Teraz je tam dokonca zaruka na ram 15 rokov.

STALE CAKAM ODPOVED NA 15ROCNU ZARUKU.
AKO A KYM JE POSKYTOVANA !

Zákazník, 26. 01. 2021, 2 odpovede
Odpovedať
Alza zavádza zákazníkom, posiela odbijajúce trípne nezmyselné odpovede uvádzanej záruky na rám 15r. typu citujem :
"Dobrý deň,
ďakujeme za správu.
Po záruke je možné servisovať bicykel v bežnom servise bicyklov.
Prajem Vám pekný deň
Martin Výbošťok - Alza.sk
Pokladní
"

Zákazník, 03. 02. 2021
Odpovedať
Dobrý deň,
Od Alza.sk je záruka 2 roky. Poté je záruka u výrobce kola.
V prípade akýchkoľvek ďalších prianí či otázok nás neváhajte kontaktovať.
Prajem Vám pekný deň

Expert Alza.sk, 21. 02. 2021

https://www.alza.sk/sport/sava-27-carbon-4-1-velkost-m-17-d5783269.htm#discussionPosts

:lol:

Fakt seriozne jednanie.
15.03.2021 - 21:56:46
00
Aby ma niekto nepochopil zle, sam mam na biku cinske karbonove diely a uvazujem na cinskym ramom, problem mam s jednanim Alza, nie s bikom SAVA.
15.03.2021 - 21:59:43
00
Ved to chapem .. jednanie Alzy nema nic spolocne zo znackou Sava. Proste obchodníci ...
To sa ale deje takmer vsade ... , aj ja som si to ako technik zazil. Nas obchodnik predal veci co maju zaruku 2 roky zo zarukou 5 .. ., ale uplatnovanie zaruky nad ramec zakona je vacsinou tazke.
A vybavovat reklamaciu v cine bez dokladu... naviac na zakaznicke konfiguracie si neviem predstavit.
Treba to proste brat ako zaruka 2 roky.
15.03.2021 - 22:04:42
00
Ano, ak to nedrzi vyrobca, ktory je znamy a ma sidlo niekde, kde sa da k nemu dobojovat. Nie ze alza povie, ze je to DE. DE povedia, ze to nie je ich bike a na cianana ani mail nenajdes. Predavaju sa zariadenia, ktorych predaj stoji na dlhej zaruke, zo zarukou 2 roky by ich nikto nekupil. Auta, priemyslene stroje, kotly, zasobniky na vodu.... vies si predstavit, ze kupis technologiu do budovy a po dvoch rokoch nebude nikoho co by to riesil az nieco odide. Ja viem, ze bike nestoji 40-50 tisic E ale princip je rovnaky. Treba s nimi podpisat kupnopredajnu zmluvu a zakotvit zaruku pisomne, pod hrozbou zmluvnych pokut. Ak to odmietnu rovno ich nahlasit za klamlivu reklamu a pokus o podvod. Potom sa mozno naucia jednat slusne.
15.03.2021 - 22:18:00
00
Ja to beriem inak - pozeram aj na pomer cena/vykon ...+ zohladnit ucel pouzitia.
Vacsina zavad sa aj tak prejavi bud hned na zaciatku ( vyrobne vady ), alebo az po dlhsom case ( opotrebovanie ).
Bezne veci su uplne standartne tj. vyriesi ich kazdy servis za par € alebo aj doma. Na tych bikoch je je nic nestandartne... naviac karbon s opravuje podstatne lepsie ako hlinikove ramy.
Zober to tak ze tie ich ramy najdes aj na mnohých bikoch za 1,5-2x taku cenu... len ma ju nalepenu lepsiu znacku.
Ja ked si len zoberiem ze by som objednaval - lacny ram sava cina ( da sa ) .. cca. 450€ + doprava, vybava SLX ( prehadzovacka, presmykac + paky ), vidla ... som na cene kompletneho biku od nich ...
tj. vlastne mam zadarmo : kluky, pedale, naboje, retaz, kolesa, brzdy ... atd. Ktore mozem proste jednu sezonu jazdit a potom vymenit za lepsie a aj tak bude cena stale slusna.

Alza je ina vec, ale mozes to brat aj takto ... aj tak teda nepoznam nikoho kto by bike hlavne teda ked jazdis mal tak dlho :).
Ono ma alza chybu aj v tom ze hrozne rozsiruje sortiment - tj. ludia co maju sa v tom nevyznaju ... a napr. ani poriadne nevedia co vlastne predavaju.
16.03.2021 - 09:07:30
00
To je otazne ci tie ramy.. to mozu byt celkom dopbre len podobne ramy. Karbon by sa mal rontgenovat, alebo kontrolovat tremokamerou, ultravukom. Ak si ten ram kupi ina znacka v tej cene mas tu kontrolu. Ak to kupis z alzy = 2x predrazeny aliexpress tak nemas zaruku nicoho. Mozno prave kupis tie co odmietli znackovy predajcovia alebo nemecka pobocka. Ja napriklad jazdim bycikle kym su opravitelne mam jeden z 1992 a stale ho jazdim. Na canyone mi zacaly problemy tesne pred koncom 2 rocnej zaruky. Problem s krckom vidlice (karbon) sa prejavil po 3 rokoch. Nebola to vada materialu, bola to vada HZ ktore tam canyon dal.
Jedina vyhoda karbonu pred AL je jeho odolnost voci dinamickemu zatazeniu a hmotnost. Sava ramy su tazke ako AL a ak nemju mat ani zaruku zivotnosti 5 a viac rokov, nevidim zmysel taky karbon kupovat. To mam len hlinik citlivy na teplo a narazy tuhymi predmetmi.
16.03.2021 - 12:09:27
00
Zaruka nerovna sa vydrz ....

