltia. Keď porovnávam so starým Sintesi 911 tak je to "nebe a dudy" - dokonca aj hmotnosť je nižšia - niečo okolo 1250g pri 20".
Len ber na vedomie, že:
- sedlová trubka má C-T = len 460mm (20") - ale 400vka sedlovka, čo tam je, to vykrýva s prehľadom.
- vidlica nie je taper - je tam hlavko FSA Orbit ITR(integrated tapered reduction) - teda vidla s 1 1/8 krkom v taper hlavovej trubke.
- vnútorné vedenie bowdenov je hračka sa na celý večer, ak by si to mal meniť, ale stojí to za to.
16.10.2012 - 19:23:20
00
Izidur, chcem sa opytat na to vnutorne vedenie laniek. Robim komplet rozborku a dnes ked som vytiahol lanku predneho menica, tak som sa za hlavu chytil, ci som spravil dobre, lebo v rame zacalo nieco hrkat (zrejme bowden). Bude asi zaujimave tam davat nove lanko...
Inac co sa tyka zadneho menica, tam som ziadny bowden nenasiel. Len neviem, ci to tak bolo original, alebo to tak ostalo po servisnom zashu v jednom nemenovanom servise.
Aku mas skusenost ty? Su obe radiace lanka vedene vnutri trubiek cez bowdeny?
18.10.2012 - 20:52:38
00
Vlastnim bike cube reaction gtc..a vnutorne lanka mam vedene bez bowdenu..s dostatocne dlhou buzirkou sa lanka daju vnutrajskom previest v pohode... :)
18.10.2012 - 21:17:26
00
tak už ho mám doma :) dnes prvý výjazd a oproti mojej starej meride je to iná dimenzia. Zatiaľ veľká spokojnosť len vyladiť pár drobností
18.10.2012 - 21:21:09
00
Gratulujem urcite budes spokojny,predný menič - nemal by byť vnutri bovden-takže chcem sa to trošku pohrať pri nahadzovani nového lanka,doporučujem polozit bicykel na rajdy a sedlo-vybrať plastovú krytku bovdena zadného prehadzovača(je približne tam kde seriové číslo) a snažiť sa trafit :)
18.10.2012 - 21:41:24
00
Netreba sa skúšať trafiť. Treba pred vytiahnutím lanka nasadiť na lanko "montážnu slamku" ktorá bude trčať z jednej aj z druhej strany rámu a potom až vybrať pôvodné lanko z rámu. Snáď ma niekto pochopil ako som to myslel, ak nie skúsim priložiť obrázok. hehe
P.S. Na ešte zasunuté pôvodné lanko natiahneš slamku aby z obidvoch koncov trčala z rámu a až potom vyberieš pôvodné lanko a cez slamku nasadíš nové. Potom slamku vyberieš a hotovo.

Prílohy:

detail4.jpg
detail4.jpg 53.33 KiB thumb_up0thumb_down

19.10.2012 - 09:03:01
00
Jasné ,že Ťa chápeme - dalo by sa to aj bez slamky - trebárs tenkým drôtom(prichytiť na koniec lanka a vyťiahnúť lanko a naopka) ,tak ako sa to robí ,keď sa ťahá elektrika v plastových trubiciach v stenách,lenže ako on napísal lanko už vytiahol preto hovorím ,že sa treba s tým pobaviť.A kedže tam nie je prístup - jedinou možnosťou je tam plastová krytka zospodu,a inak pekný rám - tej meridy,takú mám doma - ten model má cca 5 rokov ,ale stále je to bomba na pohľad :)
19.10.2012 - 09:23:05
00
Ver tomu, že s drôtom to ide na hovno. hehe Hlavne keď si prichytením drôtu na lanko urobíš "hužvu". hehe
19.10.2012 - 09:25:58
00
Izolačka neexistuje,? :D Nemusíš tak robiť uzol :D A nie každý má doma montážnu slamku,zato drôt,silón,niť asi každý ;)
19.10.2012 - 09:27:52
00
No ako myslíš. Tento úkon mám nacvičený od deväťdesiatych rokov. A tá slamka je na veky a zoženieš ju v pohode.
19.10.2012 - 09:30:47
00
Gratulujem urcite budes spokojny,predný menič - nemal by byť vnutri bovden-takže chcem sa to trošku pohrať pri nahadzovani nového lanka,doporučujem polozit bicykel na rajdy a sedlo-vybrať plastovú krytku bovdena zadného prehadzovača(je približne tam kde seriové číslo) a snažiť sa trafit :)

OK, zadny prehadzovac si viem predstavit, ze pri troche trpezlivosti sa da ten otvor trafit, ale co predny menic? U toho je vychodzi otvor mimo linie lanka...
No nic, nesiem ram do servisu kvoli vymene stredovych lozisiek a tam mi s tym hadam dajako poradia.
Zlate slovenske porekadlo "Dvakrat meraj, potom strihaj". :)

Prílohy:

DSC_0012_orez.JPG
DSC_0012_orez.JPG 154.32 KiB thumb_up0thumb_down

20.10.2012 - 08:59:30
00
keyboard_arrow_up