Marečku, prečítaj si reporty z Horala, ako dopadlo bilancovanie V-brake vs. disc. V podmienkach ktoré sa vydávajú za hlavnú doménu diskoviek zlyhalo VŠETKO. S tým, že kto mal náhradné kláty do Včiek, brzdil dlhšie. Predsa len servis Včiek je v teréne jednoduchšie prevediteľný a aj cenovo je to niekde inde :). Z vlastnej skúsenosti som - hovoríme o cross-country - nikdy nezažil, že by Včka neboli bohato dostačujúce.
To som v podstate tušil dopredu a už dlho, ale predsa len za nie až takýchto príšerných podmienok majú hydry (HYDRY!) jednu výhodu, a tou je faktická bezúdržbovosť - nemusíš riešiť vyťahávanie laniek, ich zasieranie, mazanie, postupné zjazdievanie klátikov. Mechaniky ťa ale ani tohoto neušetria, tak nevidím dôvod, prečo na bicykel navliekať takýto hybrid. Teda vidím, ale jeden jediný. Ak kupuješ nový bike, nemáš prachy na prevedenie s dobrými hydrami a perspektívne chceš diskové, tak tie mechaniky ti prekryjú obdobie kým došetríš a nemusíš riešiť nové kolesá resp. ich prestavbu pre diskové brzdy.
Na bicykle o ktorých sa tu bavíme sa snáď neznačkové vidly ani nemontujú, takže puberťákmi obľúbený koncept značkovosti nahraď konceptom funkčnosti. A prejdi si dostupné pramene, na vidlu s 28 mm vnútornými nohami sa montáž kotúčoviek v zásade neodporúča. Ono to samozrejme chvíľu vydrží, hlavne so 160kou rotorom a pri slušnom správaní, ale ak chalanisko nechce mať po kúpe dlhšiu dobu nejaké náklady (ako výmena vidly) išiel by som radšej rovno do vyššieho a trvale udržateľného modelu. A tým je Tora, či už pružinová, alebo vzduchová (prvá má asi lepší chod, druhá sa ľahšie ladí).
14.08.2008 - 05:41:43
00
dart má 32mm možno tak vonkajšie nohy... vnútorné má určite 28mm...


beriem spat :D , ja mam J3 a Dart sa mi zdal nejaky robustnejsi :oops:
14.08.2008 - 09:29:29
00
Marečku, bla bla bla...


Perfektne vysvetlene... Ja si teraz skladam MTB a o mechanickych diskovkach ani neuvazujem, ale problem nastane, ak niekedy budem menit ram alebo vidlu a nebude mat navarky :wink:
14.08.2008 - 09:45:51
00
žiaľ vyzerá to že komerčné mechanizmy nám Včka phase-outnú, pretože na predaji diskoviek za rádove tisíce sa na kuse trhá viac ako na predaji Včiek za rádove stovky... takže navárky pre Včka budú v budúcnosti problém
to samozrejme nebude preto, že by diskové brzdy boli lepšie
len sa na nich lepšie ryžuje
14.08.2008 - 10:07:22
00
načo si to mám čítať? však mám svoje vlastné skúsenosti - od roku 96 jazdím iba kotúče.
ak máš brzdy pripravené, prejdeš aj Horala :idea:
navyše maratón na tom pôjde chalan sotva a hlavne za dažďa.
ak náhodou nebude spokojný, prikúpi hydry. všetko má už ready (Aj náboje, ktoré sú na V čkových bikoch zriedka)
a pozri, koľkí pokojne a spokojne jazdia kotúče na 28mm nohách (napr SID)
a nájdi mu teda lepší bike za 14,500 :lol:
14.08.2008 - 13:12:01
00
SID má najnovšie, pokiaľ som správne zaregistroval, tiež 32ky nohy a navyše SID jazdia buď ľudia, ktorí nevedia čo s peniazmi, alebo ľudia, ktorým to niekto zaplatí (druhá vec je, že na adresu torznej tuhosti SIDa boli nejaké námietky) - a i kdyby, nedá sa porovnávať SID a Dart... SID je high-end, Dart je z masoviek najmasovejších (a výrobné tolerancie, ovplyvňujúce "polčas rozpadu", tomu budú zodpovedať)
To o tých nábojoch píšem aj ja (príspevok na vrchu tejto stránky, 6. riadok zhora).
Prečo by na tom nešiel maratón, ak sa mu zachce? :) je to len na jeho rozhodnutí... ľudia jazdia maratóny aj na crossoch.
14.08.2008 - 13:53:11
00
načo si to mám čítať? však mám svoje vlastné skúsenosti - od roku 96 jazdím iba kotúče.
ak máš brzdy pripravené, prejdeš aj Horala :idea:
navyše maratón na tom pôjde chalan sotva a hlavne za dažďa.
ak náhodou nebude spokojný, prikúpi hydry. všetko má už ready (Aj náboje, ktoré sú na V čkových bikoch zriedka)
a pozri, koľkí pokojne a spokojne jazdia kotúče na 28mm nohách (napr SID)
a nájdi mu teda lepší bike za 14,500 :lol:


