XCBoy Ja naozaj neviem v com je presne tvoj problem. Ved riesis tu istu vec co uz riesilo miliony ludi pred tebou a snazis sa vymysliet nejake nove riesenie.
1. Ak chces bikovat musis mat na to peniaze, da sa to aj s malym rozpoctom a z 0 to nepojde
2. ak chces aby si to mal co najlacnejsie, musis byt ty o to sikovnajsi a vediet si poradit sam
3. Ak si taky tech. antitalent, ze nedokazes servisovat ani bicykel, OK, ale potom musis niekomu zaplatit co ma ten talent ktory tebe chyba. Ked je tam ina predajna urcite ti zoservisuje aj ghost a zadarmo ti nebude servisovat nikto nic ani ked to u nich kupis.
4. Ak sa len bojis ze nico poseries a nemas naradie, tak najzakladnejsie naradie na bike sa da kuput za 100E tolko si usetril pri nakupe tak mozes postupne dokupit naradie. Ale nesiel by som podla youtube ale podla navodov vyrobcov, youtub je plny frajerov co natacaju video, ako sa to podla nich ma robit a nakoniec je z toho video ako som *****....Ked uz youtube tak videa "parktool"

Nikdy nepredavaj bike s ktorym si spokojny! To je vzacna situacia, nemusi sa tak skoro opakovat a len na tom prerobis.
12.10.2020 - 18:40:54
01
Ako to musím uznať, že ten Ghost ma veľmi milo prekvapil... keby to bolo cez iného predajcu, tak by bolo ešte lepšie.

Technický antitalent by som to nenazval hoci z časti máš pravdu :D iné veci mi nerobia problém... len v tomto som ešte, dá sa povedať, neskúsený.
12.10.2020 - 18:46:22
00
Ahoj, ak sa chceš veľa naučiť a mať prehľad, pozri si napr. knihu VELKA MODRA KNIHA od cyklovýrobcu PARKTOOL ( prvé vydania sú aj v češtine) https://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/tlac-hry-video/park-tool-velka-modra-kniha-o-servise-bicyklov-66785.html . Ak na to nemáš aj pdf nájdeš pri troche hľadania.
Tam budeš mať všeobecný prehľad.
13.10.2020 - 08:31:01
11
Ja som mu uz poslal PDF cez spravu pred tyzdnom :headbang:
13.10.2020 - 12:17:37
01
XCBoy napísal:
Ako to musím uznať, že ten Ghost ma veľmi milo prekvapil... keby to bolo cez iného predajcu, tak by bolo ešte lepšie.

Technický antitalent by som to nenazval hoci z časti máš pravdu :D iné veci mi nerobia problém... len v tomto som ešte, dá sa povedať, neskúsený.



prestan furt "obsesivne" pisat o predajcovi, ten je irelevantny, máš bike, si s nim spoko, to je hlavne... servisovat si ho mozes dat aj uplne inde a u toho "hrozneho predajcu" sa uz ani nemusis nikdy ukazat.... predsa ked s niecim nie som spokojny tak to nevyuzivam. Ohovarat 24/7 na internete ti tiez nepomoze zabudnut na zlu skusenost... proste sa z toho pouc, zabudni na to, život ide dalej. A bike je velmi jednoducha zalezitost, fakt tam dokopy nemas co pokazit, ak nebudes babrat hned na zaciatok tie najzložitejšie časti...
14.10.2020 - 07:36:55
03
Jednoduche ak tomu aspon trocha rozumies.
XCBoy Odporucam nepopularny postup:
1. Identifikovat problem, ak nevies a nie ie to ocividne, porad sa tu na fore je tu kopec diskusii v style, praska mi nieco, hrkoce nieco, neradi poriadne.... ale najskor si z tej parktool knihy zisti slovnu zasobu je tam rozpisane co sa ne biku ako vola
2. stiahni servisny navod vyrobcu k danemu komponentu a PRECITAJ! Pozri knihu, videa od park tool
3. kup/pozicaj naradie ak na to treba specialne
4. opatrne s rozumom urob servis, ak vznikne problem napis sem na forum
5. ak vsetko zlyha vezmi do dobreho servisu, nezarataju ti ani o cent viac alebo menej ked si sa uz v tom ty hrabal
6. jazdi dalej o nieco mudrejsi s lepsim pochopenim toho na com jazdis.
14.10.2020 - 13:32:55
10
Co si mysliste o tomto Stoic 2 https://www.canyon.com/en-sk/mountain-bikes/trail-bikes/stoic/stoic-2/2659.html?dwvar_2659_pv_rahmenfarbe=WH%2FMC&dwvar_2659_pv_rahmengroesse=S#detailed-geometry-section
to sa celkom trafilo do mojeje specifikacie.
www.canyon.com