Ved kazdy ma ine preferencie. Ja som dlho hladal a nic take som nenasiel ... najlepsie nieco vo vybave Deore ... sprevodovanie do rychla ( vpredu 38/28 ).. hmotnost okolo 12,5kg bolo tak 250€ drahsie.
+ toto malo v zaklade kovove pedale ( nie plast ktory rovno hodis do kosa ), relativne uske plaste ( co mne vyhovovolo ) ...
Naviac v rovnakom osadeny najblizsie nic pod 1100€ nebolo .. a to blbe velkosti. ( co bol uz rozdiel ceny 450€ ).
+ relatívne z malou investíciou ( okolo 100€ ) viem ubrat dalsie 1,5kg ... teda hmotnost okolo 11,1kg.
V zahranici su ludia co tie sava rami maju aj 5-10 rokov....
16.03.2021 - 18:14:00
00
Ahojte,
doteraz som rekreačne jazdil CTM Terrano 2.0 2014/15 neviem presne, 26" 24sp a hľadám niečo nové, lepšie.
Meriam 182-183 cm, váha nižšia.
Čo to už som popozeral, prečítal len by som sa chcel poradiť akým smerom sa vydať nech viem čo hľadať. Jazdenie 20 občas 50km pár x do týždňa, cyklotrasy, kopce, les, poľné cesty, zvažnice, občas nejaký trail, dojazd po asfalte.
Kolesá som si vybral 27,5", sú vhodné na takéto účely? Sily mám pomenej tak 29" by boli asi veľmi neobratné pri nejakých zjazdoch a stúpaniach po neupravenom teréne.
Prevody sú pre mňa tiež španielska dedina.
Viem, že teraz nie je priaznivá situácia s bicyklami, ale nejaký čas ešte pojazdím na Terrane, ak by sa medzičasom niečo našlo tak by som šiel do toho.
28.03.2021 - 14:00:49
00
Pri tvojej vyske neni co riesit. Ber urcite 29". Okrem toho ti velke koleso prejde po terene lahsie ako male.
Prevodovo by som hladal skor 2x10 ako 1x volaco, pokial tam bude velky podiel cyklotras, asfaltiek a roviniek.
Z hladiska nakladov na servis je 2x10 tiez o dost lacnejsie. Porovnaj si napriklad ceny kaziet a retazi.
28.03.2021 - 16:00:05
02
Mlino319 kamoši nemajú bajky aby si vyskúšal? lebo ja som bol včera vonku na starom bajku 26" (osadenie Alivio), dnes na 29'' ,na tej istej trase som sa včera nadrel a dnes ''s prstom v nose'' ... ja podľa mojich skúseností vidim pre mňa nevýhodu väčšich kolies iba v tom že je neobratný v lese v ostrejších zákrutách,inak pre mňa 29'' samé plus. Na 27'' som nešiel...
28.03.2021 - 16:38:28
00
xyz skúšal som CTM Rambler 27,5" zároveň s mojím 26" do rovnakého kopca a bolo to znateľne lepšie, 29" nemám možnosť vyskúšať. Rám bol na moju starú výšku a teraz sa mi ťažko pozerá viac pred seba.
28.03.2021 - 17:58:45
00
Ja sa len pridam. Tiez som tuto sezonu absolvoval zmenu z 26" na 29" a podla mna nie je co riesit ...
Naozaj jedine nevýhoda je ta horsia obratnost pri malych rýchlostiach ... ale vsetko ostatne.
Zjazdy su proste istejsie, priechodnost po prekazkach je lepsia, istota pri jazde tak isto ....
Ak by si mal 170cm je moznost rozmyslat..., ale takto.
01.04.2021 - 18:11:12
00
Pozeram dnes Stoic 2 a zrazu cean 899E To sa kruci kedy stalo. Nie aby dali zlavu, ako kompenzaciu ked sa caka na bicykle do novembra, nie oni este zdvihnu cenu, lebo chudaci nestihaju vyrabat. :puke:

Je dnes este vobec v predaji HT do 800E so vzduchovou vidlou ?
01.04.2021 - 23:11:44
00
Kenai napísal:
Pozeram dnes Stoic 2 a zrazu cean 899E To sa kruci kedy stalo. Nie aby dali zlavu, ako kompenzaciu ked sa caka na bicykle do novembra, nie oni este zdvihnu cenu, lebo chudaci nestihaju vyrabat. :puke:

Je dnes este vobec v predaji HT do 800E so vzduchovou vidlou ?

No asi nechápeš situáciu, nie je to tak že by oni nestíhali vyrábať rámy, ale nestíhajú im dodávať diely, a dopravcovia si zvyšujú ceny lebo na nich tlačia.... Všetci vedia že ceny bicyklov pôjdu hore, len ty tu ideš tvrdiť, že si zdražuje Canyon ? také jednoduché to nie je.
02.04.2021 - 09:25:34
02
Čo som sledoval tak ceny všetkých bikov šli hore. Niekto dvíhal postupne už od minulého leta, niekto dvihol výraznejšie až teraz. Dokonca aj jazdenky sú drahšie. Dopyt- ponuka - cena biku ?
02.04.2021 - 12:36:07
00
keyboard_arrow_up