kamoš mal mechaniky neviem sice ake ale bol to otras len sa na to pozerať a nie ešte s tym brzdiť. nie su mechaniky ako mechaniky ale o mechanikach je všeobecne zname že je to slepa ulica medzi hydrami a večkami. prirovnal by som to k "jednorazovke". servis je otrasny - lanka treba stale dopinať. za tu cenu určite niečo s véčkami. alebo ked chce chlapec zlatý disky tak aspon Tektro Auriga hydry. za tu cenu by som poriešil GT Avalanche 2.0 Disc z Velosprintu. Ešte k tvojmu staaršeimu prispevku o vidli. ak si to pisal o Dart 1 tak sa prosimťa trocha spamätaj. Dart 1 nema tlmenie a po oleji ta vidla ani nesniva. Ak ju mame porovnavať s XCR-kou ktora je na GT tak určite vyhra XCR. Je citlivejšia hlavne preto že ma tlmenie olejove a nitridovane nohy. Pevnejšia sice je ta Rock Shoxka ale ak nebude jazdiť downhill tak vydrži aj XCR. Nejde o značku ale o funkčnosť. načo mi bude vidla odpružena vidla sice značkova, ale ktora je tvrdšia a menej citliva ako pevna vidla :?:
14.08.2008 - 14:07:15
00
tuleník: áno, to vedia všetci, ale tých nových SID jazdí iba pár kusov.
samorejme, mám na mysli všetky tie strašie SIDy a aj im podobné.
jazdia ich kvantá, tuhosť je porovnateľná +-, bez ohľadu na cenu.
a hlavne sa to v pohode jazdí s kotúčmi.
a keď sa jazdí aj na krose? tak prečo by mu toto nemalo stačiť?
hlavne mu teda ponúkni niečo výhodnejše za 14,5
14.08.2008 - 14:12:23
00
je kvantun jazdcov, ktorým mechaniky postačujú.
a písal som o Dart, ktorá je v skutočnosti na tomto biku:
http://www.kaktusbike.sk/kona/?bike=47
táto Dart je lepšia ako XCR, ale pevnejšia nie.
a toto je perla
tvrdšia a menej citliva ako pevna vidla
si ma pobavil :lol:
14.08.2008 - 14:20:11
00
je kvantun jazdcov, ktorým mechaniky postačujú.
a písal som o Dart, ktorá je v skutočnosti na tomto biku:
http://www.kaktusbike.sk/kona/?bike=47
táto Dart je lepšia ako XCR, ale pevnejšia nie.
a toto je perla
tvrdšia a menej citliva ako pevna vidla
si ma pobavil :lol:


o to mi išlo... sranda musi byť :D ...
ak teda pišeme o dart 2 tak ano ta vyzera byť na tom lepšie. o tom som zakladaj aj temu v porovnaniach DART 2 vs. XCR :wink: ...
14.08.2008 - 14:39:20
00
lenže o ktory bike tu vlastne ide? teraz som z toho v pomykove.... google mi pod nazvom fire mountain deluxe našiel dva rozdielne bicykle :
http://www.dookie.cz/kola-kona-pevnak-s ... deluxe-08/

http://www.kaktusbike.sk/kona/?bike=47
14.08.2008 - 14:45:02
00
samozrejme, že je to ten druhý :idea:
14.08.2008 - 22:36:14
00
tak to je už ina reč ... za tu cenu vybava dobra, ale toho zleho pocitu z tych mechanik sa neviem zbaviť :roll:
14.08.2008 - 23:02:36
00
no ja sa zacinam obavat jazdim dart2 a mam 180mm kotuc to je fakt take hrozne? :cry:
15.08.2008 - 14:05:29
00
nerob paniku :twisted:
15.08.2008 - 14:20:13
00
keyboard_arrow_up