Hlavne rozmyslam ci ten zdvih uz nie je pre HT privela. Ci sa to nebude nepriemne zanarat v klopkach a vo vysledku to bude treba nastavit tak, ze to nebude pouzivat cely zdsvih (progresivitu na doraz).Mal som 140mm na ht a zdalo sa mi to uz celkom dost, tych 150mm pri 27.5 kolesach je dost bruts.
Tiez to berie max 30z prevodnik, co neviem ci nebude problem pre dievcinu do buducna. Mne by to vadilo.
15.12.2020 - 13:59:54
00
ahoj,
byvam v Martine takze je takm vyrazit na biku a potreboval by som poradit.. chcem HT bike na ktorom pojdem 7 km do prace ale hlavne mozem ist do lesa, pripadne nieco trosku narocnejsie. Mam stary MTB ale pri zajde po kamenitej cste mam pocit ze sa rozpadne :) Rozmyslam nad jazdenkou rok +2018. Viete mi nieco doporucit ? Zatial mam favorita Trek Roscoe 8. Chcem dat do toho 700 EUR. Mam 178cm a neviem ani aku velkost hladat
19.12.2020 - 07:02:56
00
Kenai: k tomu Stoic 2 ti viem napisat svoje prve pocity a dojmy, vzhladom na to ze mi dosiel minuly tyzden.. chcel som brat Stoic 3 ale farba a SX ma odradili, povedal som si ze zoberiem Stoic 2 a vytuningujem trosku komponenty a dam to do kombinacie zlata/biela.. mam 188cm velkost L 29 kolesa, musim sa priznat ze dost nezvyk, jazdil som mensi ram donedavna, ale je to urcite len o zvyku. :) inac geo ramu velmi fajn, je citit ze je to stavane na teren, podkopnute.. ram ako taky je pekny, celkovo bike vyzera velmi super, chvalim uz pouzitie hrubsej folie na miesta, kde sa moze nieco obrusit o ram + bowden na zadnu brzdu je vedeny vonku, jednoduchsia vymena za nieco nove, lebo sak to bude treba urcite, to je hned prva vytka k biku, ale vedel som do coho idem - brzdy - nestacia, mt200 je skorej pre rekreacnych jazdcov, packa je humus, ale zasa chvalim kotuce, ze uz v tejto cenovke su 203/180.. a ako pises prevody no, to je tiez na postupny upgrade :) taktiez teleskopka je nutnost si myslim.. ale za mna, odporucam, ak clovek nechce investovat majland do bicykla a casom si pokupovat komponenty, a troska to vylepsit tak je to dobry kup.. inac pisu na canyon stranke ze sa k biku dodava aj pumpa na vidlicu, neni to pravda :D
19.12.2020 - 10:35:10
10
Počuj, myslíš že to L je v pohode aj na 183 cm? Nazivi6to človek inak vníma ako keď kuká na net. Dik
19.12.2020 - 11:42:54
01
Ja pri 183cm by som bral M urcite, aj hravejsie by to bolo na 27,5kach
19.12.2020 - 12:36:02
00
Na Mku je 29. Ale neriešim kolesá len tú dĺžku rámu. Zbieram názory na výšku 183.
19.12.2020 - 15:08:33
00
fixska napísal:
Na Mku je 29. Ale neriešim kolesá len tú dĺžku rámu. Zbieram názory na výšku 183.

Na výšku 183 bude canyon už odporúčať Lko....
19.12.2020 - 17:08:15
00
Nemáš pravdu.

Prílohy:

20201219_173416.jpg
20201219_173416.jpg 51.46 KiB thumb_up0thumb_down

19.12.2020 - 17:35:25
00
fixska napísal:
Nemáš pravdu.


Sem-tam je to dosť nejasné no :D ale príde mi to dost divné, lebo ja napr. mám 180 a 80 "inseam", vacsina znaciek chce po mne L, a tuto je divné že to dáva M aj keď máš dlhšie nohy....

Prílohy:

ss.PNG
ss.PNG 56.35 KiB thumb_up0thumb_down

19.12.2020 - 17:54:24
00
keyboard_arrow_up